|E shtunë, Janar 20, 2018

Th@shetheme

Zush Enkelejda i ‘vë’ 4 Edi Ramës për thyerje të kodit të etikës

Fier – Pas vizitës që kreu në qytetin  Fier mesditën e sotme Kryeminisstri Edi Rama, shumë qytetarëve u bëri përshtypje veshja e tij me xhaketë dhe me tuta posht. Kjo paraqitje e tij ka frymëzuar mësuese Enkelejda Veliaj që të bëjë një poezi duke e titulluar – Një Kryeministër kështu?! dhe e ka publikuar në llogarinë e saj në rrjetin social facebook. Ja dhe poezia. Nje kryeminister, keshtu..?! Z. ...Full Article

Ivanka Trump – Nga një modele dhe biznesmene deri te vajza e presidentit të Amerikës

Nivelet e modelimit Ivanka Trump i kishte trashëguar nga nëna e saj në një moshë shumë të hershme dhe kishte ecur në shumë organizime mode gjatë viteve të 90’ta, por ajo gjithashtu ishte e mençur dhe kishte marrë diplomën për ekonomi në vitin 2004. Pastaj, duke i ngjarë babait, pra Donald Trump-it, Ivanka ishte shndërruar në një biznesmene dhe kishte filluar biznesin e saj me aksesorë, më pastaj një ...Full Article

Rita Ora, foto toples

Këngëtarja kosovare tashmë yll botëror, Rita Ora veçse shquhet për zërin e saj ajo konsiderohet edhe si një nga artistet më atraktive në botë Rita, e cila rrugën e suksesit e ka tashmë të garantuar së fundmi ka realizuar edhe një fotosesion për lindjën e të brendshmëve Tezenis. Ajo shfaqet vetëm në të brendshme dhe mjaftë seksi. Përmes këtyre imazheve dëshmohet edhe një herë se ajo ka një trup ...Full Article

Shpat Kasapi – Ja pse e dashura që kam është e duhura

Shpat Kasapi pas një shkëputje apo distancë nga muzika është rikthyer me këngën ‘Aroma e saj’ ku edhe po korr sukses me të. Në  ‘Top Show Magazine’ këngëtari ku edhe ka pranuar se kënga i kushtohet një vajze, të dashurës së tij. Teksa gazetarët Ervini dhe Albana e kanë ngacmuar të flasë më tepër të për dashurën e zemrës, Shpati nuk ka nguruar të tregojë më tepër rreth të dashurës ...Full Article

Kejvina e ‘Xing’ zbulon lidhjen me ish deputetin shqiptar

Iftuar në emisionin ‘Xing’ me Ermal Mamaqin ka qenë i ftuar aktori i njohur i humorit Muharrem Hoxha. Ai ka rrëthyer detaje nga jeta e tij, mes të cilave dhe faktin që është bërë gjysh. Pjesë e emsioinit ‘Xing’ është dhe loja ku duhet zbuluar personazhi pas fotos. Në njërën prej tyre ishte deh ish deputeti i parlamentit Eduart Ndocaj, i njohur si ‘Kaubojsi’. Teksa Ermali po jepte disa ...Full Article

Doganieri zviceran e kap shqiptarin me 9 kg suxhuk, ja çfarë bënë shqiptari

Dikush e ka postuar një ngjarje që ka ndodhur në kufirin e Zvicrës ku protagonist ishte një shqiptar që kishte marrë me vete 9 kilogramë suxhuk. Ju sjellim më poshtë, rrëfimin e një shqiptari që jeton në kurbet i cili përshkruan skenën kështu: “Legenda ime’ Ndalëm në kufi , në doganën zviceriane kur do hynin për zvicër. Pas kontrollit doganieri zviceran e mori çantën ku kishte brenda saj 9kg ...Full Article

Ylli i Hollywoodit, Brad Bufanda kryen vetëvrasje në moshën 34 vjeçare

Raportohet se aktori i njohur i Hollywoodit, Brad Bufanda ka kryer vetëvrasje. Ai ishte vetëm 34 vjeç. Menaxheri i Bradit ka konfirmuar se ylli i mori vetës jetën më 1 nëntor, ndërsa detajet e mëtejshme të vdekjes së tij janë ende të pakonfirmuara. Aktori i njohur i Hollywoodit, Brad Bufanda, tashmë i ndjerë. (Getty Images) Menaxheri i yllit të vdekur tha: “Ne jemi plotësisht të shkatërruar. “Ai ishte një aktor ...Full Article

Largimet nga Top-channel/ Liço – As në Top, as në Shqipëri, nuk po kthehet njeri

Këtë sezon disa emra shumë të njohur janë larguar nga ‘’Top Channel”. Duke iu përgjigjur shqetësimit të njërës prej komentueseve Ledion Liço ka dhënë një përgjigje për këtë, duke thënë se shkojnë nga shkojnë edhe do të kthehen prapë. Jo më larg se dy ditë më parë një nga gazetaret më të mira të politikës, Elona Meço u largua nga televizioni për të drejtuar zyrën e shtypit në PD. ...Full Article

Sinan Hoxha, 600 mijë euro për dyqanin e gruas

Këngëtari Sinan Hoxha si duket po dashurohet çdo ditë e më shumë. Ai është i martuar me bukuroshen Andrra Destani me të cilën ka edhe një fëmijë. E, lidhja e tyre po ec aq mirë saqë Sinani nuk heziton ti plotësoj dëshirat e bashkëshortes së tij. Nga burimet e portalit arbresh.info mësohet se çifti Hoxha-Destani kanë hapur një biznes të ri. Bëhet fjalë për një butik që sipas këtyre ...Full Article

Bleona vjen në Shqipëri për një intervistë në ….

Ajo është një nga këngëtaret më në zë të vendit tonë, e cila ka zgjedhur ta vijojë karrierën e saj jashtë vendit. Pas një kohe të gjatë mungese këngëtarja e njohur Bleona Qereti rikthehet në Shqipëri. Arsyeja se përse këngëtarja do të rikthehet është një intervistë për komedianin Ermal Mamaqi, në “Xing me Ermalin”. Kjo është hera e dytë që komediani dhe Bleona do të zhvillojnë një intervistë së ...Full Article
Page 10 of 165« First...89101112...203040...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365