|E shtunë, Janar 20, 2018

Modë

E kuqja, veshja për ndërrimin e viteve

Festë me miq apo në lokale shumë glamour nuk ka rendësi, look-u për Vitin e Ri duhet të zgjidhet gjithmonë më shume kujdes sepse do të jetë pikërisht me atë fustan që do të futeni në Vitin e Ri.  Ngjyra protagoniste është padyshim e kuqja, ngjyrë të cilën mund ta preferoni në shumë mënyra te ndryshme. Është e kuqja tipike e cila u shkon shumë biondeve, e kuqe më ...Full Article

Veshjet intime, arma më e fortë e një femre

Burrat i identifikojnë si ëndrra erotike, ndërkohë që për femrat janë më së shumti rehati. Në një mënyrë apo në një tjetër, lingerie (fjalë që vjen nga frëngjishtja, “linge” – veshje të brendshme ose këmisha nate të punuara nga materiale delikate si mëndafshi ose dantella) janë një element i rëndësishëm për të dy gjinitë. Veshjet intime, përveçse shprehin sensualtitet dhe rrisin pasionin në çift, në disa raste shërbejnë edhe ...Full Article

Ja si të bëni 7 gërshetat më të bukur (video)

A jeni të gatshme? Po ju paraqesin frizura të reja, më moderne në të cilat fokusimi kryesor është tek GËRSHETAT!  Edhe nëse jeni damë e cila vazhdimisht ndjek trendët, apo gjithmonë i mbani flokë klasike, me siguri këto ditë do të jeni e kënaqur me numrin e madh të frizurave të cilat janë njësoj të bukura dhe romantike dhe që paraqesin zgjedhje të përsosur për ditën tuaj të madhe! ...Full Article

10 mënyra të thjeshta për të lidhur shallin (video)

Kjo është koha ideale për të veshur shallet e mëdhenj dhe të trashë. Janë shumë të ngrohtë dhe me ta dukesh vërtet shumë bukur, qoftë kur i vesh me pallto, qoftë edhe me xhupa apo xhaketa. Të paktën një shall të madh duhet ta ketë secila nga ne në dollap. E vërteta është se një pjesë prej tyre mund të jenë të vështirë për t’u lidhur. Sidomos ata që ...Full Article

Provoni dimrin me të bardhën e dëborës (fotot)

E bardha është një nga ngjyrat që nuk duket edhe aq familjare për stinën e dimrit, megjithatë një nga ngjyrat simbol të fundvitit nuk mund të zhduket gjatë stinës së ftohtë, apo jo? Mënyrat më elegante për t’u veshur me të bardha këtë dimër Tani, trendet prej pambuku ose kashmiri të bardhë i thyejnë të gjitha rregullat e veshjeve të dimrit. E bardha mund të vishet në mënyra të ...Full Article

Vjeshtë – dimër, vishuni me Mango

Kur është fjala për veshjen, periudha para nesh do të mbahet në mend për larminë e pabesueshme dhe gërshetimin e stileve, si edhe kthimin paralel të disa epokave të modës. Vitet shtatëdhjetë të shekullit të kaluar shumë të gëzueshme hipi janë takuar me veshjet e viteve nëntëdhjetë, ndërkaq ky bashkim interesant i stilit i pasuruar me shkëlqimin e glamurit rok dhe me larminë e viteve tetëdhjetë, transmeton Telegrafi. E ...Full Article

Ja si kombinohet e kuqa dhe e zeza (fotot)

Shikoni disa modele më poshtë për të kuptuar sa e thjeshtë është për të krijuar veshjen e veçantë në një ditë feste kombëtare si e jona. Një prej nuancave të propozuara këtë vit nga skena dhe Javët e Modës në qytetet më në zë të modës ka qenë edhe e kuqja e gjakut, siҫ e njohim ne. Duke filluar që nga fillimvjeshta, për sezonin e ri vjeshtë/dimër 2016 nga ...Full Article

Xhinset e ngushta tashmë janë jasht mode

Është vështirë të mendohet një periudhë kohore ku xhinset e ngushta nuk kishin qenë zgjedhja e parë e çdo femre, por tani ‘zotët’ e modës kanë folur: xhinset e ngushta janë trend i vjetruar. Duke filluar nga Kate Moss e deri te Michelle Obama, xhinset e ngushta kanë qenë më të preferuarat nga çdo femër por viteve të fundit koncepti jonë rreth asaj se çka është më cool ka ...Full Article

Ja çfarë të vishni në ditët e ftohta

Do ta keni nxehtë, madje do të dukeni elegante dhe shumë femërore. Vjeshta dhe dimri janë koha e duhur kur nga dollapët tuaj duhet t’i nxirrni palltot tuaja të bukura, çizmet, shallet shik dhe kapelat e ngrohta. Megjithatë, për të marrë më të mirën e mundshme nga gardëroba për ditët e ftohta, nevojitet edhe pak shkathtësi. Duhet të ndieni ngrohtësi dhe megjithatë të dukeni shik dhe shumë femërore, transmeton ...Full Article

Ja si zgjerohen xhinset

I keni larë xhinset, por kur janë tharë, më nuk keni mundur t’i vishni? Mos u brengosni. Me pak durim dhe shkathtësi lehtë do ta zgjidhni këtë problem, transmeton Telegrafi. – Për t’i zgjeruar sado pak xhinset teksas të cilat janë “zvogëluar”, spërkatni me ujë në vendet të cilat dëshironi t’i zgjeroni dhe shtrini xhinset në dysheme. – Qëndroni apo uluni në skajet e xhinseve apo në bel, dhe ...Full Article
Page 10 of 16« First...89101112...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365