|E hënë, Gusht 21, 2017

Bota

Trump – Putin, ka pasur takim të dyt

USA – Presidenti amerikan, Donald Trump, dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e kanë mbajtur edhe takimin e dytë, të cilin nuk e kanë zbuluar më parë, gjatë samitit të grupit të 20 vendeve më të industrializuara të botës, në fillim të këtij muaji në Gjermani, ka njoftuar mbrëmë Shtëpia e Bardhë. Të dy zyrtarët e lartë e kanë ...Full Article

Bie mbështetja për presidentin Trump në SHBA

Sipas një ankete të re, popullariteti i presidentit Donald Trump ka rënë gjatë 2-3 muajve të fundit. Në anketën e përbashkët të gazetës “Washington Post” dhe televizionit ABC, mbështetja ...Full Article

Dritë misterioze në qiellin e Hungarisë (video)

Hungari – Martin Szoter nga Budapesti i Hungarisë, ka zënë një moment kur qielli u ndriçua nga një dritë misterioze, kur moti ishte me stuhi dhe vetëtima. Këtë fenomen ...Full Article

Grusht në Parlamentin e tajvanit

Në Parlamentin e Tajvanit, deputetët i kanë zgjedhur problemet me grushte, shishe të ujit, e karrige. Përleshja thuhet se ka ndodhur gjatë shqyrtimit të një projekti buxhetor për një ...Full Article

Trump – Nuk është koha që Putin të vizitojë Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka thënë se do ta ftonte homologun e tij rus, Vladimir Putin, për vizitë në Shtëpinë e Bardhë, por se ...Full Article

Shkatërrohet linja e trafikut drogës Bolivi – Europë, mes tyre një shqiptar (fotot)

Greqi – Policia greke ka asgjesuar një rrjet ndërkombëtar të trafikut të kokainës që e sillte drogën nga Bolivia dhe e shpërndante nëpër Europë. Një nga krerët e këtij ...Full Article

Putin me gruan e tij të re? (video)

Mediat botërore kanë publikuar me pamje momentin kur lideri rus Vladimir Putin për pak sa nuk i zbuloi botës gruan e tij të re. Presidenti, që tani ndodhet me ...Full Article

Soros nuk mundë të qesh i fundit

Hungari – “Nuk do të lejojmë Sorosin të qeshë i fundit”, është një nga sloganet e një fushate të gjerë që ka ndërmarrë partia nacionalkonservatore e Kryeministrit Victor Orbán ...Full Article

Siguria, mobilizohen 11 mijë policë

Francë – Rreth 11 000 policë dhe xhandarë do të mobilizohen të premten për festimet tradicionale me rastin e 14 Korrikut, në kuadër të kërcënimit të lartë terrorist, veçanërisht ...Full Article

Video që po çudit botën

Një video e çuditshme është shpërndarë në internet, ku pretendohet se shfaqet një UFO që zhduket brenda një tjetër objekti alien. Pamjet vijnë nga rajoni i Yakutia në Siberi, ...Full Article
Page 5 of 140« First...23456789...2030405060...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365