|E hënë, Tetor 23, 2017

LAJMET KRYESORE

Modë

Ja truket e stilistëve që ju tregojnë më të gjat (fotot)

Pothuajse të gjithë ne kemi dëshirë të dukemi më të gjata, andaj edhe tentojmë që të zgjedhim rroba që na tregojnë të tilla. Por, kjo ndonjëherë bëhet e vështirë dhe na vë mes shumë dilemash. Andaj më poshtë ju sjellim disa këshilla praktike për stilin dhe modelet e rrobave që na bëjnë të dukemi më të gjata. Bluza me hapje në formë të shkronjës V Fustane me prerje të ...Full Article

Femra – Ja formula verore e modës për të gjitha gjeneratat!

Këto dy pjesë të rrobave përfundimisht janë më se të përshtatshme gjatë muajve të verës, por që përshtaten edhe për të gjitha rastet. Ky kombinim menjëherë i ka ngazëllyer damat e njohura edhe për shkak se të gjitha femrat e famshme vazhdimisht i veshin është shpallur fitues! – transmeton Telegrafi. Natyrisht, secila damë ia ka përshtatur stilit të vet, prandaj disa veshin funde, disa fustane, disa pantallona apo xhinse, ...Full Article

8 modele të fustaneve të bardha për këtë sezon (fotot)

Fustani i bardhë mund të jetë mjaft i dukshëm dhe i thjeshtë, por edhe elegant dhe pompoz. Kur vishni fustan të tillë mund të dilni edhe në piknik, edhe në raste solemne, transmeton Telegrafi. Ngjyrës së bardhë perfekt i përshtatet çdo stil, prandaj fustani i bardhë njësoj mund të duket edhe nëse është model minimal, arkitektonik apo së paku boho, romantik me dantella. Është e sigurt që fustani i ...Full Article

Ja ngjyrat e kësaj vere

Duket se ngjyrat neon janë ndër më të preferuarat, pavarësisht se ndonjëherë nuk e kemi të lehtë të vishemi me këto ngjyra, për shkak të impaktit që krijojnë. Ne trendët e fundit të modës, ngjyrat neon po shihen si me trend për sezonin pranverë-verë. Ngjyrat neon mund të kthejnë një veshje të zakonshme në diçka ekstravagante. Ato janë të bukura dhe tërheqin vëmendje.Mirëpo, një kombinim i keq i ngjyrave ...Full Article

Femrat janë dashuruar me mëngët e gjata + pantallona të shkurtëra (fotot)

Xhinse të shkurtra bashkë me këmishë mëndafshi të tejdukshme me mëngë të gjata apo me vrima të hapura në supe dhe mëngë romantike në formë zileje me siguri janë zgjedhje e mirë për veshje këtë sezon. Ky kombinim, në të vërtetë, ka anën praktike, transmeton Telegrafi. Duke pasur parasysh që këmbët më ngadalë nxihen nga dielli sesa supet dhe duart, kjo veshje mund t’ju mbrojë nga rrezet e diellit, ...Full Article

Ja si ti kombinoni fustanin me atletet (fotot)

Atletet këtë verë kanë zëvendësuar praktikisht çdo lloj këpucësh, andaj barten jo vetëm me funde dhe minifunde, por edhe me fustane me të cilat përshtaten edhe mbase ndonjë lloj këpucësh me taka. Prandaj po ju inkurajojmë që të vraponi pas këtij trendi praktik, sepse dominimi i tij sapo ka filluar, transmeton Telegrafi. Ndonëse duket e pabesueshme, atletet vërtet përshtaten shkëlqyeshëm me të gjitha llojet e fustaneve verore, si me ...Full Article

Moda e pantallonave që është kthyer në trendy të sezonit

Këto ditë nëpër rrugët e Nju-Jorkut fotografët kanë fotografuar dy manekine të njohura, Gigi Hadid dhe Elsa Hosk, në kombinime të shkëlqyeshme ditore, të cilat menjëherë kanë tërhequr vëmendjen tonë. Theksi i këtyre stileve definitivisht janë pantallonat me bel të lartë, të cilat kanë pamje afariste, gjë që janë zgjedhje e shkëlqyeshme për të gjitha femrat afariste të cilat nuk i duan pjesët e rrobave klasike dhe komplete, por ...Full Article

Ja modelet e syzeve për këtë sezon (fotot)

Këtë sezon kemi vendosur të gjejmë syzet më të bukura me modele dhe stile të ndryshme, të cilat me siguri do të plotësojnë shijen e të gjitha damave. Kjo nuk ishte detyrë e vështirë, sepse damat e skenës ditëve të kaluara kanë shëtitur me modele fantastike, nga syzet trendi të pilotëve, deri te modelet e rrumbullakëta, transmeton Telegrafi. Nga Kendall Jenner te Karlie Kloss shikoni syzet e diellit që ...Full Article

Ja stili i flokëve që u tregon fytyrën më të hollë (fotot)

Çdo herë që i lidhni flokët, forma e fytyrës qëndron e njëjtë dhe fokusi i njerëzve mbetet në nivelin e syrët. Por, kur i lidhni flokët lart në stil bishti, flokët do të jenë në linjë diagonale me mollëzat, duke bërë që sytë e tjerëve të shikojnë më lart dhe kësisoj krijohet iluzioni i një forme tjetër më të përsosur të fytyrës, transmeton Telegrafi. Garret Markenson, stilist i flokëve ...Full Article

Dëshironi flokun bisht si yjet? Ja 8 mënyrat

I shprishur apo i rregulluar, bishti i flokëve përfundimisht është hit i këtij sezoni. Telegrafi ju ofron tetë shembuj, se si yje më të rëndësishme kanë ndjekur këtë rend në ngjarje e paradokohshme siç janë festivali i filmit në Kanë, Met Gala dhe të tjerat… Kush më mirë se sa një bisht prezanton një model të denjë për të mbledhur flokët tanë dhe për të ndryshuar pamjen. Ideale për ...Full Article
Page 12 of 15« First...89101112131415
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KUJDES/ Kopilat po vjedhin lokale e banesa, policia konstaton https://t.co/JP1KBbfvmG via @wwwalb365com
10,375 people follow @ALB365