|E shtunë, Janar 20, 2018

Kronikë

Ja ku fshihen 456 kilogramë drogë

Vlorë – Policia shqiptare vijon veprimtarinë e saj me qëllim që të dokumentojë dhe më pas të dërgojë në burg personat përgjegjës që kanë vënë në alarm disa shtete këto ditë, teksa transportonin drogë me gomone nga Shqipëria në Itali. Në këtë operacion u përfshi policia shqiptare, ajo malazeze dhe italiane. Policia e Shqipërisë ka dhënë informacion në lidhje me çfarë po ngjan si dhe çfarë po bëhet për ...Full Article

Në pranga dy lushnjarë me 29 kg hashash

Policia e Elbasanit ka bllokuar një mjet me drogë dhe ka arrestuar dy personat që lëviznin me të. Policia informon se operacioni ka nisur mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative nga Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan se në një automjet po transportohej lëndë narkotike. Menjëherë shërbimet e policisë kanë bërë bllokimin e mjetit tip “Benz” në ...Full Article

Vetëqëllohet me armë në kokë 20 vjeçari

Fier – Në datën 07.01.2018, rreth orës 13:15, në Spitalin Rajonal Fier ka shkuar i shoqëruar nga familjarët për të marë mjekim shtetasi R.Y, 20 vjeç, banues në Fier. Shtetasi R.Y dyshohet se është vetplagosur në banesë me armë zjarri në kokë. Në vendgjarje ka shkuar grupi hetimor i cili po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.Full Article

Arrestohet 35 vjeçari, për prishje të qetēsisē publike

Fier – Prish qetësinë publike duke qëlluar me armë zjarri në ajër, policia arreston në flagrancë autorin. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin Arben Demollaj, 35 vjeç, banues në fshatin Mbyet, Patos. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë natës ka qëlluar në ajër me armë zjarri, pushk 20 (njëzeçe), në afersi të një Bar-Restoranti në fshatin Verbas, Patos. Në vendngjarje është bllokuar ...Full Article

Aksidenti/ Vdekje tragjike e shqiptares në Itali

Itali – Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme, ku një shqiptare ka humbur jetën në Treviso, Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se 77-vjeçarja Gjyle Mina, është përplasur për vdekje nga një ‘Fiat Panda’, teksa e moshuara ka qenë duke kaluar rrugën. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes, dhe ka vënë në pranga drejtuesin e mjetit, një 54-vjeçar italian. Edhe pse të moshuarës shqiptare iu ...Full Article

Rreh dhe tenton ta hedh nga ballkoni babanë

Tiranë – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të premte në Tiranë, ku djali i një 69 vjeçari ka tentuar të hedhë babain e tij nga ballkoni i pallatit. Florian Rica quhet 37 vjeçari i cili fillimisht e ka rrahur të atin duke e goditur me sende të forta. Mhill Rica, 69 vjeç ka pësuar dëmtime të shumta nga goditjet e të birit, të marra në kokë dhe ...Full Article

Policia italiane/ Fiksojini këto 8 fytyra, hajdutë shumë të rrezikshëm

“Shikojini mirë këto fytyra dhe mbani mend këta hajdutë”. Kjo është thirrja e kolonelit italian Oreste Liporace, komandant i karabinierëve të Padovas, për qytetarët e kësaj zone. Mediat italiane bëjnë me dije se bëhet fjalë për 8 shqiptarë, të cilët janë arrestuar për vjedhje dhe ndodhen në burg. Por, megjithatë shqetësimi është ende prezent, pasi mund të dalin nga burgu dhe mund të vazhdojnë aktivitetin e tyre të vjedhjes. ...Full Article

Ja kush janë shqiptarët e arratisur nga burgu grek (fotot dhe emrat)

Media greke ka publikuar fotot e tre të arratisurve shqiptarë, të cilët aritën të prisnin me limë hekurat e dritares së qelisë si dhe identitetet e tyre. Zougla.gr ka publikuar inicialet e 3 shqiptarëve, bëhet fjalë për shtetasit M.F, Z.A dhe B.K. Shtetasi me inicialet B.K, 35 vjeçar u arrestua këtë të enjte nga forcat e policisë, ndërsa dy shqiptarët e tjerë janë ende të lirë. Shqiptari u kap ...Full Article

Grabisin çantën, brenda vetëm ‘karta’

Fier – Grabitje ka ndodhur pasditen e sotme rrethë orës 17 e 30 në qëndër të Fierit. Një person i cili kish mblshtjell kokën me shall që të mos njihej, i shkoi një vajze që po kalonte në qëndër të qytetit pranë një supermarketi dhe i ka marr nga krahu çantën. Më pas ai është larguar me vrap në rrugica që të mos e njoh njeri. Vajza është trembur ...Full Article

Sherri/ 4 të plagosur dhe 1 i vdekur, mes tyre një shqiptare 32 vjeçe

Greqi – Gjatë një sherri të ndodhur në qytezën e Spartës në Greqi, mësohet se një grua shqiptare ka mbetur e plagosur. Siç bëjnë me dije mediat greke, sherri ka ndodhur në një lokal nate, ku dy persona nga Gjeorgji janë konfliktuar me 4 persona të tjerë, ku për pasojë mbeti i vdekur një 61-vjeçar, si dhe plagosjen e 4 të tjerëve. I vdekur mësohet se ishte pronari i ...Full Article
Page 4 of 373« First...23456...102030...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365