|E martë, Tetor 24, 2017

LAJMET KRYESORE

Lifestyle

Dashuria në zyrë, rregullat që duhen zbatuar

Edhe pse lidhjet e reja nuk duken mjaft të komplikuara, romanca në punë sjell edhe disa kurthe të tjera, të cilat mund të kenë pasoja serioze. Respektoni këto “ligje” nëse dëshironi të ruani prestigjin tuaj në punë. Një hulumtim i revistës “Female First” ka treguar që 27 për qind e të anketuarve konsideron që nuk ka asgjë të keqe romanca në punë. Sipas një sondazhi të kryer në shtetet ...Full Article

97 vjeçari ndan gruan pas 77 vjet martese

Njerëzit janë jo vetëm të ndryshëm nga çdo krijesë tjetër në Tokë, por edhe shumë të çuditshëm, pasi shpesh bëjnë veprime që shkaktojnë kaos, por dhe në shumë raste të qeshura pa fund tek të tjerët. Ky 99 vjeçari që shihni në foto, ndau gruan e tij 96, vjeçare pas 77 vitesh të martuar, vetëm sepse zbuloi se gruaja e tij e kishte tradhtuar në vitin 1940  Full Article

Brenda shtëpisë më të bukur në botë (fotot)

Villa Les Cedres është një rezidencë e vjetër 187 vjet, e cila tani ka dalë në shitje bashkë me bregun e Saint-Jean-Cap-Ferrat në jug të Francës. ‘Bloomberg’ raporton se shtëpia është e madhe rreth 1672 metra katrorë, ndërsa i ka gjithsej 14 dhoma të fjetjes, transmeton Telegrafi. Shtëpia luksoze është ndërtuar në vitin 1830 dhe është blerë në vitin 1850 ku funksiononte si fermë e pemëve të ullirit, me ...Full Article

Zgjat qafën, por bëhet pishman

Një vajzë e fiksuar me gjirafat e la në mes ëndrrën e saj për të zgjatur qafën, pasi shpenzoi gati 5 vjet duke mbajtur disa unaza të rënda prej metali në qafë. Sydney Smith, 30 vjeç, nga Los Angeles, e cila e quan veten “vajza gjirafë”, kishte dëshirë që e gjithë bota ta njihte për qafën e saj të gjatë. E frymëzuar nga një fis në Azinë Juglindore të ...Full Article

Studimi/ Alkooli ndihmonë të flisni mirë gjuhët e huaja

Sipas një studimi të ri, personat të cilët e flasin më shumë se një gjuhë kanë aftësi më të mira komunikimi të gjuhëve të huaja pasi e konsumojnë një apo dy pije alkoolike. Hulumtuesit kanë studiuar 50 folës vendas të Gjermanisë, të cilët kishin qenë duke studiuar në Holandë dhe që së fundmi kishin mësuar të lexojnë, shkruajnë dhe të flasin gjuhën lokale të tyre. Pjesëmarrësve iu kishin dhënë ...Full Article

Forbes – Ja më të pasurit e Amerikës për 2017

Viti 2017 ka qenë një vit tjetër rekordi për më të pasurit e Amerikës, ku shumica prej tyre kanë shënuar rritje në buxhetin personal. Lista e ‘Forbes’ me 400 njerëzit më të pasur për këtë vit është mjaft e ngjashme me atë të kaluarën, por ndryshe nga viti i kaluar, për t’u futur në këtë listë, një person duhet të ketë një pasur minimale prej 2 miliardë dollarëve, transmeton ...Full Article

Meshkujt e pabesë e zgjedhin damën për të tradhtuar

Ajo në të vërtetë më së shpeshti është dikush që ju është e afërt ose së paku keni dëgjuar për të nga tregimet e tij. Meshkujt e pabesë kanë zbuluar se si zgjedhin femrat me të cilat do të kenë “aktivitete jashtëmartesore”. Procesi i tillë i zgjedhjes së femrës nuk është i rastësishëm, ata lidhur me të kanë menduar dhe më herët kanë planifikuar, ka zbuluar hulumtimi online i ...Full Article

Ngjyra e buzëkuqit që preferoni tregon diçka të bukur në karakterin tuaj

Buzëkuqi që ju pëlqen mund të zbulojë shumë për personalitetin tuaj   NGJYRA E BUZËKUQIT # 1: Jetën e bëni me lehtësi. Për juve, secila detyrë është test që do t’ju tregojë nëse mund t’i dorëzoheni. Kjo është mënyra e vetme që të jetoni pa ankthe dhe presion. Detyrat e vështira shndërroni në argëtim dhe qasuni në mënyrë inteligjente dhe me dëshirë. NGJYRA E BUZËKUQIT # 2: Nëse preferoni ...Full Article

Vret berberin për modelin e flokëve

Një sulm i tmerrshëm dhe fatal ndaj një berberi të ri nga radhët e emigrantëve ka ndodhur në mes të ditës në Moskë, ndërsa momenti u filmua dhe u ngarkua në internet duke shkaktuar zemërim të gjerë. Sulmuesi thuhet se goditi për vdekje berberin pasi ishte i pakënaqur pasi pagoi rreth 3.50 dollarë për prerjen e flokëve. Autori është arrestuar. Historia fillimisht u nda nga deputeti i Dumës ruse, ...Full Article

Ja aeroporti më i madh në botë, hapet në 2019

Aeroporti i Pekinit mendohet të jetë edhe më i madhi në botë, sipas Reuters. Aeroporti i ri i Pekinit, që do të nisë punë në distriktin jugor të Daksingut më 2019-ën, do të shërbejë si një mënyrë për t’u përballur me nevojat në rritje të transportit ajror në Kinë dhe do të theksojë praninë e aviacionit civil të vendit. Sipas  Komisionit të Zhvillimit Kombëtar dhe të Reformave të Kinës,  ...Full Article
Page 1 of 10912345678...2030405060...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365