|E premte, Gusht 18, 2017

Kulturë

Albumi i rrall gjerman/ Shqipëria në vitin 1914

Këto foto tregojnë disa peisazhe të Shqipërisë rreth viteve 1914-1918, shumë vende të cilat sot nuk ekzistojnë. Koleksioni i rrallë i fotove me ngjyra përfshin qytete të ndryshme të Shqipërisë si Shkodra, Tirana, Vlora, Durrësi, Kruja, etj. Studiuesi Robert Elsie ka publikuar një album fotografish të Shqipërisë së viteve 1914-1918 dhe e veçanta është se ato janë përpunuar duke ...Full Article

I dashuri i princeshës Diana ishte njeri i dhënë pas kokainës

I dashuri i Princeshës Diana Dodi Fayed ishte njeri i pasionuar pas kokainës. Ai frekuentonte edhe edhe klubet ilegale të homoseksualëve në agim duke kërkuar lartësi hedoniste, zbulon një ...Full Article

Shkëlqenë në ‘Maratonë’ këngëtaria fierake Denisa Dheskali (video)

Edhe pse kënga e saj e realizuar me videoklip nga Elrodi, këngëtaria fierake Denisa Dheskali ka shkëlqyer në koncertin e ‘maratonës’ që u mbajt mbrëmjen e së premtes në ...Full Article

Macron me numur këmbe 44, Rama i dhuron atlete

Atletet me të cilat kryeministri Edi Rama në samitin e Triestes tërhoqën vëmendjen jo vetëm të medias. Ato u bënë shumë të diskutuara. Edhe presidenti francez Emmanuel Macron bëri ...Full Article

“France 2” – Pushime në Shqipëri me 500 € në javë

Francë – Turizmi në Shqipëri është promovuar edhe nga televizioni kombëtar francez, France 2, i cili në një reportazh ka vënë në dukje disa prej anëve më pozitive për ...Full Article

Vdes këngëtarja 28 vjeçare

Denisa është këngëtarja 28-vjeçare, e cila u nda nga jeta për shkak të një sëmundjeje të pashërueshme. Ajo luftoi për një kohë të gjatë me kancerin, por nuk arriti ...Full Article

Festohet festa e “Pazari I Roskovecit” (fotot)

Fier – Eshte viti i dyt që Roskoveci, feston simbolikën e festës së qytetit dhe kësaj treve. Kjo festë e kthyer në traditë ka sjell një atmosferë dhe ngjyra ...Full Article

Vendi magjik, 20 kilometra larg Tiranës

Mund të themi me plotë gojën që nuk e njohim as vendin tonë e as bukuritë natyrore të tij. Ja për shembull, a e keni ditur se jo më ...Full Article

Myzeqarët – Shqiptarët më shqiptarë që ekzistojnë

Nga Av Edmond Petraj – Krahina e Myzeqesë fare mirë mund të quhet “Mirdita” e Shqipërisë së Mesme. Kjo krahinë mbeti 100% kristiane gjatë pushtimit osman. Çuditërisht në këtë ...Full Article

“Si erdhi Enver Hoxha në krye të PKSH-së. Mehmet Shehun e vrau KGB-ja ruse”

Spartak Ngjela këmbëngul se Enver Hoxha nuk ka pasur asnjë rol në mbledhjen e themelimit të Partisë Komuniste Shqiptare më 8 nëntor 1941. Bazuar në një tregim të të ...Full Article
Page 2 of 9112345678...2030405060...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365