|E premte, Janar 19, 2018

Ekonomi

Kur “Leviz” Soros , ndodhin rremuja.

USA – Kur lëviz ai, George Soros, i ashtuquajturi peshkaqeni ekselent i financës botërore, ndodhin përherë rrëmuja. Në vitin 1992 ai bëri të rrëzohet dhe të zhvlerësohet sterlina; në vitin 1997 kontribuoi në rënien e tregjeve aziatike. Tashmë ai ka shitur të gjitha aksionet e tij në Bank of America, JP Morgan dhe Citigroup: Lind pyetja? A mund të jetë ky, tregues i qartë i një krize të afërt ...Full Article

Penalizohen me konfiskim malli 30 biznese ne Fier.

Fier – 30 subjekte te bziensit te madh ne Fier penzliohen me konfiskim te mallit dhe gjoba. Drejtoria Rajonale e Tatim Taksave ne Fier per gati 4 muaj me rradhe ka arritur te vendos perballe saknsioneve dhejtra subjekte te parregullta dhe mangesi ne procedurat tatimore. Drejtuesi rajonal i ketij isntitucioni ne Fier Albert Malaj eshte shprehur se penalitete per 30 subjekte kane ardhur per shkak te mungeses se mallrave ...Full Article

Uj ne vend te naftes, mund te jete perdorur ne fushaten e PD-se.

Fier – Misteri se ku kanë shkuar 332 metër kub naftë bruto që u zhduk në muajin maj 2013 nga çisternat e kompanisë “Albpetrol” në Zharrës dhe zëvendsësimi i saj me ujë, ende nuk është zbardhur nga prokuroria e Fierit. Kjo si pasojë se ish-drejtuesit e “Albpetrol”, nuk kanë lënë asnjë gjurmë në momentin e daljes së kësaj sasie nafte nga stacioni i çisternave në fshatin Zharrës së Fierit. ...Full Article

Ministri Koka gjobit bashkite dhe komunat e qarkut Fier per ndotjen.

Tirane – Lefter Koka, Ministër i Mjedisit, ka gjobitur me nga 500 mijë lekë, një numër relativisht të madh kryebashkiakësh dhe kryekomunarësh të vendit për faktin se nuk e kanë vënë ujin në zjarr për të pastruar qytetet e komunat nga mbeturinat dhe menaxhuar vendet e hedhjes së tyre. Për më tepër, Koka është treguar i ashpër duke i paralajmëruar se do kërkojë shkarkimin e tyre për papërgjegjshmërinë e ...Full Article
Page 80 of 80« First...102030...7677787980
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365