|E shtunë, Janar 20, 2018

Kronikë

Dy shqiptarë shpallen në kërkim për armë e drogë (fotot)

Britani – Policia britanike ka shpallur në kërkim dy shqiptarë, të cilët akuzohen për trafik droge dhe armësh. Siç bëhet e ditur nga mediat britanike, policia e Sussex ka shpallur në kërkim dy shqiptarë që akuzohen për trafik armësh zjarri dhe droge në Brighton dhe Hove. “Orges Dema dhe Olsi Fizlaj, të dy 20 vjeçarë, u arrestuan në qytet në dhjetor 2016, në një operacion të koordinuar të udhëhequr ...Full Article

Aksidenti/ Bie makina në kanal, plagosen dy vetë

Fier – Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin Bexhet Buzi, 43 vjeç, banues në fshatin Drizë, Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në rrugën Fier-Seman, në vëndin e quajtur “Fermë-Çlirm”, duke drejtuar mjetin tip “Mitsubishi” në gjendje të dehur ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka rënë në kanal. Për pasojë është dëmtuar drejtuesi mjetit dhe pasagjeri, shtetasi R.H, 25 vjeç, banues në fshatin Gorishovë, i ...Full Article

Arrestohen 6 shqiptarë në Itali

Itali – 6 shqiptarë përfunduan në prangat e policisë italiane pasi akuzohen për zhvatje të parave përmes dhunës nga punëdhënësit. Ata u arrestuan nga policia e Corigliano Calabro pas ankesave për gjobëvënie të punëdhënësit Italian. Mediat italiane raportojnë se hetimi filloi nga ankesa e disa punonjësve të një kompanie dhe pronarit të së njëjtës pas dhunës së ushtruar nga gjashtë të dyshuarit me shtetësi shqiptare. Me ndihmën e kamerave ...Full Article

Vetëvritet 80 vjeçari

Peqin – Një i moshuar i ka dhënë fund jetës në mënyrë tragjike. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “Xhami” në Peqin. Lutfi Gripshi rreth 80 vjec është vetëhedhur nga kati i katërt i pallatit. Ai ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Policia thotë se shërbimet ndodhen në vendngjarje dhe po kryejnë veprimet hetimore dhe procedurale.Full Article

Vdes 16 vjeçari duke hedhur fishekzjarre

Kurbin – Nje jete e humbur ne diten e pare te 2018-es. Nje ngjarje tragjike ka ndodhur ne kete nate te nderrimit te viteve. Nje 16 vjecar ka humbur jeten ne Sanxhak te Kurbinit pasi kishte hipur ne tarracen e shtepise per te hedhur fishekzjarre. Familjaret e kane gjetur pa shenja jete me demtime ne koke. Policia ka nisur hetimet pee kete rast tragjik. Njoftimi i policise Me datë 01.01.2018, ...Full Article

Kundērshton policinë, arrestohet

Fier – Kundërshton dhe godet me sende të forta punonjësin e policisë, arrestohet në flagrancë autori. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin Klaudi Mukaj, 28 vjeç, banues në lagjen “Sheq i Madh” Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në lagjen “Sheq i Madh”, ka kundërshtuar me dhunë dhe ka goditur me sende të forta (dru), punonjësin e patrullës së përgjithshme të ...Full Article

Aksidenti/ 50 vjeçari vdes në ndërrimin e viteve

Tirane – Mbrëmjen e këtij 31 dhjetori një 50-vjecar ka gjetur vdekjen në një aksident automoblilistik. Një këmbësor me inicialet V.V banues në Fushë-Dibër, u përplas ër vdekje nga një automjet. Aksidenti ndodhi në afërsi të Urës me Harqe në aksin rrugor Milot-Rrëshen. Automjeti është tip “Benz” me targa UZA093, ndërsa drejtuesi G. T., 28 vjeç, banues në Kukës, është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Kurbin për veprime të ...Full Article

Pranga 46 vjeçarit, shau e ofendoi gruan me urdhër mbrojtje

Lushnje – Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje  ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim Ferdinant Çela, 46 vjeç, banues në fshatin Ngurëz e Vogël, Lushnje. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi ka sharë dhe ofenduar bashkëshorten e tij shtetasen N.Ç, 49 vjeçe, për të cilën Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lushnje ka lëshuar urdhër mbrojtje. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë ...Full Article

Patosaraku – Dyshojë se vajzën ma kanë trafikuar për prostitutë

Një 21 vjeçare është denoncuar e zhdukur nga babai i saj. Ngjarja ka ndodhur në Fier, ku sipas policisë 43 vjeçari me iniciale S.B., ka bërë denoncimin duke thënë se  vajza e tij M.B 21 vjeç, që prej datës 27 dhjetor ka ikur nga banesa dhe nuk është parë më. Në dëshminë e tij babai ka thënë se dyshon që vajza të mund të jetë trafikuar, dhe për këtë ...Full Article

Plagoset me thikë 55 vjeçari, kapet autori

Patos – Në datën 29.12.2017, rreth orës 10:10 në lagjen “Naftëtari” Patos për motive të dobëta, shtetasi Altin Tata, 55 vjeç, banues në Patos, ka goditur me mjet prerës shtetasin G.H, 55 vjeç, banues në Dukas, Patos. Shetetasi G.H ndodhet në Spitalin Rajonal Fier jashtë rrezikut për jetën. Eshtë shoqëruar në Stacionin e Policisë Patos autori i dyshuar shtetasi Altin Tata. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe ...Full Article
Page 5 of 373« First...34567...102030...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365