|E enjte, Dhjetor 14, 2017

Modë

Veshje me stil, ngrohtë, sekretet dhe kombinimet e motit të ftohtë (fotot)

Veshja gjatë vjeshtë – dimrit mund të duket si një betejë vërtet e madhe. Je në grupin e vajzave që mezi e durojnë të ftohtin, mjafton të duken bukur, apo rëndësi ka më shumë të ndihesh ngrohtë? Por kur mund t’i kombinosh të dyja, atëherë nuk ka zgjidhje më të mirë apo jo? Çfarë të bësh në fillim të kohës së ftohtë? Mjafton të shikosh kombinimet e mëposhtme dhe ...Full Article

Ja ngjyrat që mund të përdorni në banesat tuaja

Nëse planifikoni vetë radhitjen e ngjyrave dhe gjësendeve, gjithsesi në banesën tuaj së pari përpiquni të liroheni nga paragjykimet. Nëse nuk e preferoni ngjyrën e verdhë, për shembull, mund ta imagjinoni lulediellin, mimozën, bananen, shafranin e verdhë. Nëse jeni adhurues të ngjyrave të përmendura, e keni një banesë të vogël, jua ofrojmë një këshillë sesi ta ngjyrosni banesën e vogël dhe që ajo të duket e bukur. Ngjyra e ...Full Article

Mango: 15 rroba të domosdoshme për sezonin dimëror

Do të jetë ky dimër përplot ngjyra të këndshme, të materialeve të bukura dhe të zgjidhjeve glamoroze të disenjatorëve. T’i shohim se çka ka përgatitur Mango për stinën më të ftohtë të vitit! Për pjesën e sezonit vjeshtor është thënë pak a shumë çdo gjë, mirëpo çfarë na sjell për dimrin? Do të jetë ky sezoni dimëror që do të na ngazëllejë më shumë se kurrë më parë, përplot ...Full Article

Kombinimet ideale të veshjes për ditë të ftohta

Veshja perfekte e ditëve të ftohta, që mund të shkojë me gjithçka dhe në çdo kohë është një fustan pulovër, që shumë prej vajzave të njohura të modës e kanë zgjedhur qysh në fillim të vjeshtës. Për kohën e ftohtë, për kohën me shi, për të qenë stil sa herë ke nevojë, nuk duhet të mendohesh gjatë – një fustan pulovër të zgjidh gjithmonë problemin e pyetjes “çfarë të ...Full Article

E kaltra, trendi i sezonit

Të kaltrën të gjithë e duan, është e lehtë për t’u kombinuar sikur edhe e zeza dhe nuancat e tjera neutrale, por u rri mirë të gjithave. Duke filluar nga xhinset të cilat i veshim në të gjitha modelet e mundshme, edhe pjesët e tjera të rrobave, siç janë palltot, trikot dhe fustanet, në këtë ngjyrë, duken spektakolare dhe jemi të sigurt që vështirë do t’u rezistoni. Tonet e ...Full Article

Vjeshta dhe 9 mënyra për të veshur çizmet

Zyrtarisht është koha e tyre. Ato do i shohim kudo, në të gjitha ngjyrat, në të gjitha modelet, në të gjitha gjatësitë. Kështu që para se të fillojnë të vishen, po ju japim disa këshilla se si t’i kombinoni. Mos iu ndaj klasikes Mos nënvlerësoni kurrë fuqinë e një palë çizmeve prej lëkure, poshtë gjurit. Ato tregojnë më bukur se kurrë kur kombinohen me një minifund plot ngjyra dhe ...Full Article

Gjoksi 2 milion dollarësh

Lais Ribeiro, të cilën e quajnë vajza “më e mërzitshme” e grupit të vajzave të Victorias, sivjet do të jetë yll i revysë së brendit të njohur. Manekines braziliane i takoi nderi që të bartë sytjenat më të shtrenjta në ngjarjen e ardhshme të modës. Leis tani i takoi nderi që të bartë “Fantasy Bra” të këtij viti, sytjenat luksoze të shtëpisë së modës “Victoria’s Secret”. Sytjenat janë të ...Full Article

Ja këpucët më të shtrenjtat në botë

Ndoshta dëshironi të dini sa kushtojnë? Disenjatorja Debbie Wingham është specializuar në prodhimin “e gjërave” më të shtrenjta në botë. Në vitin 2012, ajo ka dizajnuar fustanin më të shtrenjtë, të zbukuruar me diamante të zeza 50 karatësh. Pas një viti, ka punuar abanë më të shtrenjtë (rrobë veshjeje të cilën e bartin femrat në botën islame), të zbukuruar me diamante të rralla të kuqe, dhe më pas tortën më të ...Full Article

Ëndërro fuqinë e luleve

Nëse të pëlqen të kesh një paraqitje prej ëndërrimtareje atëherë guxo të provosh veshjet me lule. Edhe këtë stinë kanë çelur lule të mëdha dhe me ngjyra. Në veshje, sigurisht. Lulet krijojnë një kontrast të fortë mbi një sfond të errët. Lulet të tregojnë gjithmonë vajzërore dhe kjo është një arsye më shumë për t’i zgjedhur. Me ngjyra dhe romantike, fustanet me lule janë aleatët idealë për një vjeshtë ...Full Article

Momenti/ Fustani më i mirë në botë (fotot)

Këngëtarja e famshme Ciara, është e njohur për zërin e shkëlqyeshëm, por edhe për stilin e shkëlqyeshëm i cili e radhit në yjet me më shumë stil. Prandaj, as nuk habit që ajo është midis të parave që ka bartur modelin tani për tani më popullor të fustanit. Fustanin i cili është numër një në botë e zbukuron dizajni i shkëlqyeshëm dhe materiali shumë efektiv, transmeton Telegrafi. Ciara në ...Full Article
Page 1 of 1612345...10...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365