|E mërkurë, Janar 24, 2018

Lifestyle

Histori/ Baba dhe gjysh brenda ditës

Historia duket e çuditshme por një shpjegim të thjeshtë. Tommy Conolly u njoh rastësisht në internet me një vajzë të cilën më pas zbuloi se e kishte kushërirë. Kur u takuan ai mori vesh se ajo ishte shtatzënë dhe ishte përdoruese e drogës dhe nuk e dinte kush ishte babai i fëmijës pasi kishte shkuar me shumë meshkuj. Tommy i erdhi në ndihmë duke e strehuar dhe për të ...Full Article

Restoranti ku punonë disa minuta dhe mund të hash sa të duash

Restoranet arrijnë që dita ditë të bëhen edhe më të mira për klientët e tyre. Në shumë raste njerëzit nuk vizitojnë shumë restorante të mrekullueshme për arsye se nuk arrijnë të paguajnë dot. Por në një pjesë të Tokios, tashmë është bërë një zgjidhje fantastike. Mirai Shokudo, nga Chiyoga, dëshiron të sigurohet që të gjithë kalimtarët të hanë mirë dhe kështu u ofron mundësinë për të paguar ushqimet e ...Full Article

Studimi/ Njerëzit me grup gjaku……. janë jashtëtokësorë

Nëse njerëzimi evoluoi nga i njëjti paraardhës afrikan, atëherë gjaku i të gjithëve do të ishte i përshtatshëm, por nuk është. Lloji negativ i gjakut u shfaq papritur 35,000 vjet më parë. Nga erdhi ky lloj i gjakut? Pse trupi i një nëne që ka gjak negativ do të mbante një fëmijë që ka gjak pozitiv? Njerëzimi nuk është një racë, por një specie hibride”, thotë Robert Sepehr në ...Full Article

Hidhni piper në lavatriçe dhe shikoni mrekullinë

Një lugë e vogël e kësaj mëlmese në kazanin e rrobalarëses bën magji të vërtetë. Keni provuar miliona variantesh dhe detergjente të ndryshme për larje rrobash, mirëpo shumica e rrogave që pas larjes së parë marrin ndonjë ngjyrë tjetër. Nëse kjo gjë ju ka frustruar, atëherë ky truk do t’ju ndihmojë juve por edhe rrobave tuaja, transmeton Telegrafi. Kujt do t’i kishte shkuar mendja që piperi mund të lajë ...Full Article

Blenë autobuz dhe e kthyen në shtëpi (video)

Njerëzit janë plot e përplot me ide! Një ide të tillë e kishin edhe çifti i cili e kanë shndërruar autobusin në një shtëpi të vogël por fantastike, transmeton lajmi.net. Brenda kësaj shtëpie nuk mungon asgjë, ka dhomë gjumi, kuzhinë, banjo, garderobë dhe gjithçka që duhet. Madje, ajo është shtëpi lëvizëse gjë që e bën shumë të favorshme për pushime.  Full Article

Pesë vendet në botë ku nuk lejohet këmba e turistit

Duket se globalizmi i ka dhënë mundësi kujtdo që ka dëshirë dhe para të udhëtojë ku të dojë. Por ekzistojnë disa vende në Tokë ku asnjë turist nuk lejohet të vërë këmbë. Ja disa nga vendet më të njohura dhe misterioze ku askush nuk shkon asnjëherë. Ishulli Surtsey Në vitin 1963, në ujërat e Islandës, nga shpërthimi i një vullkani nënujor, u formua brenda një kohe shumë të shkurtër ...Full Article

Futbollistë me avion privat, kush e ka më të shtrenjtë?

Futbollistët i duan gjërat luksoze në jetë. Nëse jeni futbollist i klasit të lartë, është e natyrshme që dëshironi të udhëtoni me aeroplanin tuaj privat. Ata vozitin vetura të shpejta, veshin rroba të shtrenjta dhe disa kanë edhe restorantet e tyre. Ju kurrë nuk do t’i shikoni në klasat ekonomike disa prej futbollistëve të famshëm. Më poshtë i keni disa prej futbollistëve që kanë aeroplanët e tyre ndërsa se ...Full Article

Burri ndan gruan sepse lahej një herë në vit

Taivan – Një burrë nga Tajvani ka dërguar kërkesën për divorc në gjykatë, pasi u ankua për torturë psikologjike. Ai është ankuar se gruaja e tij është larë vetëm një herë në vit, dhe herë pas here ka larë flokët dhe dhëmbët Në gjykatë ai ka theksuar se para martesës gruaja ishte më e pastër, por me pas situata u përkeqësua. Së pari kishte filluar të lahej një herë ...Full Article

12 vjeçari ka ditëlindjen, babai miliardier i bën dhuratë 2 striptiste

Dhurata e një babai multimiliarder për djalin e tij 12-vjeçar është bërë virale në orët e fundit, në rrjetin social të Facebook. Mijëra shpëndarje dhe komente japin një pasqyrë të pasojave të saj. Cila është videoja? Kjo është një shfaqje e dy striptisteve që kërcenin në një mënyrë sensuale për 12-vjeçarin. Sipas portalit iTestigos, babai i tij ia bëri dhuratë për ditëlindje. Në imazhet e shpërndara ju mund të shihni ...Full Article

Gangsteri aziatik – “Daily Mail”: Boll më quajtët fëmi shqiptar

Prestigjozja britanike Daily Mail i ka kushtuar disa herë kohët e fundit artikull të rinjve të pasur shqiptarë. Por duke marrë për bazë faqen e instagramit “Rich Kids of Albania”, media britanike merr foto në këtë llogari dhe i paraqet sikur janë të rinjtë shqiptarë pa i vërtetuar ato. Madje një prej personave që janë hedhur në artikull, ka replikuar me Daily Mail. “Kjo foto qarkulloi gjithandej dhe shkruhej ...Full Article
Page 1 of 12012345...102030...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365