|E premte, Janar 19, 2018

Bota

Studenti 22 vjecar, jam i virgjer, do vras c'do bionde..

   USA – Një 22-vjeçar i armatosur hapi zjarr dy ditë më parë në Santa Barbara të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke lënë shtatë persona të vdekur, përfshi edhe veten e tij. Ditën e djeshme autoritet amerikane bënë të mundur identifikimin e autorit të masakrës, 22-vjeçari Elliot Rodger, djali i prodhuesit të filmave Piter Rodger dhe asistent regjisor në filmin “The Hunger Games”. Ndërkohë, autoritetet kanë nisur të ...Full Article

Zgjedhjet ne PE, ekstremistet e djathte fitore te thelle.

Bruksel – Partia Socialiste në Francë, sipas sondazheve të para, ndodhet në minimumin historik, sa i takon zgjedhjeve për Parlamentin Europian. Kryeministri francez Valls thotë se kjo ngjarje “është një tërmet”. Ministri Segolene Royal tha se ky “është një shok në një shkallë globale”. “Populli sovrane ka folur, si në të gjithë momentet e mëdha në histori. Njerëzit kanë zgjedhur të marrin në dorë fatin e tyre”, tha Marine ...Full Article

Vritet nje reporter italian ne Ukrahinen lindore.

Ukrahine – Një fotoreporter italian është raportuar se është vrarë në Ukrainën lindore. Ministria e Jashtme e Italisë ka njoftuar se Andrea Rocchelli, besohet se është vrarë më 24 maj, në afërsi të qytetit Slovynask, ku seperatistët pro-rusë po luftonin ndaj trupave qeveritare të Ukrainës. Deklarata e ministrisë saktëson se trupi i pajetë i gazetarit do të mirret nga spitali kur të identifikohet edhe një shtetas rus që është ...Full Article

Irani ekzekuton milardierin, mashtroi.

Iran – Në Iran është ekzekutuar pas vendimit të gjykatës për dënim me vdekje një nga njerëzit më të pasur në vend, i cili akuzohej për mashtrim. Dënimi i vdekjes për evazion fiskal është i pari i këtij lloji qoftë edhe për Iranin. Miliarderi Mahafarid Amir Khosravi, i njohur edhe si Amir Mansour Aria u ekzekutua sot në një burg famëkeq në veri të Teheranit. Bashkë me Khosravi-n, përpara ...Full Article

Ekuador – Shqiperi, bllokohen 80 kg kokaine.

Ekuador – Një sasi prej 89 kg kokainë me destionacion Shqipërinë është bllokuar nga policia e Ekuadorit. Lajmi konfirmohet nga Ministria e Brendshme e Ekuadorit.Droga do të mbërrinte në portin e Durrësit. Kokaina e sekuestruar ka qenë e ndarë në 80 pako. Policia ka vënë në pranga edhe poseduesin e lëndës narkotike l. Homar. alb365.comFull Article

Kapen 3 ton hashash ne 24 ore.

Itali – Plote 3 ton hashash kane kapur forcat policore italiane nga dy aksione te kryera ne 24 oret e fundit.Lajmi konfirmohet si nga policia italiane ashtu edhe nga media te ketij vendi.Nderkohe qe policia ka mundur qe te sekuestroje sasine e lendes narkotike, transportuesit e saje ne ted y rastet kane hedhur ne det ngarkesen dhe jane larguar me skaf. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Ciro Marina. ...Full Article

Protesta te fuqishme.

  Maqedoni – Protestat e dhunshme që kanë ndodhur dy netët e fundit në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit kanë rritur ndjenjën e pasigurisë tek banorët shqiptarë. Për shkak të trazirave, që u shoqëruan me djegien e pronave të shqiptarëve dhe thirrjet për vrasjen e tyre, disa familje janë larguar përkohësisht nga shtëpitë e tyre dhe janë strehuar në lagjet fqinje. Të pasigurt ndihen edhe shqiptarët që jetojnë në ...Full Article

KIne – Rusi, marreveshje 30 vjecare per gazin.

Rusia dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje 30 vjeçare miliarda dollarëshe për furnizimin me gaz. Marrëveshja që u nënshkrua mes Gazprom-it rus dhe Korporatës kineze të Hidrokarbureve është hartuar brenda një periudhe 10 vjeçare dhe për të nuk është dhënë asnjë çmim zyrtar, megjithëse mendohet se vlera e saj shkon deri në 400 miliardë dollarë. Kohët e fundit Rusia është përpjekur të gjejë një treg alternativ energjie për gazin ...Full Article

Shqiptari ther gruan per xhelozi.

USA – Një shqiptar nga Kosova u vendos në qendër të mediave në Nju Jork pasi theri për vdekje të shoqen, ndërsa plagosi rëndë djalin e tij 14- vjeçar. Dyshohet se Hasan Rugova, 52 vjeç, e kreu krimin e rëndë pas një zënke për xhelozi. Viktima Gyltene Rugova, 46 vjeç, nëna e katër fëmijëve, u vra të martën, pasi kishte hapur picerinë “Sammy’s Pizzeria”, sipas emrit të të shoqit, ...Full Article
Page 157 of 157« First...102030...153154155156157
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365