|E shtunë, Janar 20, 2018

Kronikë

Arrestohet 32 vjeçari, rrihte vëllain, mbante drogë

Fier – Ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vëllait, arrestohet në flagrancë autori. Gjatë kontrollit të banesës nga policia i gjendet lëndë narkotike. Sekuestrohen 413 gram lëndë narkotike Cannabis Sativa. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin Besmir Lika, 32 vjeç, banues në Lushnje. Në lagjen “18 Tetori” Lushnje, shtetasi Besmir Lika për motive të dobëta është konfliktuar dhe ka ushtruar dhunë ndaj vëllait të tij, ...Full Article

Dy në pranga për dhunë në familje

Fier – *Arrestohen në flagrancë 2 shtetas për veprën penale “Dhunë në familje”. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasit Eugert Mimini, 28 vjeç, banues në Radostinë Vadhizë, Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases L.M, 26 vjeçe. 2.Tomorr Mullaj, 55 vjeç, banues në Ruzhdie, Patos. Arrestimi i këtij shtetasi u bë ...Full Article

Gruaja tenton të pres damarët me thikë në Roskovec

Fier – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Roskovec, ku një grua 60 vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës duke prerë damarët me një thikë të kuzhinës. 60 vjeçarja në kushtet e gjëndjes së rënduar psikologjike ka prerë damarët me një thikë në banesën e saj. Gruaja është gjetur e shtrirë përtokë dhe e gjakosur nga familjarët të cilët kanë njoftuar urgjencën. Aktualisht gruaja 60 vjeçare me ...Full Article

Nuk gjen zgjidhje për banesën e rrënuar, hipën majë shtyllës

Një person po kërcënon se do të hidhet nga shtylla e tensionit. Forcat e policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe po negociojnë me shtetasin me iniciale Skënder .Doda Policia jep detajet se sot reth orës 13:10, në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë se në Lundër , se një shtetas ka hipur në shtyllën e një tensioni të lartë dhe tenton të dëmtoje veten. Mësohet se Dodës i është prishur ...Full Article

Dy në pranga për dhunë në familje

Fier – Policia arreston në flagrancë 2 shtetas për veprën penale “Dhunë në familje”. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasit Alfred Mëhilli, 41 vjeç, banues në Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në banesë ka kërcënuar me thikë vëllain e tij, shtetasin R.M, 55 vjeç. Gjatë kontrollit personal të ushtruar, shtetasit Alfred Mëhilli iu gjet dhe iu sekuestrua një thikë dhe një ...Full Article

Ndalohet 41 vjeçari i shpallur në kërkim

Fier – Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për prodhim dhe shitje të narkotikëve i dënuar me 4 vjet e 10 muaj burg. Nga Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, u ekzekutua urdhëri i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier për ndalimin e shtetasit Luftar Xhafa, 41 vjeç, banues në Kuman, Roskovec. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi me vendimin e ...Full Article

Mbante armë të ftohtë, arrestohet

Lushnje – Mbante armë të ftohta me vete, arrestohet në flagrancë nga policia. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasin Fatjon Myrtaj, 27 vjeç, banues në Kreshpan, Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit personal të ushtruar, në qytetin e Lushnjes, rezultoi se mbante me vete një paisje të ngjashme si ato të armëve të ftohta “Trullosëse elektrike” dhe një palë ...Full Article

Dy aksidente, një në Elbasan e tjetri në Bulqizë

Dy aksidente të ndodhura mbrëmjen e sotme, një në Elbasan e tjetri në Bulqizë Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në aksin rrugor Bulqizë- Shupenzë, ku i plagosur ka mbetur një adoleshent me inicialet M.L. I riu 16 vjeçar është goditur nga një makinë, drejtuesi i të cilit ende nuk është identifikuar nga policia. Fatmirësisht për këmbësorin adoleshent përplasja nuk ka qenë vdekjeprurëse. I riu është duke u dërguar ...Full Article

Ekzekutohet mafiozi, miku i Alket Rizait (foto e video)

Greqi – Është vrarë në mes të Athinës në një atentat me kallashnikov, Vasilis Stefanakos, i cilësuar si koka e mafias në Greqi. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke sipas të cilave, atentati mafioz është kryer rreth orës 19:10 të kësaj të mërkure në rrugën “Haidari” të kryeqytetit grek. Mësohet se trupi i pajetë i Stefanakos është gjetur në makinën e tij. Sipas asaj që raportojnë mediat greke, ...Full Article

Rrihet me shkop bejsbolli shefi i burgut 313

Tiranë – Mëngjesin e sotëm 3 persona të paidentifikuar kanë dhunuar shefin e regjimit të burgut 313 në Tiranë, Bledar Pura. Pura është goditur me sende të forta, ndërsa është dërguar në spitalin e Traumës për mjekim. Mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Freskut në Tiranë, ndërsa Pura është goditur me shkop bejsbolli. Dyshohet se ngjarja ka lidhje me detyrën.  Full Article
Page 1 of 37312345...102030...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365