|E diel, Gusht 20, 2017

Kulturë

Ndërronë jetë mësuesi Pandeli Gjini

Fier  Pas nje semundje te rende nderroi jete diten e djeshme, dt 8 korrik 2017, Pandeli Gjini, nje figure e nderuar e arsimit ne Fier. I njohur si nje mesues korrekt, pasionant dhe i papertuar, ai do te jepte nje kontribut te rendesishem ne gjimnazin e njohur “Janaq Kilica”. Po ne kete institucion arsimor “Presor Pandi” do te ishte ...Full Article

“Fieri in festë” ngre siparin

Fier – Edicioni i dytë i këtij eventi do të nisë me Festivalin Ndërkombëtar të Bandave të parë në llojin e vet. Në një konferencë për shtyp , Drejtori ...Full Article

Foto të bëra në Shqipëri

Turizmi në Shqipëri ka pësuar një hov të madh zhvillimi kohët e fundit. Kjo ka tërhequr shumë turistë të huaj që të vizitojnë disa nga pejsazhet më magjepsëse të ...Full Article

Panairi i automjeteve Gumball 3000, rrugët që bllokohen

Tiranë – Policia e Tiranës ka publikuar planin e masave për mbarëvajtjen e panairit të karvanit të automjeteve Gumball 3000 që do të zhvillohet nga ora 20:00 e ditës ...Full Article

Shqipëria ka 4 shkencëtar, njëri është 22 vjeçar

Ata janë kryesisht meshkuj, të lindur në gjysmën e parë të viteve gjashtëdhjetë. Ata fitojnë rreth 30 – 49 mijë dollarë në vit. Dhe, me profesion, janë shkencëtarë. Realizimi ...Full Article

E ku ka më mirë se Shqipëria ime?! *

Vlorë – Para pak javesh, teksa kisha ndalur ne nje autogrill rreth 40 km perpara se te mberrija ne Selanik, po clodhesha duke konsumuar dicka ne barin e ketij ...Full Article

Zgjidh një pupël dhe lexo çfarë thotë për ty

Në psikologji, nënndërgjegjja është pjesë e ndërgjegjes që në fakt nuk është në vetëdijen kryesore. Fjala “nënndërgjegje” përfaqëson një version të vjetër të fjalës frënge “subconscient” të përdorur nga ...Full Article

Media serbe/ “Vizitë në vendin e shqiponjave”

“Jeta në kryeqytetin shqiptar” ka qenë në fokus të një emisioni të transmetuar në mediat serbe. Televizioni serb TV1 në rubrikën “150 minuta” ka transmetuar një reportazh rreth Tiranës ...Full Article

Ja trendi i ri i selfie-s në rrjete sociale (fotot)

Fustani-shalqi është trendi më i ri në Instagram. Mjafton një shalqi, një thikë për ta prerë dhe poza e gëzueshme (duke marrë të mirëqenë që keni celular dhe profil ...Full Article

Ndërron jetë piktori Agim Faja

Ka ndërruar jetë më moshën 78-vjeçare piktori i njohur shqiptar Agim Faja. Ai ka marrë pjesë në shumë ekspozita si kolektive ashtu dhe personale. Gjithashtu Faja është nderuar me ...Full Article
Page 4 of 9112345678...2030405060...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365