|E shtunë, Janar 20, 2018

Kronikë

Aksidenti/ Luan me makinën, vdes 25 vjeçari

Lushnje – Në datën 29.10.2017, rreth orës 09:15, në fshatin Karbunarë e Vogël Lushnje, në vendin e quajtur “Rruga e gurores”, shtetasi Z.G, 25 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “Alfa Romeo”, me targë AA 586 OY, ka dalë nga rruga e për pasojë ka humbur jetën. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të kësaj ngjarje.Full Article

Pranga ‘Eskobari-t’, pronari i disa lokaleve në Shqipëri

Policia italiane ka vënë në pranga ditën e djeshme një shqiptar, bashkë me të dashurën e tij 36-vjeçare, pasi janë  kapur me 22 kg marijuanë dhe hashash të fshehur në një makinë që kishte ardhur nga Shqipëria. Mësohet se shqiptari i arrestuar, ishte mbajtur në përgjime prej kohësh, ndërsa u vendos që të organizohej operacioni për arrestimin e tij. Deri tani, hetimet tregojnë se ai kishte rolin e mbajtjes ...Full Article

Drejtojnë makinën të dehur, arrestohen

Lushnje – Drejtojnë mjetin në gjendje të dehur, arrestohen në flagrancë nga policia. Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasit Mynyr Murataj, 57 vjeç, banues në Fier, pasi: Në aksin rrugor Fier-Lushnje, u kap duke drejtuar mjetin tip Land Rover me targa FR 4600 D, në gjëndje të dehur në masën 1.10 mg/l. 2.Valmir Malko, 46 vjeç, banues në Divjakë, pasi: Në fshatin Karavasta, u kap duke drejtuar ...Full Article

Arrestohet 52 vjeçari, u kap me gjysëm milioni euro heroinë

Itali – 52-vjeçari Ramazan Malo është shqiptari i radhës që bie në prangat e autoriteteve italiane për trafik të lëndëve narkotike. Ai u zbulua gjatë një kontrolli rutinë, ku forcat karabinierë e ndaluan në rajonin e Sardenjas. Shqiptari ka shfaqur shenja nervozizmi të cilat janë pikasur nga policia, dhe në këto kushte kanë bërë një kontroll më të imtësishëm në automjetin me të cilin ai udhëtonte. Aty karabinierët zbuluan ...Full Article

Grupin e prostitucionit e drejtonte vajza nga Elbasani, 10 në pranga

Policia e Tiranës në bashkëpunim me Prokurorinë Tiranë, kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar “Taksi e lirë 2”, gjatë të cilit janë arrestuar 10 persona, si dhe janë proceduar 3 të tjerë, të cilët ushtronin veprimtari të paligjshme, si një rrjet për “shfrytëzim prostitucioni”. Blutë e Tiranës bëjnë me dije se në pranga janë vënë Ruzhdi Gapi, 41 vjeç, Edmond Shkalla, 49 vjeç, Albina Kasa, 26 vjeç, A. ...Full Article

Policia bënë ‘zap’ Lezhën, kap armë, drogë

Policia e Lezhës ka vijuar aksionin në goditje të veprimtarive të ndryshme kriminale si narkotikëve dhe armëmbajtje pa leje, duke u finalizuar me operacionet policore “Miloti”, “Deltar” dhe “Kolsh” ku është bërë e mundur arrestimi në flagrancë i 8 personave dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim për veprat penale të ” Prodhimit dhe shitjes se lendeve narkotike”. Janë sekuestruar në total 385.5 kg lëndë narkotike canabis sattiva, ...Full Article

RENEA prangos nipin e ish deputetit të PS (video)

Danjan Ndoka, nipi i ish- deputeti socialist të Lezhës, Arben Ndoka u vu në pranga nga forcat e Repartit Special RENEA. Danjan Ndoka, 20 vjeç, lindur dhe banues në Lezhë, në momentin e ndalimit nga forcat policore,  ju gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale: – pistoletë e markës SMITH ËESSON me 6 fishekë. Për ketë shtetas , Gjykata e Rrethit  Gjyqësor  Shkodër, me Vendimin Penal datë 20.10.2014, ...Full Article

Emrat/ Kapet drogë 1 milion euro, arrestohen 3 shqiptarë

Policia italiane ka sekuestruar 120 kilogramë kanabis në Ferrara dhe ka arrestuar pesë persona, të cilët janë shqiptarë, marokenë dhe spanjollë. Sipas hetuesve, vlera e drogës do të kapte vlerën e 1 milionë Euro nëse do të shitej me pakicë. Sipas mediave italiane, shqiptarët e arrestuar janë Vital Meco 43 vjeç, Tonin Bibaj 33 vjeç dhe Alfred Gjoka 36 vjeç, ndërsa dy të tjerët Joaquin Martinez 37 vjeç dhe ...Full Article

Prangoset në Kakavijë autori i dyshuar i vrasjes së Granit Kasës

Një vit e gjysmë pas vrasjes së Denis Kasës në Fier, policia ka arrestuar autorin e dyshuar të krimit, Ermal Binjaku 28 vjeç. Policia sqaron se “rreth orës 00:47 në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavije, në hyrje të Republikës së Shqipërisë u paraqit shtetasi Ermal Binjaku, 28 vjeç, banues në Fier. Pas intervistimit dhe verifikimeve të bëra nga punonjësit e policisë në sitemin ”TIMS”, ky shtetas ( Ermal Binjaku) rezultoi se është ...Full Article

Dhunon babanë, arrestohet

Lushnje – Ushtron dhunë dhe kanos babain e tij në prezencë të vëllait të mitur, arrestohet në flagrancë nga policia. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasin Denis M., 30 vjeç, banues në fshatin Karbunarë, Lushnje. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në banesë ka kanosur me një mjet prerës (biçak), dhe ka ushtuar dhunë psikologjike ndaj babait e tij, shtetasit K.M, 60 ...Full Article
Page 20 of 373« First...10...1819202122...304050...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365