|E shtunë, Janar 20, 2018

Kronikë

Kapet 1 ton drogë, emra , detaje

Vlorë – Policia ka finalizuar në Vlorë operacionin antidrogë, i koduar ”Plazhi i vjetër”, ku ka sekuestruar 1030 kilogramë lëndë narkotike Cannabis Sativa. Në afërsi të banesës në det, ndodheshin tre persona me një gomone të cilët ishin përgatitur për të transportuar lëndën narkotike drejt Italisë. Sekuestrohen edhe 6 armë zjarri, nga këto 3 Kallashnikov dhe 3 Pistoleta. Shpallen në kërkim tre shtetas. Operacioni nga Drejtorinë Vendore të Policisë ...Full Article

Vdes ne spital 32 vjeçari qe u vetêqëllua me armë

Fier – Policia Njoftohet nga Spitali Rajonal Fier se shtetasi Altin Kadhe ka ndërruar jetë. Në datën 09.09.2017, rreth orës 13:10, në Spitalin Rajonal Fier është sjellë nga familjarët shtetasi A.K, 32 vjeç, banues në lagjen “Sheq i Vogël”, Fier, i cili dyshohet se është vetplagosur me armë zjarri në banesën e tij. Shtetasi A.K ndodhet në reanimacion në gjendje të rëndë shëndetësore. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ...Full Article

Blici policor, shoqërohen 23 persona, kontroll mjeteve luksoze

23 persona janë shoqëruar nga policia për verifikim në kuadër të masave të marrë nga drejtoria Vendore e Policisë Tiranë për rritjen e parametrave të sigurisë. Policia bën me dije se janë kontrolluar edhe dhjetëra makina luksoze, ndërsa nga data 11 shtator këto kontrolle do të shtrihen edhe në afërsi të shkollave. Njoftimi Kontrolle për evidentimin dhe kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri, të atyre me makina ...Full Article

Vetëplagiset 32 vjeçari, rëndë në spital

Fier – Në datën 09.09.2017, rreth orës 13:10, në Spitalin Rajonal Fier është sjellë nga familjarët shtetasi A.K, 32 vjeç, banues në lagjen “Sheq i Vogël”, Fier, i cili dyshohet se është vetplagosur me armë zjarri në banesën e tij. Shtetasi A.K ndodhet në reanimacion në gjendje të rëndë shëndetësore. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.Full Article

Zhdukje misterioze e 36 vjeçarit Kreshnik Beqiraj (foto e video)

Fier – Kreshnik Beqiraj 36 vjec, beqar, banues në Fier prej afro dy muaj e gjysëm figuron I zhdukur pa asnjë adresë jo vetëm për familjarët dhe të afërmit e tij por edhe për policinë e shtetit shqiptar. Denancimin për zhdukjen e tij në mënyrë të mistershme pa lënë asnjë gjurmë, asnjë bisedë edhe tek shokët e tij e ka kryer daja I tij  në drejtorinë e policisë vendore ...Full Article

Pranga 43 vjeçarit, kultivonte hashash

Fier – Ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për “Prodhim dhe shitje të narkotikëve” dhe “Kultivim të bimëve narkotike”. Nga Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me shërbimet e policisë Vlorë, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim Altin Xhafa, 43 vjeç, banues në fshatin Kuman, Roskovec. Ndalimi i këtij shtetasi u bë ...Full Article

Diegia e ullinjëve në Rrerëz, arrestohet zjarrëvënësi

Patos – Arrestohet në flagrancë një shtetas i dyshuar si shkaktarë i zjarrit të qëllimshëm. Në datën 07.09.2017, rreth orës 11:00 njoftohemi se në kufirin ndarës midis Patos Fshat dhe fshatit Rerëz, ka rënë zjarr dhe po digjen shkurre dhe ullishte. Janë organizuar shërbimet dhe shkuan në vendngjarje patrullat e policisë së Komisariatit Fier, Stacionit të Policisë Patos, zjarrëfikëset, grupe të FNSH_së, policia bashkiake si edhe forcat e ushtrisë. Zjarri mori përmasa ...Full Article

Zjarri djeg qindra rrënjë ullinjë në Rrerës

Fier – Zjarr ne kodrat me ullinje ne Rreres te Patosit. Zjarri eshte i madh e po ndihmohet nga era. Ne vendgjarje kane shkuar zjarrfiksat e Patosit me depo shpine si dhe dy automjete zjarrfikese nga Albpetrol. Alket Halimi shef i repartit zjarrfikes ka pohuar se – Zjarri eshte i madh. Ai deri tani ka djegur qindra rrenje ullinje. Po luftojme te shuajme flaket, por e veshtire sepse nga terreni ashtu dhe zjarri qe ...Full Article

“Taksisti” vë në pranga 40 vjeçarin, sekuestron celularë dhe aksesorë (foto e video)

Fier – Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “TAKSISTI”. Kapet duke transportuar mallra të dyshuara kontrabandë, arrestohet në flagrancë autori. Sekuestrohen 60 aparate celularë dhe një sasi e konsiderueshme aksesorësh të cilët dyshohen se janë kontrabandë. Nga Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, pas informacioneve të siguruara në rrugë operative, u bë i mundur finalizimi ...Full Article

Kapen 1.1 ton kanabis, transportohej me mushka

Vlorë – Plot 1.1 ton kanabis sativa janë sekuestruar nga policia në zonën e Karaburunit. Operaconi i koduar “Karaburun” ka filluar që prej ditës së djeshme rreth orës 14:44 kur edhe në në Sallën Operative të DVKM Vlorë, ka ardhur një telefonatë për largimin nga vendbazimi të një mjeti lundrues, pa kryer procedurat e daljes në det. Gjatë operacionit dy ditor të zhvilluar nga policia e Vlorës policia ka ...Full Article
Page 30 of 373« First...1020...2829303132...405060...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365