|E shtunë, Qershor 24, 2017

Kulturë

Ermal Meta dhe Odio le favole shkon në finale (video)

Itali – Ermal Meta dhe kënga e tij Odio le favole është kualifikuar për në natën finale të Sanremos Ja cila është kënga, dëgjojeni alb365.comFull Article

Sanremo – Kënga e Ermal Metës më e kërkuara

Itali – Debuton sot në skenën e Festivalit të Këngës Italiane Sanremo 2016, në garën e këngëtarëve të rinj për herë të parë si solist, kantautori shqiptar Ermal Meta. ...Full Article

Majmuni fiton të drejtën e autorit për selfien

Një ngjarje e  rrallë kur një “selfie” tani u bë ndërkombëtarisht e famshme dhe nuk mund të zotërojnë të drejtën e autorit për fotografi, sepse ai nuk është njeri, ...Full Article

Muze shtëpia ku lindi Vaçe Zela

Lushnje – Nga një shtëpi e thjeshtë me çati dhe oborr karakteristik myzeqar në Lushnje, ka nisur udhën kënga e pafundme e artistes së madhe shqiptare Vaçe Zela. Shtëpia ...Full Article

Rilindja, frymëzim për poetët, lexojeni

Rilindja tashmë është kthyer edhe në objekt frymëzimi për disa qytetarë që u jepet për të bërë poezi. Një të tillë po e japim më poshtë, është krijimi i ...Full Article

Noel Malcolm: Popujt e Ballkanit duhet t’i ndryshojnë tekstet shkollore të historisë së tyre

Dijetari dhe historiani i njohur Sir Noel Malcolm mbrëmë (3 Shkurt) ka qenë mysafir në ambasadën e Kosovës në Londër. Në një bisedë të udhëhequr nga ambasadori Lirim Greiçevci, ...Full Article

Biblioteka publike zgjat orarin e punës, hapur edhe pas orës 16

  Fier – Për ti qëndruar më pranë të gjithë lexuesve stafi drejtues I bibliotekës publike në Fier vendosi të qëndrojë e të mbajë të hapur deri në orën ...Full Article

Vdes Sadna, “lajthit” Facebooku (foto lajm)

Pas shumë muajsh vuatjesh dhe sakrificash për të gjithë e në veçanti për Alekun, përsëritjesh dhe ripërsëritjesh skenash, më në fund vdes Sadna. Sadna vdes në filmin “Bidai” por ...Full Article

“Kronike e Pambaruar” , Daut Gumeni: Ceni ynë, paaftësia kombëtare. Busti për të përndjekurit “një grusht zorrësh pa kokë”

Daut Gumeni, ish i përndjekur politik, shkrimtar, publicist dhe diplomat mban mbi supe një çerek shekulli burg të komunizmit, “atje ku koha matej me shula, dhe jo me sahat” ...Full Article

Faik Konica dhe akuza e tij kundër Ismail Qemalit

Në jetën e Faik Konicës, mbushur me gjeste kombëtariste të shumënderuara, ka edhe ligësi të tjera. Fan Nolin, e denoncoi tek autoritetet amerikane si agjent të sovjetikëve në mënyrë ...Full Article
Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjarpër me dy koka në Apolloni?! (foto) https://t.co/rwq2rR64m7 https://t.co/lFxPoQQN9H
11,395 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u