|E hënë, Gusht 21, 2017

Bota

Lind liqeni në shkretëtirë.

    Tunizi – Një liqen është formuar në mes të shkretëtirës në jug të Tunizisë. Pjesa me ujë është e vendosur rreth 25 km nga qyteti i Gafsa, në një vend ku zotëronte thatësira. E zbuluar nga disa barinj ajo është konsiderur si një mrekulli nga pjesa më e madhe e popullsisë lokale, duke u bërë kështu shumë shpejt ...Full Article

Shqiptarët përleshen me italianët për një ëmbëlsirë.

     Itali – Ka qenë vetëm një ëmbëlsirë që ka shkaktuar një sherr masiv në një lokal në Ragusa të Italisë mes disa italianëve dhe shqiptarëve. Si pasojë ...Full Article

Pranga për Taulant Hodaj, mbante në shtëpi 13 kg heroinë.

    Itali – Policia italiane ka arrestuar në qytetin Altamura të Italisë, shtetasin shqiptar Taulant Hodaj, pasi u kap në flagrancë me 13 kilogramë heroinë. Droga u gjend në ...Full Article

Guardian deshifron raportin e Williamson: Politikanë të nivelit të lartë përballë aktakuzave për krime.

 Britani – Gazeta britanike Guardian thotë se raporti i Taskë Forcës i ka ballafaquar figurat më të larta të skenës politike të Kosovës me akuza për krime të luftës. ...Full Article

13 pranga për bandën e drogës, mes tyre 3 shqiptarë.

    Angli – Një bandë e trafikut të drogës në Angli, ku bënin pjesë tre shqiptarë, u godit nga policia angleze, e cila arrestoi 13 anëtarët e saj. ...Full Article

Lavrov : Nga sanksionet bëhemi më të fortë.

    Rusi – Ministri i Jashtëm i Rusisë, ka thënë sot se sanksionet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian, ndaj zyrtarëve dhe kompanive ruse mund ...Full Article

KE , Kosova, ende punë për vizat.

  Komisioni Evropian ka prezantuar raportin e tij të dytë për progresin e Kosovës në përmbushjen e kërkesave të udhërrëfyesit për liberalizimin e vizave. Në raport thuhet se Kosova ...Full Article

S”paguan qeranë, italiani plagos 3 shqiptarë.

     Itali – Mund të kishte përfunduar në një tragjedi por fatmirësisht falë ndërhyrjes së policisë italiane gjithçka u neutralizua. Tre shqiptarë kanë mbetur të plagosur si pasojë ...Full Article

S"paguan qeranë, italiani plagos 3 shqiptarë.

     Itali – Mund të kishte përfunduar në një tragjedi por fatmirësisht falë ndërhyrjes së policisë italiane gjithçka u neutralizua. Tre shqiptarë kanë mbetur të plagosur si pasojë ...Full Article

Skandal ushqimi, nuk dim ç’far ham.

    Kinë –  Shock ka shkaktuar ndaj publikut një video që ka transmetuar të dielën nw Kinë Dragon TV, si dhe, siç tregohet në foto, stafi i Shangait Husi, ...Full Article
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365