|E martë, Qershor 27, 2017

Bota

Përjashtohet nga shkolla nxënësi që falej në shkollë

Zvicër – Këshilli shkollor i Schafhausenit në Zvicër, më 7 korrik do të ketë agjendë të ngjeshur duke u marrë me problemin e një nxënësi 17-vjeçar nga Maqedonia. Media zvicerane theksojnë se me muaj të tërë ai ia kishte futur frikën në palcë shkollës „Bachschulhaus“. Rasti u bë publik nga një nocion i Partisë SVP, duke krijuar jehonë, si ...Full Article

Jeff Sessions – Nuk kemi bashkëpunuar me Rusinë

Prokurori i Përgjithshëm i SHBA, Jeff Sessions, mohoi me forcë se kishte patur ndonjë bashkëpunim me Rusinë për të ndikuar në zgjedhjet presidenciale të vitit të kaluar. Duke folur ...Full Article

Flasin shqiptarët/ Zjarri – Çdo gjë në 15 minuta

Britani – Saimir Lleshi dhe Eliane Lara jetojnë në një apartament tek një bllok pallatesh pranë kullës rezidenciale “Grenfell” që u përfshi nga flakët sot në Londër. Ata i ...Full Article

Arrestohet monstrumi i lojës “Balena Blu” (video)

Loja është përhapur si fillim nga Rusia, ku ka shkaktuar dhjetëra viktima dhe në vendet fqinjë me Shqipërinë alarmi është dhënë prej disa muajsh. Fëmijët bien pre e lojës ...Full Article

BE-ja qorton Poloninë, Hungarinë e Çekinë

Bashkimi Evropian do të nisë të mërkurën një procedurë për shkelje kundër Polonisë, Hungarisë dhe Republikës Çeke, që kanë refuzuar të marrin pjesë në një program evropian për shpërndarjen ...Full Article

Donald Trump shpërthen ndaj ish-drejtorit të FBI-së

 Presidenti amerikan e akuzoi sot ish-shefin e FBI-së , James Comey për qëndrim të ulët në lidhje me publikimin në shtyp të vërejtjeve kompromentuese rreth takimeve të tyre private, ...Full Article

Obama, për 8 vjet veshi të njëjtin kostum dhe këpucë

Michelle Obama ka zbuluar një detaj që askush nuk e kishte kuptuar për 8 vite që bashkëshorti i saj, Barack ka qenë në pushtet. Ajo tregoi se ish-presidenti i ...Full Article

Merkel – Vizion shprese për Ballkanin

Pas takimit të kryeministrit bullgar Boyko Borissov dhe kancelares Angela Merkel në Berlin, kancelarja gjermane i kushtoi vëmendje në konferencën e shtypit zhvillimeve në Ballkanin Perëndimor. Në konferencën për ...Full Article

OKB-ja, firmoset marrëveshja për plastikën

Kombet përgjegjëse për pjesën më të madhe të ndotjes së oqeaneve nga plastika kanë premtuar të fillojnë pastrimin e tyre. Në samitin e Oqeaneve të OKB-së, delegatët nga Kina, ...Full Article

Myslimanët në perëndim ndeshen me pyetje absurde

Janë aq bezdisëse! Dhe, fatkeqësisht, nuk kanë të ndalur. Bëhet fjalë për pyetjet e marra e të përditshme, me të cilat ballafaqohen myslimanët në shtetet Perëndimore dhe në SHBA. ...Full Article
Page 2 of 13312345678...2030405060...Last »
Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Zgjedhje 2017/ Ja deputetët e Qarkut Fier (lista) https://t.co/XiiMbGc9nc https://t.co/lkj13QHCd2
11,390 people follow ALB365