|E hënë, Gusht 21, 2017

Kulturë

Legjenda hollivudiane Jerry Lewis nderrone jete

Jerry Lewis, një nga komedianët më të suksesshëm në Hollywood, ka vdekur në moshën 91 vjeçare. Bashkëpunimi i tij 10 vjeçar me Dean Martin i shfaqi në 16 filma duke arritur sukses të madh. Lewis u bë aktori më i paguar në Hollywood me paraqitjet në The Bell Boy, Cinderfella dhe The Nutty Professor. Aktori vdiq në shtëpinë e ...Full Article

Darëzeza – Virgjeria bregdetare qe s’ka te paguar

Darëzeza ndodhet afërsisht 20 km larg Fierit dhe është vetëm rreth 700 – 800 m larg bregut të detit. Historia e këtij fshati është e re, ajo daton në ...Full Article

Saranda që kishim

“Nga Thoma Nika – SARANDA QE KISHIM”, ekspozita fogografike dhe dokumentare qe prej mbremjes se 18 gushtit 2017, eshte e afishuar per publikun ne Sheshin e Limanit. Fale bashkepunimit ...Full Article

Çipa- Jemi që pa ardhur deti

Jemi që pa ardhur deti”, i Akri Çipës dhe botuar nga OMBRA GVG, është “një dialog unik i poetit me nipin e tij”, pra bëhet fjalë për një intervistë ...Full Article

Kristo Thano/ Pae u krhye këngëtari fierak nê Shqipëri?

Një djalë me ëndrra. Si çdo i ri në moshën e tij. Kishte pasion muzikën, pasion i cili rridhte nga talenti i trashëguar . Ishte i vogël atëherë kur ...Full Article

RAI: Një kantier i vërtetë ndryshimesh

Media kombëtare italiane, “RAI Radio3” i ka bërë jehonë sot potencialit turistik që ofron Shqipëria dhe në mënyrë të veçantë ndryshimit rrënjësor që ka pësuar Tirana në dy vitet ...Full Article

Filmi “Elvis Walks Home”, në Montreal World Film Festival

Filmi “Elvis Walks Home” me regji nga Fatmir Koçi do të marrë pjesë në Montreal World Film Festival 2017, që zhvillohet nga data 24 Gusht – 4 Shtator. “Elvis ...Full Article

Rita Ora publikon këngën e re

Është publikuar kënga më e re e Rita Orës. Rita kësaj here ka bashkëpunuar me DJ e njohur Avicii, për të sjellë “Lonely Together”. Kënga nuk ka videoklip, por ...Full Article

Ekspedita franko – shqiptare nis publikimin e zbulimeve arkiologjike, shumë shpejt edhe hapsira 3D e monumenteve arkiologjike

Fier – Ka nisur nga puna në Parkun Arkiologjik teë Apolonisë ekspedita Franko – Shqiptare e cila  për këtë vit ka si qëllim që të gjitha ato gërmime, gjetje ...Full Article

Ja sekretet e zonjave të para amerikane

Janë ndër figurat më të diskutuara e vëzhguara, për aq kohë sa cilësohen të parët e udhëheqjes politike. Detyra e Presidentit rëndon kandidatin për këtë post jo vetëm në ...Full Article
Page 1 of 9112345678...2030405060...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365