|E mërkurë, Janar 24, 2018

Bota

Katja Kipping paralajmëron “Pranverë të kuqe” në Europë.

Gjermani – “Ka ardhur koha për të nisur Pranverën e Kuqe në Europe”. Ky ka qënë deklarimi edhe paralajmërimi që ka thënë për gazetën gjermane “ Bild” kryetarja e partisë “Die Linke” Katja Kipping. Kjo deklaratë e saj tregon edhe një herë atë që është përfolur se fitorja e SYRIZA në Greqi do të pasohet me lëvizje të tjera politike në shumë vende të Europës që është quajtur edhe ...Full Article

Katja Kipping paralajmëron "Pranverë të kuqe" në Europë.

Gjermani – “Ka ardhur koha për të nisur Pranverën e Kuqe në Europe”. Ky ka qënë deklarimi edhe paralajmërimi që ka thënë për gazetën gjermane “ Bild” kryetarja e partisë “Die Linke” Katja Kipping. Kjo deklaratë e saj tregon edhe një herë atë që është përfolur se fitorja e SYRIZA në Greqi do të pasohet me lëvizje të tjera politike në shumë vende të Europës që është quajtur edhe ...Full Article

Hanh: Korrupsioni në Shqipëri, hetime dhe dënime në të gjitha nivelet.

BRUKSEL- Johannes Hahn, Komisioneri për Politikën e Zgjerimit dhe Fqinjësisë për Bashkimin Europian është figura referuese kryesore për sa u përket hapave të ardhshëm që Shqipëria do të ketë për të bërë pas miratimit të dhënë në qershorin e 2014-ës si shtet kandidat për të qenë anëtar i BE-së. Në një intervistë ekskluzive  Johannes Hahn ka qenë i gatshëm për t’iu përgjigjur pyetjeve tona, intervistë në të cilën del ...Full Article

2015 ALARM … … çfarë vjen në shtator …

“ Alarm” botëror .  Çfarë pritet të ndodhë në shtator 2015 ?!  Çfarë sjellin kodet e Biblës për vitet 2015- 2016 ?!  Numurimi i 500 ditëve të fundit fillonë në  10 maj 2014 … Në shumë rrjete sociale por edhe agjensi lajmesh në internet po qarkullon ky lajm. Shikoni videot dhe ju do të merrni të gjitha përgjigjet …     alb365.comFull Article

Soros : Rusia është bërë shtet mafioz .

Miliarderi i njohur amerikan, George Soros ka lëshuar akuza të forta ndaj udhëheqjes së Kremlinit, kur ka thënë se Rusia është kthyer në një shtet mafioz. “Në Rusi elitat shfrytëzojnë burimet shtetërore për pasurim personal dhe për të qëndruar në pushtet”, ka thënë Soros. Këto deklarata 84 vjeçari i ka bërë gjatë Forumit Ekonomik Botëror të organizuar në Davos, duke shtuar se Rusia po përdor Ukrainën për tu bërë ...Full Article

Zhduket 17 vjeçarja shqiptare në Britani .

Britani – Polica në Sussexin perëndimor të Britanisë janë në kërkim të një shqiptareje 17-vjeçe e cila është zhdukur nga Worthing që nga e enjtja e 8 janarit. Junilda Koca nuk është parë që kur është larguar nga adresa ku ka qenë duke qëndruar. Junilda, e cila duket më e moshuar se 17 vjeçe, përshkruhet si 1.6 cm me flokë shumë të gjata e të kafenjta, me sy gjithashtu ...Full Article

Mbyllet fushata, Cipras drejt fitores .

Greqi – Greqia voton të dielën ndërsa partitë kanë mbyllur fushatën zgjedhore intensive të zhvilluar gjatë javëve të fundit. Zgjedhjet e parakohshme parlamentare konsiderohen si tepër të rëndësishme jo vetëm për Greqinë, por edhe për Evropën. Lideri i partisë së majtë Syriza në mbyllje të fushatës së tij tha se fundi i “poshtërimit të Greqisë” është afër, teksa sondazhet nxjerrin partinë e tij si kryesuese tre ditë para ditës ...Full Article

Qielli godet Italinë e jugut. (fotot)

Itali – Italia e jugut është përfshirë gjatë ditës së djeshme nga një mot i ftohtë dhe me rreshje të shumta. Nga mediat Italiane mësohet se në ishujt jugor të vendit, rreshjet kaqë qënë ndryshe nga herët e tjera. Banorët e ishullit të Siçilisë janë habitur nga madhësia e topave të breshërit, që kanë shkaktuar edhe disa dëme të vogla nëpër makina, duke krisur apo thyer dhe xhama.   ...Full Article

Shkatërrohet banda Serbo – shqiptare .

Austri – Policia austriake ka shkatërruar një bandë me anëtarë nga Ballkani, duke vënë në pranga 12 prej tyre. Falë një operacioni ku u angazhuan mbi 120 forca, policia austriake kanë arritur ta shkatërrojë bandën që vetëquhej “La Familia”. Shumica e të arrestuarve ishin nga shqiptarë nga Kosova dhe serbë. Sipas policisë, banda ka kryer 51 akte dhune dhe ka grabitur dhjetëra shtypi austriake. Ata dyshohen gjithashtu për një ...Full Article

Obama rrit taksat për të pasurit .

USA – Presidenti amerikan, Barack Obama, do që të rrisë taksat për amerikanët më të pasur dhe firmat e mëdha të financave, me qëllim të forcojë klasën e mesme. Këto propozimet të njoftuar në një deklaratë për shtyp nga  Shtëpia e Bardhë, nuk kanë shumë gjasa të miratohen nga Kongresi i mbizotëruar nga republikanët, por përgatit terrenin për të nxjerrë në pah qëndrimet e ndryshme të partive demokratike dhe ...Full Article
Page 133 of 158« First...102030...131132133134135...140150...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365