|E premte, Janar 19, 2018

Magazinë

Rikthimi i Tërnovës në krye të shëndetësisë, rikthen dhe investimet

Fier – Riemërimi i Kreshnik Tërnovës në krye të Drejtorisë Rajonale të Shëndetësisë ka bërë që ti hapet dritë e re investimeve në këtë drejtori shëndetësie. I tillë ka qënë takimi dy ditë më parë në ambjentet e punës së kësaj drejtorie shëndetësie rajonale “Forcimi i sistemeve shëndetësore është thelbësor për të siguruar përparim drejt mbulimit universal”, ishte ky mesazhi që Dr Hans Kluge i përcolli Tërnova, gjithashtu OBSH ...Full Article

Mos dilni nga shtëpia pa ngrënë mëngjes

Të hash një mëngjes të shëndetshëm është një mënyrë shumë e mirë për ta nisur ditën. Nga Shkolla Mjekësore e Harvardit shpjegohen shumë arsye pse ngrënia e mëngjesit i bën mirë trupit tuaj. Ngrënia e një mëngjesi të shëndetshëm mban nën kontroll kolesterolin, e bën trupin tuaj të përgjigjet më mirë ndaj insulinës dhe përmirëson performancën tuaj në çështje të lidhura me kujtesën. Ngënia e mëngjesit ul mundësinë e ...Full Article

Rita Ora – Unë në rolin kryesor të serisë ardhshme të “Fifty Shades”

“Mund të këtë edhe një pjesë të re”. Kështu ka paralajmëruar Rita Ora për filmin “Fifity Shades of Grey”, ku ka thënë që pritet që të këtë risi. Sipas saj, karakteri i saj Mia pritet që të jetë në qendër të vëmendjes. Pjesa e tretë apo trilogjia e këtij filmi pritet që të jepet Ditën e Shën Valentinit, ku analistët kishin thënë se nuk do të këtë seri të ...Full Article

Hidhësi, shëron prostatën dhe eleminon diabetin!

Shkencëtarët kanë zbuluar se gjethet e hithrave mund të shërojnë prostatën dhe të trajtojnë gjithashtu diabetin. Edhe pse jo shumë njerëz janë të vetëdijshëm për këtë, gjethet e hithrave kanë pasuri të shumta medicinale dhe mund të trajtojnë një sërë sëmundjesh të tilla si prsh diabeti. Medikamente te ndryshme që përdorim kundër alergjive nuk bëjmë asgjë më shumë pervecse trajtimit te simptomave – ata kurrë nuk kanë qenë në ...Full Article

Kolla shërohet me çajin e lulëkuqes

Çaji i lulëkuqes përveç shërimit të kollës ndihmon edhe në përmirësimin e fytit Një bimë mjaft frytdhënëse në luftën kundër kollës së shkaktuar nga mushkëritë dhe pezmatimi i bronkeve është edhe lulëkuqja. Nga kjo bimë përdoren vetëm petalet e saj. Çaji i lulëkuqes pihet i ëmbëlsuar me mjaltë, sepse ai jo vetëm i jep ëmbëlsi çajit, por ndihmon edhe në përmirësimin e fytit. Petalet e bimës, pasi janë tharë, ...Full Article

Vdekja në aksident, seriali turk në zi

Vdekja në aksident e një pjesëtari të ekipit të serialit “Historia jonë” që po transmetohet aktualisht me shumë sukses në televizionin turk, “Fox Tv”, ka tronditur thellë aktorët. Sipas “Hurriyet”, ditën e hënë ka vdekur shoferi i kamionit që transportonte gjeneratorët dhe dritat për xhirimet e serialit. Burak Deniz, i cili ndan rolet kryesore në serial me Hazal Kaya, e njohur në Shqipëri për rolin e Maralit, njoftoi nga ...Full Article

Ja të mirat e spinaqit

Spinaqi është perime e gjelbër e mrekullueshme që i takon grupit të ushqimeve me përbërje të shkëlqyeshme ushqyese. Është burim i pasur i antioksidanteve dhe ka veçori të shkëlqyeshme antikancerogjene. Spinaqi është në dispozicion pothuajse gjatë tërë vitit, veçanërisht gjatë dimrit. Mund të përgatitni si sallatë, por edhe ushqim kryesor. Spinaqi fsheh shumë përparësi shëndetësore, ndërsa ne ju sjellim më të rëndësishmet. Spinaqi është burim i pasur me fitonutrientë ...Full Article

‘Betim Spërdhima’, e dashura dhe planet e së ardhmes

Aktori i disa roleve në spektaklin e humorit “Portokalli”, Rezart Veleshnja është duke jetuar një histori të vërtetë dashurie. Këtë herë, ai na ka prezantuar në rrjetet sociale me një vajzë brune në krah, duke shijuar Gjermaninë, ndërsa shkruan: “Dashuria ime S”, pra, lë kështu enigmë identitetin e plotë të saj. Kjo nuk është hera e parë që aktori publikon fotografi me të njëjtën vajzë, shoqëruar me dedikime dashurie. ...Full Article

Kanceri – Sëmundje moderne e krijuar nga njeriu

Kanceri është një sëmundje moderne, e krijuar nga njeriu, e shkaktuar nga faktorët ambientalë dhe ushqimet, sipas studimit nga University of Manchester. Studimet e tyre morën në konsideratë edhe literaturën nga Egjipti dhe Greqia e lashtë në periudhat më të hershme (marrë nga KNH Centre for Biomedical Egyptology) dhe u publikua në Nature Reviews Cancer, duke bërë kështu diagnozën e parë të kancerit në mumjet egjiptiane. U gjet vetëm ...Full Article

Chloe Kan me gjoks bombastik në Dubai (fotot)

Khan vazhdon me trikat e saj Gjoksmadhja Chloe Kan ka treguar edhe njëherë gjoksin e saj artificial derisa ka treguar gjoksin e saj të madh që i ka kushtuar 100 mijë funta. Ajo është e njohur si e pasionuar pas bukurisë plastike dhe këtë e tregon edhe në një parti në jaht në Dubai të martën. Nëna e një fëmijë ka treguar asetet esaj seksi edhe pse ndonjëherë silikoni ...Full Article
Page 1 of 34912345...102030...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365