|E hënë, Gusht 21, 2017

Bota

Obama: Trump do ta kuptojë se Shtëpia e Bardhë do ta “ndryshojë thellësisht”

Presidenti Barack Obama tha se “batutat për televizion” jo gjithmonë janë të barazvlershme me politika të shëndosha dhe se presidenti i zgjedhur, Donald Trump, do ta shohë se Shtëpia e Bardhë “ka për ta ndryshuar rrënjësisht shumë shpejt”. Presidenti Obama i bëri këto komente të hënën, në konferencën e parë të shtypit në Shtëpinë e Bardhë, që pas zgjedhjeve ...Full Article

BE-ja, takim urgjent pas fitores së Donald Trump

Ministrat e jashtëm të Britanisë dhe Francës nuk do të marrin pjesë në bisedimet e posaçme të sotshme të BE-së për të diskutuar se si do të ndërveprohet me ...Full Article

Hillary Clinton – Ja pse humba në zgjedhje

Hillary Clinton ka fajësuar drejtoin e FBI James Comey për humbjen e saj në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan BBC. “Shpallja e një hetimi të ...Full Article

A mund ta jap Putin dorëheqjen?

Vladimir Putin mund të dorëhiqet si president i Rusisë për shkak të “problemeve shëndetësore”, pretendon një burim i brendshëm në Kremlin Putin mund të detyrohet të shkojë në dorëheqje ...Full Article

Rusët – Mafia shqiptare komandon 75% të tregut drogës

Rusi – Agjencia shtetërore ruse e lajmeve Sputnik, në versionin frëngjisht ka shkruar një artikull rreth drogës që trafikohet nga Shqipëria. “Një mafie më e frikshme se kartelet e ...Full Article

‘Nisin’ protestat anti-Trump në Amerikë

Mijëra njerëz kanë nisur të protestojnë kundër zgjedhjes së Donald Trumpit, president të SHBA-së. “Jo Presidenti im”, është thirrja që dëgjohet në protestat që po mbahen në disa shtete ...Full Article

Hillary Clinton uron Donald Trump për fitoren

Hillary Clinton ka përgëzuar Donald Trump-in si Presidenti më i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Vetë Presidenti Donald Trump në fjalët e para të tij pas fitores ...Full Article

Trump: Do jem President i të gjithëve. Falenderoj Hillary

Donald Trump është presidenti më i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në fjalën e parë të tij si Presidenti i 45 i SHBA-së, Donald Trump falenderoi të ...Full Article

Përkrahësi i madh i Clinton: Trump President

Gazetarja e ABC News ka raportuar për një deklarim të një përkrahësi të Clinton. Sipas saj, një donator i madh i kampanjës së Clinton, i ka thënë se “Gjithçka ...Full Article

Miliona maerikane sot votojnë

Dhjetëra milionë amerikanë sot do të vendosin nëse “çelësat” e Shtëpisë së Bardhë do t’i takojnë kandidates demokrate Hillary Clinton apo republikanit Donald Trump. Një ekip i gazetës “Zëri” ...Full Article
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365