|E shtunë, Shkurt 24, 2018

Modë

Këshilla/ Si të dukeni zonjë dhe elegante (fotot)

Nuk ka ndonjë recetë të përgjithshme se si të dukeni e përsosur. Ndonjëherë as paratë nuk mund t’ju ndihmojnë në këtë aspekt sepse të dukurit e mahnitshme dhe të blerit rroba të shtrenjta janë gjëra krejtësisht të ndryshme, transmeton Telegrafi. Megjithatë, ka disa sekrete të cilat mund t’ju ndihmojnë ta përmirësoni stilin tuaj dhe të dukeni si modele e ballinës së revistës ‘Vogue’. Jepni përparësi rrobave me ngjyrë më ...Full Article

Si të vishni këmishën në 4 menyra të reja (video)

Duke pasur parasysh që këtë sezon këmishët klasike janë bërë shumë të popullarizuara, blogerja Christine Andrew ka vendosur që të na zbulojë mënyrat e reja për stilizim. E para dhe themelore është që të vishni këmishë të madhe dhe të përthekoni pullat, pastaj të filloni të lozni me format e saj, transmeton Telegrafi. Sekreti fshihet në nyjën e dyfishtë, të cilën mund ta lidhni në mënyra të ndryshme dhe ...Full Article

Kjo ngjyrë xhinsi hit i këtij viti

Fjala është për trendin e xhinseve ngjyrë të errët që do të dominojë sezonin pranveror, nëse është për të gjykuar sipas koleksioneve të ardhshme të shtëpive të famshme të dizajnit siç janë: Versace, Max Mare, Tibi, Fendi dhe shumë të tjera.  Ky trend klasik në stilin retro, pos që do të dominojë sezonin e ardhshëm, konsiderohet gjithsesi i gjithanshëm, sepse do pjesë të veshjeve nga xhinset e papërpunuara ...Full Article

Dukesha e Kembrixhit shkëlqen në pallton bardh e kuq

Kate Middleton për momentin është në tur mbretëror në Norvegji dhe Suedi me burrin e saj princin William. Dhe Dukesha e Kembrixhit, e cila pritet ta lindë fëmijën e tretë në prill të 2018’ës, ka shkëlqyer me dukjen e saj. Në ditën e dytë, Kate, 36 vjeçe, është shfaqur në një pallto me ngjyra bardh e kuq. Nën pallto ajo kishte veshur një fustan të bukur nga Alexander McQueen. ...Full Article

Stilistet shqiptare prekin Bollywood-in

Indi – Kjo është e vërtetë! Veshjet e stilistëve Kujta dhe Meri, mbrëmjen e kaluar, kanë marrë vëmendjen e shumë medieve, jo vetëm në Indi. Aktorja e famshme e filmave Bollywood-ian Parineeti Chopra (Instagram @parineetichopra) ka shkëlqyer me fustanin e Kujta&Meri përderisa merrte pjesë në ndarjen e çmimeve kryesore të kinematografisë në Filmfare Awards 2018. Ajo ishte e nominuar për çmimin ‘Aktorja më e mirë’, ndërsa nga mediet dhe fanatikët e modës mori epitetin për ...Full Article

Xhinse për Pranverë 2018

Xhinset janë një ndër materialet, popullariteti i të cilave sërish ngrihet lart, i bartin gjithkah dhe në të gjitha mënyrat e mundshme, prandaj inspirimi i mirë arrin nga Mango! Xhinset janë thjesht rroba në të cilat mund të shkruajmë historinë, ndërkaq herë pas here popullariteti i materialit nga të cilat janë të krijuara fillon të rritet. Kështu ka ndodhur edhe këtë sezon, prandaj pjesët e veshjeve nga xhinset sërish ...Full Article

Ngjyra e stinës që duhet ta ketë çdo femër në garderobë (fotot)

Në ҫdo gardërobë duhet të jetë e pranishme, sepse do ta shohësh denduar në ҫdo veshje. E quajtur “potter’s clay” nga Pantone, për ne është e njohur si ngjyrë tulle, me të gjitha nuancat e saj, duke përfshirë përzierjen e portokallisë me kafen. Sekreti i saj? Përshtatet në ҫdo lloj lëkure. Olivia Palermo e ka zgjedhur për disa prej veshjeve të saj, me nuancat më të hapura apo më ...Full Article

Rikthehet klasi dhe eleganca e pantallonave të lëkurës (fotot)

Pantallonat e lëkurës sërish po kthehen në skenën e modës si klasikë e përsosur dimërore moderne, e cila duket mirë në kombinimet ditore dhe të mbrëmjes… Disa klasikeve të pashmangshme siç janë palltot, çizmet dhe shallet, këtë sezon ia shtojmë edhe këtë pjesë, e cila do të na ndihmojë që ndonjëherë t’i lëmë xhinset, në të cilat do ta ndihemi mjaftueshëm ngrohtë, por edhe do të dukemi elegante në ...Full Article

17 fustanet që ju bëjnë të shkëlqeni në natën e Vitit të Ri (foto)

Festat e fundvitit vërtet se janë emocionuese për shumicën e njerëzve – e veçanërisht për femrat, sepse është një tjetër mundësi për t’i provuar rrobat e reja dhe për të shkëlqyer me pamjen e tyre! Megjithatë, kur është fjala për rrobat, ndonjëherë zgjedhja e gardërobës së duhur mund të jetë problematike, transmeton Telegrafi. Kjo është aktuale edhe gjatë përzgjedhjes së fustanit që do ta vishni për Vitin e Ri. ...Full Article

Ja rrobat më të dashura për këtë dimër

Nga trikotazhi i butë dhe palltot e ngrohta deri te fustanet elegante dhe rrobat trendi, dimri me rroba Mango kurrë nuk është dukur më i mirë. Modelet elegante të dukjes klasike i kanë zbukuruar ngjyrat e zjarrta, mostrat luksoze dhe detajet, ndërsa trendët e siluetave i ka qetësuar paleta e ngjyrave neutrale. Ndër pjesët e veshjeve të shkëlqyeshme dhe shtojcave të modës, të cilat brendi spanjoll i ka përgatitur ...Full Article
Page 1 of 1712345...10...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365