|E premte, Janar 19, 2018

Kronikë

Sherri në familje, motra qëllonë vëllan me thikë

Në qytetin e Vlorës u regjistrua një sherr në familje. Ku për pasojë një djalë përfundoi në spital pasi u godit me thikë nga motra e tij. Ngjarja ndodhi dje në Orikum të Vlorës, ku në debat e sipër me vëllain, motra e ka qëlluar me thikë. 31-vjeçarja E.K., ka goditur me thikë vëllain e saj E.K., 20 vjeç. Autorja e plagosjes u arrestua nga policia. I vëllai i ...Full Article

Operacioni policor ‘White’ prangos lushnjarin, sekuestron lëndë narkotike (fotot)

Policia e Fierit ka vënë në pranga ditën e djeshme një 33-vjeçar, për trafikim të lëndëve narkotike. Siç bëhet me dije, i arrestuari është Mario Beqiri, 33 vjeç, banues në Lushnje, të cilit gjatë kontrollit fizik të ushtruar, i është gjetur 1 dozë me lëndë narkotike e dyshuar kokainë. Gjithashtu në banesë, polici thotë se atij i janë gjetur edhe 24 gramë lëndë narkotike kokainë, një peshore elektronike e ...Full Article

Dy të vrarë në Gjorm të Vlorës

Vlorë – Dy të vrarë është bilanci i një ngjarje të rëndë në fshatin Gjorm të Vlorës. Mbrëmjen e sotme, një sherr i nisur në një lokal të fshatit, ka përfunduar me përplasje të armatosur, ku raportohet se dy persona kanë mbetur të vdekur. Ata janë 31 dhe 35 vjeç, Mariglen Memaj dhe Artion Shenaj. Policia e mbërritur në vendngjarje pritet të mësojë më shumë rreth kësaj ngjarje, që i ...Full Article

Grabitje banke në Tiranë

Tiranë – Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë. Nga se bëhet e ditur është grabitur një bankë e nivelit të dytë pranë hipotekës në Tiranë. Nga se bëhet e ditur është grabitur një filial i një bankë të nivelit të dytë, filial ky që ndodhet brenda Hipotekës në Tiranë. Ende nuk dihen rrethanat e grabitjes, apo shumë e parave që janë marrë nga autori, i ...Full Article

Policia ndalon 4 persona në 24 orë

Fier – Në 24 orët e fundit policia ndalon 4 persona, tre për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor dhe 1 person që ishte i shpallur në kërkim Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasit Altin Daulle, 41 vjeç, banues në Ura Vajgurore, Berat. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në autostradën Fier-Lushnje, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, nuk i ka ndaluar shërbimit të policisë ...Full Article

Bie nga shkallët, ndërronë jetë ish futbollisti

Një 61-vjeçar është gjetur i vdekur në orët e para të ditës së sotme në qytetin e Sarandës. Siç bëhet e ditur nga informacionet paraprake, viktima është Leonard Qasari, i cili është gjetur i pajetë poshtë pallatit të tij në lagjen numër 4. Blutë e Sarandës bëjnë me dije se nga verifikimi paraprak dhe këqyrja që u është bërë kamerave ka rezultuar se ai ka rënë nga shkallët e ...Full Article

Vidhet kasaforta në shtëpinë e pensionistëve, ruanin kursimet e djjemve emigrantë

Fier – Ruanin në shtëpi të ardhurat e dy djemve në emigracion, vjedhësit ua marrin bashkë me kasafortën. Një vjedhje spektakolare ka ndodhur mesditën e së premtes në qytetin e Fierit, ku autorët janë larguar duke marrë me vete një shumë të konsiderueshme monetare. Vjedhja ka ndodhur në një banesë në qendër të Fierit, në një apartament në katin e dytë të një pallati që ndodhet në lagjen “Kryengritja”. ...Full Article

Dyshohet se falsifikoi dokumentat e OSHEE, kallzohet inxhinjeri

Fier – Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar ka shoqëruar një inxhinjer elektrik të një firme pasi dyshohet se ka kryer falsifikim dokumenti Më datë 12.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin M. B, vjeç 34, banues në Fier, inxhinier në një firmë pasi dyshohet se  rreth orës 09:00, shtetasi A.S.,  vjeç 70, banues në lagjen “Sheq i Vogël”, ka kallëzuara  ndaj tij se, ...Full Article

Aksidenti, makina hyn në biznes

Sarandë – Dy persona mbetën të plagosur, njëri prej të cilëve në gjendje të rëndë, në një aksident të regjistruar mbrëmjen e sotme në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Turizëm-Kanali i Cukës, tek ish-Turizmi, ku automjet në të cilin udhëtonin shtetasit A.K dhe M.G ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një biznes. Nga përplasja kanë mbetur të plagosur shoferi dhe një pasagjer. Drejtuesi i mjetit ...Full Article

Një person gjendet i plagosur në rrugë

Elbasan – Një person është gjetur i plagosur rëndë në rrugën Librazhd-Përrenjas, dhe dyshimet paraprake të policisë janë që burri të jetë aksidentuar nga ndonjë automjet, dhe të jetë braktisur pa i dhënë ndihmën e parë. Personi i seksit mashkull, ende i paidentifikuar nga uniformat blu, është transportuar në spital. Ai u gjet me plagë në kokë dhe në fytyrë në mes të rrugës në fshatin Xhyrë. Policia ka ...Full Article
Page 2 of 37312345...102030...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365