|E shtunë, Qershor 24, 2017

Shëndet

Në bazë të peshës trupore ja sa uj duhet të pini

Secila dietë dhe mënyrë e humbjes në peshë nënkupton konsumimin e sasisë së mjaftueshme të ujit, që është dy litra, tetë gota. Ja sa sasi të ujit në ditë duhet të pini në mënyrë që të humbni në peshë, në krahasim me peshën tuaj trupore. – Keni 60 kg, çdo ditë duhet të pini 2 litra ujë – Keni ...Full Article

Ja si ti bindni fëmijët të han perime

Se si t’i bindni fëmijët të hanë më shumë pemë e perime, është një pyetje e lashtë pothuajse sa vetë njerëzimi. “Përfundoje pjatën dhe mos le asgjë në të”, ...Full Article

Ja ushqimet që i përmirësojnë shikimin

Me siguri keni dëgjuar se karotat dhe frutat e perimet e tjera me ngjyrën e portokallit mbrojnë shikimin. Beta karotene, një lloj i vitaminës A që u jep këtyre ...Full Article

Shëroni diabetin me lëngun e qepës

Kjo është një recetë shtëpiake e cila mund të jetë një ndihmesë shtesë e barnave për personat të cilat vuajnë nga sëmundja e diabetit. Për të përgatitur këtë recetë, ...Full Article

Ja 7 përfitimet nga konsumi i ananasit

Ananasi njihet si frut me shumë veti të mira shëndetësore. Ndihmon shumë në sistemin e tretjes dhe në qetësimin e stomakut. Ky frut është i ngarkuar më fibra dhe ...Full Article

Ja të mirat e konsumit të kajsisë

Fruta e freskët ka vlera të mira ushqimore Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, kajsia renditet edhe si një pemë kuruese. Në mjekësinë popullore përdoren ...Full Article

Ja lëngu që ju rikthen shiikimin

Shumë persona kanë shikim të dobësuar. Për të parandaluar humbjen e shikimit, apo rritjen e dioptrisë, nevojitet t’i përmirësoni disa shprehi. Për shembull, kini kujdes sa qëndroni para ekranit, ...Full Article

Përdorni sa më shumë grejpfrut

Në treg ka disa lloje te këtij fruti, por me i rekomanduari është grejpfruti i kuq. Është fjala për një shartim me portokallin qe shume shpejt, mendohet se do ...Full Article

Ja 9 të mirat që u sjell ngrënia e farave të lulediellit

Imagjinoni se sa do përfitonit nëse çdo ditë do të hanit një grusht nga këto farat e lulediellit. Vitamina E, magnez, bakër, selenium, vitamina B6, folate, hekur, potasium, të ...Full Article

Ja si vetëvriten fëmijët gjatë lojës ‘Balena Blu’ (Video)

‘Balena blu’ është loja famëkeqe e cila ka çuar drejt vetëvrasjes qindra fëmijë në Rusi dhe në Ukrainë. Së fundmi kanë dalë dhe pamjet që tregojnë se si 3 ...Full Article
Page 3 of 11412345678...2030405060...Last »
Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjarpër me dy koka në Apolloni?! (foto) https://t.co/rwq2rR64m7 https://t.co/lFxPoQQN9H
11,395 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u