|E shtunë, Janar 20, 2018

Kronikë

Shkojne te grabisin banesen, diktohen nga te zotet e shtepise.

   Mallakaster – Sot më datë 30.05.2014 rreth orës 02.25 është marrë njoftim nga shtetasi N.Ç. banues në fshatin Visokë Mallakaster, se dy persona të maskuar, njeri me armë dhe tjetri me një sopatë, kanë hyrë fshehtas në një nga dhomat e baneses se tij për të vjedhur. Pasi janë diktuar nga I zoti I banesës janë konfliktuar me të dhe janë larguar. Nga ngjarja nuk ka të dëmtuar.Menjëherë ...Full Article

Policia identifikon autorin e plagosjes se Petrit Mecos.

   Fier – Më datë 29.05.2014 rreth orës 23.00 është marrë njoftim se ne rrugen Fier-Levan tek karburanti “Veliaj”, është konstatuar një mjet me xham të thyer dhe nje person plagosur.Menjëherë me marrjen e njoftimit në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë dhe grupi hetimore, ndërkohë që I plagosuri është shoqëruar për në spital.Nga veprimet e para ka rezultuar se është plagosur me armë zjarri shtetasi Petrit Meco vjec ...Full Article

Policia, nje ne pranga dhe kater nene hetim te lire.

  Fier – Nga strukturat e Drejtorisë së Policisë Qarkut arrestohet 1 shtetas, procedohen 4 në gjendje të lirë për vepra penale të ndryshme 1.Më datë 29.05.2014, filloi procedimi penal në gjëndje të lirë për shtetasin T.C., vjec 50, banues në Fier.Procedimi ndaj tij filloi pasi më datën 29.05.2014, rreth orës 12.00, në vendin e quajtur ”Valuta”, Fier, u kap në flagrancë duke këmbyer valutë në mënyrë të kundraligjshme ...Full Article

Plumba tek “Liqeni”, plagoset 37 vjecari.

   Fier – Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në orët e vona të së enjtes në aksin rrugor Fier-Levan. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur ‘Liqeni’, ndërsa i plagosur ka mbetur shtetasi Petrit Muço, 37 vjeç. Sipas policisë, 37-vjeçari po udhëtonte me makinën e tij tip “Golf” me targa AA154DX, kur është qëlluar me armë zjarri nga persona ende të paidentifikuar. I plagosuri është dërguar në ...Full Article

Plumba tek "Liqeni", plagoset 37 vjecari.

   Fier – Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në orët e vona të së enjtes në aksin rrugor Fier-Levan. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur ‘Liqeni’, ndërsa i plagosur ka mbetur shtetasi Petrit Muço, 37 vjeç. Sipas policisë, 37-vjeçari po udhëtonte me makinën e tij tip “Golf” me targa AA154DX, kur është qëlluar me armë zjarri nga persona ende të paidentifikuar. I plagosuri është dërguar në ...Full Article

Gjendet i vetvarur ne banese 60 – vjecari.

    Fier – Rrethe orës 13 e 30 minuta të mesditës së sotme në banesën e tij në lagjen “29 Marsi” në Patos është gjendur I vetvarur në dhomën e gjumit Zoi Sinjari 60 vjec. Sinjari ishte baba I dy fëmijëve që jetojnë tashmë prej vitesh në USA me dokumenta të regullta. Ai kishte disa vite që punonte në privat me profesion elektricist. Sipas burimeve të informacionit nga familjarët ...Full Article

Policia ne 24 ore, 3 ne pranga dhe 9 nene hetim te lire.

   Fier – Nga strukturat e Drejtorisë së Policisë Qarkut arrestohen 3 shtetas, I shpallet në kërkim dhe procedohen 9 në gjendje të lirë për vepra penale të ndryshme 1. Më datë 28.05.2014, nga Sektori për Trafiqet dhe Narkotikët në Drejtorine e Policisë Qarkut Fier u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Ergest Luan Toska, vjec 24,banues në Fier.Arrestimi I këtij shtetasui u bë se sot rreth ores 18.30 ...Full Article

Policia, 3 ne pranga dhe 2 nene hetim te lire.

  Fier -Nga strukturat e Drejtorisë së Policisë Qarkut ndalohen/arrestohen 3 shtetas, procedohen 2  në gjendje të lirë për vepra penale të ndryshme Më datë 27.05.2014 nga  Sektori për Krimet e Rënda në Drejtorinë e Policisë Qarkut Fier,  u bë ndalimi i shtetasit Koli (Sokol) Aqif Sinani, vjec 45, banues në Lushnje.Ndalimi I tij u bë pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Fier, ka urdhëruar ndalimin e tij për ngjarjen e ndodhur me datë 17.04.2014, ...Full Article

Pranga paketuesit te droges se pilotit Riformato.

   Lushnje – Arrestohet një tjetër anëtar i trafikut të drogës, që lidhet me avionin e rrëzuar në Divjakë. Bëhet fjalë për Aurel Pupen, i cili akuzohet se ka paketuar lëndën nartoktike për Giorgio Rifomaton. Policia bën me dije se pasi Pupe e paketoi drogën, lënda narkotike do ngarkohej në avionin “Piper”. Burime bënë të ditur se gjurmët daktiloskopike të lëna në natribanin me të cilën ishte paketuar kanabisi ...Full Article

Grabitet me dhune kreu i LSI-se Tirane Ilir Dashi.

Tirane – Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim të Tiranës, Ilir Dashi është dhunuar fizikisht dhe është grabitur nga dy persona, mbrëmjen e sotme në kryeqytet.Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë, i thanë agjencisë noa.al, burime nga policia e Tiranës. Ilir Dashi, ish drejtor i QSUT dhe drejtor drejtorie në Bashkinë e Tiranës, është përballur me dy meshkuj me skafandra, hipur mbi një motor. Ata e kanë rrahur ...Full Article
Page 371 of 373« First...102030...369370371372373
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365