|E shtunë, Qershor 24, 2017

Kulturë

Ja të gjithë fituesit e Oscar

Në përmbledhjen e mëposhtme ju sjellim të gjithë fituesit në ceremoninë e 89-të të ndarjes së çmimeve Oscar. ​ Skenari më i mirë origjinal: Manchester by the Sea (Kenneth Lonergan) Skenari i përshtatur: Moonlight (Barry Jenkins dhe Tarell Alvin McCraney) Aktorja më e mirë në rol dytësor: Viola Davis – Fences Viola Davis, aktorja më emirë në rol dytësor Kostumografia: Fantastic Beasts and Where to Find ...Full Article

Ermal Meta dhe Vietato morire në vendin e parë në chartin italian

Ermal Meta: 1st position in the italian chart sings like an angel writes poetry italian-albanian sweet cupcake loves wolfes #VietatoMorireFull Article

Histori/ Fabrika e miellit “Myzeqeja” – Porta Industriale e qytetit të Fierit

Nga NURI PLAKU – Në vitet e vështira të tranzicionit demokratik “Myzeqeja” u rikthye sërish tek trashëgimtarët e pronarëve të saj të mëparshëm. Në vitin 1993 ajo rivihet në ...Full Article

“Vietato morire”, Ermal Meta dhe Kledi Kadiu

Kledi assegna una prova comparata sulle note del brano di Ermal Meta a Sebastian e Oliviero…   http://www.wittytv.it/amici/sebastian-vs-oliviero-vietato-morire-25-febbraio/Full Article

Shqipëria, Kuba e Mesdheut

Economia-italia.com e ka renditur Shqipërinë në krah të destinacioneve si Kuba, Greqia, Britania e Madhe apo edhe Maroku e Tajlanda, që sugjerohen për të investuar nga sipërmarrjet italiane për ...Full Article

Azotikasit kujtojnë 50 vjetorin e prodhimit të nitratit të parë “Made in Albania”

 Fier – 23 shkurt, sot u mbushën plot 50 vjet nga prodhimi I thesit të parë të nitratit amonit që shërbeu si ushqimi kryesor I bujqësisë shqiptare , prodhuar në ...Full Article

Enriko Kuça, patriarku shqiptar që sundoi 50 vjet Italinë

“Kjo është historia e një burri, i cili që prej fundit të Luftës së Dytë Botërore deri në fillim të Mijëvjeçarit të ri ka qenë në majën e fuqisë ...Full Article

Tahiri & Kumbaro – Ruani pasuritë historike dhe kulturore

Fier – Vlerësimi dhe ruajtja e pasurisë historike dhe kulturore, kanë qënë qëllimi i një vizite të Ministres së Kulturës Mirela Kumbaro dhe Ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri në ...Full Article

Kënga e Ermal Metës frymëzim nga jeta e tij e vështirë në Shqipëri

Një baba i dhunshëm, një djalë që rritet dhe një nënë që imagjinon se çfarë burri do të bëhet i biri. Kjo është historia e këngës “Vietato morire”, këngë ...Full Article

Kënga e Ermal Metës në Sanremo e vërtetë në çdo fjalë, ja kush është mësuese Margarita nga Fieri

Ermal Meta e tha që në fillim që kënga e tij pjesëmarrëse në Sanremo, “Vietato morire” ishte autobiografike. Flet për dhunën në familje të ushtruar nga i ati ndaj ...Full Article
Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjarpër me dy koka në Apolloni?! (foto) https://t.co/rwq2rR64m7 https://t.co/lFxPoQQN9H
11,395 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u