|E shtunë, Janar 20, 2018

Kronikë

Arrestohet 47 vjeçari, ishte në kërkim

Lushnje – Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim Edmond Kaja, 47 vjeç, banues në Lushnje. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Apelit Vlorë me vendimin e datës 05.05.2016, e ka dënuar me 1 vit burgim për veprën penale “Dhuna në familje”parashikuar nga Neni 130/a/4 i Kodit Penal.Full Article

Vlonjati kapet me 100 doza kokainë

Në kuadër të operacionit të koduar ”Centralja”, u arrestua në flagrance shtetasi Klaudio Selimaj, 23 vjeç, banues në Vlorë. Arrestimi i tij u bë pasi iu gjetën 100 doza Kokainë! Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë, në kuadër të një procedimi penal proaktiv të nisur në muajin tetor 2017 për veprën penale të Prodhimit dhe shitjes së Narkotikëve, kanë zhvilluar një Operacion ...Full Article

“Volkswagen-i” përfshihet nga flakët

Korçë – Një makinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e kësaj të diele në Korçë, në zonën pranë ish-SMT-së. Nga informacionet paraprake mësohet se automjeti është i llojit “Volkswagen” dhe ka marrë flakë në ecje e sipër. Forcat e policisë dhe zjarrfikësit kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit, por mjeti ishte me impiant gazi ...Full Article

Tifoza – Polici, sherr me shkopa bejzbolli, arrestohen tufozë (video)

Policia e Tiranës njoftoi të dielën lidhur me arrestimin një ditë më parë të tre tifozëve që kishin kundërshtuar me forcë duke goditur me shkopinj bejsbolli punonjësit e policisë. Bledar Beca, 33 vjeç, Agron Meçanaj, 38 vjeç dhe Aden Xh., 18 vjeç, të tre banues në Tiranë u arrestuan të shtunën pasi rreth orës 17.30, në rruga ”Dritan Hoxha”, para fillimit të ndeshjes së basketbollit Tirana – Partizani, e ...Full Article

Del makina nga rruga, plagoset shoferi

Fier – Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin Beqar Molishtari, 43 vjeç, banues në lagjen “1 Maj”, Fier Në rrugën Fier-Ballsh, në vendin e quajtur “Visok”, duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka dalë nga rruga dhe si pasojë është dëmtuar vet drejtuesi i mjetit si dhe pasagjerët, shtetasit F.B, 33 vjeç dhe A.R, 53 vjeç, banues në Fier, të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin ...Full Article

Arrestohet 57 vjeçari pêr dhunë në familje

Fier – Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasin Rrahman Leka, 57 vjeç, banues në fshatin Levan, Fier. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi në fshatin Levan, për motive pronësie, ka kanosur dhëndërrin e tij, shtetasin G.S, 47 vjeç, dhe ka qëlluar me armë gjahu në ajër. U sekuestrua në cilësinë e provës materiale arma e gjahut çifte të cilën shtetasi Rrahman Leka e mbante me ...Full Article

Aksidenti/ Plagoset nëna dhe djali i saj i sapolindur

Fier – Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen “Sheq i Vogël”, në Fier. Policia bën me dije se mjeti tip “Benz” me drejtues A.K, 45 vjeç, është përplasur me mjetin tip “Benz” me drejtues n L.T, banues në Fier. Si pasojë e përplasjes është aksidentuar bashkëshortja e L.T, shtetasja L.T, 23 vjeçe dhe djali i tyre disa ditësh të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën ...Full Article

8 të shoqëruar për vrasjen e Ndokës

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur, Policia e Lezhës, me mbështetjen e ekspertëve të ardhur nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, bën me dije se po vijon punën për zbardhjen e kësaj ngjarje, identifikimin dhe kapjen e autorëve. Në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, është duke u zhvilluar një analizë e hollësishme në lidhje me ngjarjen, analizë e kryesuar nga Drejtori për Krimet e Rënda në Policinë ...Full Article

Me 14 plumba u ekzekutua vëllai i ish deputetit Ndoka

Ka ardhur reagimi i parë në lidhje me ekzekutimin e vëllait të ish deputetit Arben Ndokës. Deputeti i Partisë Socialiste për qarkun e Lezhës, Pjerin Ndreu, është i pari që ka reaguar lidhur me ekzekutimin e Aleksandër Ndokës, vëllain e ish-ligjvënësit Arben Ndoka. Në një mesazh në faqen e tij të ‘Facebook’-ut Ndreu i shpreh ngushëllime familjarëve për humbjen. “Per Sander Ndoken, per vdekjen e tij te parakoheshme ! ...Full Article

Ekzekutohet në makinë vllai i Arben Ndokës

Vëllai i ish-deputetit të PS-së në Lezhë është ekzekutuar me armë zjarri në orët e para të mëngjesit. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Nënë Tereza”, rreth orës 04:00. Aleksandër Ndoka, vellai i Arben Ndokes është gjetur i vrarë me armë zjarri në mjetin e tij tip “Mitsubish”  me traga AA 382 SE. Policia është njoftuar për ngjarjen nga banorët e zonës, ndërsa menjëherë pas krimit është vënë ...Full Article
Page 10 of 373« First...89101112...203040...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365