|E shtunë, Janar 20, 2018

Aktualitet

Protesta/ Naftëtarët e uzinave – Pagat ose protesta pa afat deri në Tiranë

Fier – Ka rinisur protesta e naftëtarëve të uzinave të përpunimit të naftës në Fier dhe Ballsh. Ata u grumbulluan mëngjesin e sotëm para prefekturës së qarkut Fier ku kërkojnë ndërhyrjen urgjente të prefektit, të kryebashkiakëve Fier, Patos dhe Mallakastër që të ndërhyjnë në negociata me kryeministrin për  marrjen e pagave, sigurimet shoqërore të pa paguara për 18 muaj dhe rivënien në punë të uzinave. Marrshim drejt Tiranës, protesta ...Full Article

Val; shkarkimesh në komisariatin e Rinasit, ikin nga detyra 30 punonjës

“Furtunë” në komisariatin e Rinasit. Shkarkohen nga detyra 15 punonjës, 9 kontrollorë dhe 6 ndihmës specialistë. Largimet nga detyra janë bërë për shkak të performancës së dobët në punë, ndërsa disa prej tyre janë transferuar në pozicione të tjera. Shkarkimet janë bërë me urdhër të Aida Hajnajt, e cila është Drejtoreshë e Përgjithshme për Kufirin dhe Migracionin. Ndërsa burime për Report Tv pohuan se priten të tjera largime nga ...Full Article

Vrasja e Boçit, dalin detaje të reja

Tiranë – Të tjera detaje janë zbuluar në lidhje me atë që nga të dhënat rezulton të jetë një atentat I pastër criminal. Mësohet se emri i viktimës 32 vjeçare është Emiliano Boçi, ndërsa mbetet ende i pazbardhur emri i plotë i të plagosurit 27 vjeçar, shtetasi me inicialet M.D, i cili është mik i Boçit dhe ka mbetur i lënduar në shpatull nga atentati. Është zbardhur gjithashtu dhe ...Full Article

Debati/ Çfarë besimi kishte Skënderbeu? Kisha e Fierit thotë ….

Besimi fetar i Gjergj Kastriot Skënderbeut duket se do të jetë një çështje që do të ngjallë debat nga historianët shqiptarë Në kuadër të vitit kushtuar Heroit tonë Kombëtar Mitropolia e Apolonisë dhe Fierit ka zhvilluar një shërbesë përkujtimore për përvjetorin e vdekjes së Skënderbeut në Katedralen e Shën Gjergjit në qytetin e Fierit. Gjatë kësaj shërbese kishtare të drejtuar nga Mitropoliti i Apolonisë dhe Fierit, At Dhimitri ka ...Full Article

Projekti/ Nuk ka më detyra shtëpie, shkollat me drekë

Shkolla ka rinisur e po ashtu edhe detyrat për nxënësit. Jo gjithmonë ia dalin me oraret e studimit apo me ushtrimet e vështira. Ne pamundësi për kurse private  pasdite apo për ti ndihmuar prindërit, këta  nxënës tashme do ti bëjnë detyrat ne klase me mësuesit e tyre.  “Ardian Klosi” ne zonën e Alliasit është një nga 4  shkollat e përzgjedhura te Tiranës ku fëmijët do te kenë te përfshirë ...Full Article

I forti i Shkodrës që po lufton me vdekjen

Shkodër – Emri i biznesmenit Lulzim Kulla është mjaft i njohur për Policinë e Shkodrës. 42-vjeçari konsiderohet si një prej “të fortëve” të qytetit dhe ka disa precedentë penalë. Ditën e djeshme në mes të qytetit të Shkodrës, në lagjen “Rus”, atij ju vendos eksploziv në motoçikletë pranë bizneseve të tij, i cili shpërtheu në mënyrë të telekomanduar sapo Kulla ju afrua mjetit, duke e lënë të plagosur rëndë, ...Full Article

Rrëfimi i plotë/ Eliza Dushku – Kramer në vend që të ishte mbrojtësi, ai u bë abuzuesi im

Aktorja e njohur shqiptare me famë botërore, Eliza Dushku” ka tronditur opinionin sot me rrëfimin e saj lidhur me abuzimin seksual që i ishte bërë në moshën 12 vjeçare nga koordinatori e Hollywoodit, Joel Kramer. Ky i fundit kishte fituar besimin e prindërve të saj për ta rritur Elizën si aktore, dhe për ta bërë atë të suksesshme, besim të cilin e kishte keqpërdorë për të abuzuar më pas ...Full Article

Kur ikën për ‘lesh’ në Shqipëri

Mjafton çmenduria e një personi për të vënë në rrezik jetën e dhjetëra të tjerëve. Një qytetar, drejtues I një automjeti, ka bërë një veprim skandaloz në rrugët shqiptare. Në afërsi të qytetit të Lushnjes, ai është filmuar teksa ecën me shpejtësi në rrugë, në krahun e kundërt të automjeteve që vinin përballë tij. Një mrekulli ka shpëtuar përplasjen tragjike, duke marrë parasysh shpejtësinë e automjetit. Në kushtet e ...Full Article

Nxënësit ‘Flatristë’ mysafirë tek kryebashkiaku Subashi (fotot)

Fier – Kryetari i Bashkisë Fier, Armando Subashi ka pritur sot një ngup nxënësish të shkollës jopublike Flatrat e Dijes të shoqëruar nga mësuesi i tyre, të cilët kanë prezantuar nismën më të re në shërbim të qytetit. Në formën e një projekti ata kanë kërkuar mbështetjen e Bashkisë për ndërtimin e një miniparku, që do të plotësohet me sipërfaqe të gjelbëruara nga vet të rinjtë, si një shembull ...Full Article

Foto-Lajm/ Lirohen hapsirat publike

Fier – Bashkia Patos vijon të lirojë hapsirat publike për t’ua kthyer qytetarëve. Zyra e shtypit e kësaj bashkie pohone së – Është ndërhyrë për ti rehabilituar e sistemuar, duke i kthyer në hapësira tërësisht të dedikuara dhe në funksion për qytetarët. alb365Full Article
Page 4 of 445« First...23456...102030...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365