|E shtunë, Qershor 24, 2017

Kulturë

Fundi tragjik i aktorit Sandër Prosi dhe pse mbetet e mbuluar me mister kjo vdekje?

Nga ALBERT VATAJ – Sot 31 vite më parë u nda nga jeta Sandër Prosi, zëëmbli i skenës, stomatologu që magjepsi me personalitetin dhe karakteret e tij, me mishërimin që ai u dha roleve, personazheve, karaktereve, për t’i jetësuar ato në kujtesën e përgjithmonshme. Kinematografia shqiptare pa shumësinë e personazheve të Prosit, pa lojën e tij do të kishte ...Full Article

2 mijë nxënës në shesh për të thyer rekordin “Guinness Cup Song Albania”

Rreth 2 mijë nxënës të shkollave 9-vjeçare në kryeqytet dhe 6 mijë të tjerë nga rrethet, përgatiten për të thyer rekordin “Guinness Cup Song Albania”. Në sheshin “Skënderbej” të ...Full Article

Relax/ Këngëtari Vani Gjuzi shijon suksesin

Mbas një pune të madhe, intensive, shumë orë ngjeshje, pagjumësie,këngëtari i njohur i Shqipërisë së Mesme Vani Gjuzi tashmë shijon suksesin e punës. Kohet e fundit ai ka sjell ...Full Article

Historiani kundër “New York Times”: Shqipja gjuha më e lashtë e botës

Studiuesi Arben Llalla nuk pajtohet me botimin e prestigjozes amerikane “The New York Times” që gjuha shqipe radhitet e treta gjuhë më e vjetra të botës, ku armenishtja është ...Full Article

Austriakët ‘çmenden’ pas Valbonës (video)

Mitch Toelderer, fitues i disa çmimeve ndërkombëtare ka zhvilluar një dokumentar në lidhje me Alprt Shqiptare të titulluar “Kur malet ishin të egra”. Pesë skiatorë udhëtojnë nga Austria në ...Full Article

Erand Hoxha, aktori shqiptar që po luan në një film në Gjermani (foto e video)

Aktorët shqiptar nuk vlerësohen si duhet në Shqipëri, këtë gjë e tregon fakti se kur ata dalin jasht kufijëve të vendit  dhe kur aktivizohen  në role, apo figurant në ...Full Article

Reshat Arbana – Bota i krijon heronjtë, ne i kemi dhe duam ti fshijmë

Aktori i njohur Reshat Arbana, ka shpërthyer pas debatit të fundit, për ndalimin e filmave të bërë në kohën e komunizmit. “Pse na pyesni ne, përgjigjja jonë, pak a ...Full Article

Ereksioni pranveror – Sot nata barazohet me ditën

Sot është ekunoksi pranveror ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në ...Full Article

SARANDA, perla turistike e Shqipërisë

Plazhet e jashtëzakonshme, pamja, vendet historike, ‘Syri i Kaltër’, çmimet e arsyeshme, janë disa nga arsyet që Saranda po konsiderohet si një nga vendpushimet më moderne në rajon që ...Full Article

Xhepa, Zhusti dhe Ferri së bashku në një film

Një kastë e njohur aktorësh janë bërë pjesë e filmit te ri “Delegacioni”, të regjisorit Bujar Alimani, që po xhirohet aktualisht. Ylli i kinemasë shqiptare Ndriçim Xhepa është dhe ...Full Article
Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjarpër me dy koka në Apolloni?! (foto) https://t.co/rwq2rR64m7 https://t.co/lFxPoQQN9H
11,395 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u