|E hënë, Tetor 23, 2017

LAJMET KRYESORE

Modë

Këmbë sirene, vishni këto geta

Nëse ambicia më e madhe në jetën tuaj është të dukeni dhe të jetoni si sirenë, atëherë këtë ambicie mund ta realizoni lehtë falë këtyre getave nga dizajnerja shqiptare me bazë në Nju Jork, Lirika Matoshi. Sigurisht, mund të fitoni vëmendjen e tjerëve në rrugë gjatë kohës që i keni veshur këto geta të gjelbra me shkëlqim, por ato mund të jenë vetëm shikime prej xhelozie, apo jo? – ...Full Article

Trendi/ Buzë magjike në ngjyrë të errët

Ngjyra vjollcë si kumbulla, rrushi në vishnje të errët, frymëzim përrallor për makijazhin. Kjo është një prirje që të sjell në mendje shtrigat, duke luftuar për të mirën apo të keqen, ne nuk e dimë. Megjithatë ngjyrat e forta dhe të errëta i bëjnë buzët të duken më të bukura. Marchesa, Marc Jacobs, Giles, dhe Emanuel Ungaro ofruan të tillë grimi në muajin e modës. Full Article

Mango sjell koleksionin e ri sportiv

Brendi spanjoll Mango prezanton linjën e re të rrobave sportive për sezonin vjeshtë-dimër 2017/18. Stili aktiv jetësor është pjesë përbërëse e shoqërisë bashkëkohore. Sot është moderne të bëni jetë të shëndetshme, duke përfshirë ushqimin e shëndetshëm, shkuarjen në palestra dhe stërvitjet e rregullta, kështu që nuk është për t’u habitur që shumica e brendeve u kanë kushtuar kujdes të madh linjave të rrobave sportive. Koleksioni i ri Mango sport ...Full Article

Sekreti i pantallonave (fotot)

Trend sërish në skenat botërore të modës janë bërë pantallonat me pjesë të zgjatur të këmbëve, të quajtura pantallonat “palazzo”. Edhe pse këto pantallona më mirë u rrinë femrave të gjata, edhe ato që janë më të shkurta mund t’i veshin me krenari, por në kombinim me take të përshtatshme dhe nëse i shkurtojnë pak. Ekspertët i paralajmërojnë femrat që qepjen dhe strukturën t’i zgjedhin në bazë të ndërtimit ...Full Article

MTV VMA 2017: Yjet në tapetin e kuq (fotot)

Tapeti i kuq i MTV VMA gjithmonë sjellë ‘tronditje’ të ndryshme (siç ishte rasti kur Courtney Love e kishte penguar intervistën e drejtpërdrejt të Madonnas) dhe intriga të ndryshme (siç është rasti kur Britney Spears kishte performuar me një piton në shpatullat e saj). Sidoqoftë, këtë vit duket se veshjet kanë qenë më elegante dhe më interesante. Telegrafi më poshtë ju sjellë disa nga yjet me veshjen më të ...Full Article

5 modele xhinsesh që do pushtojnë vjeshtën

Edhe pse barten në të gjitha rastet, kjo nuk do të thotë që duhet t’i përmbaheni fuqishëm një modeli. Sezoni i cili është para nesh sjell ofertë të bujshme të xhinseve të cilat janë çdo gjë, por jo të zakonshme. Në vazhdim po ju sjellin modelet më të reja të cilat janë bazë e shkëlqyeshme për eksperimentim të modës vjeshtore, transmeton Telegrafi. Xhinse të ngushta, të rrafshëta Modeli i ...Full Article

Femra, ja sytjenat që ju ngrenë gjoksin lart (video)

Po ju japim këshilla se si t’i zgjidhni sytjenat të cilat do ta bëjnë gjoksin tuaj të duket më i bujshëm. Të gjithë e dimë që sutjenat, si edhe meshkujt, më me rëndësi është të zgjidhen ato të duhurat, të cilat gjithmonë do të na japin përkrahje, do t’u përgjigjen nevojave tona, por edhe më shumë, sipas mundësive, do të duken të këndshme. Në këtë video do të shihni ...Full Article

Nuse shtatzënë? Ja udhëzuesi për një dasmë sa më të mbarë (fotot)

Nëse jeni një pritje të ëmbël, dhe po planifikoni të bëni dasmë, ne po ju sjellim disa këshilla shumë të vlefshme që do t’ju vijnë shumë në ndihmë. Koha që do zgjidhni për t’u martuar Shumë nuse zgjedhin që të martohen në 3 mujorin e parë, për një arsye shumë të thjeshtë: sepse nuk ju duket barku. Por ne ju këshillojmë që të martoheni në tre mujorin e dytë. ...Full Article

Angela Merkel 5 vjet me një këmishë

Për të pestin vit radhazi kancelaria gjermane vjen ne Itali për të kaluar disa ditë pushimi me bashkëshortin e saj, duke mbajtur të veshur të njëjtën veshje. Një këmishë me kuadrate dhe një palë pantallona te bardha, shto edhe një kapele po aq te thjeshtë, është veshja me te cilën Merkel është duke dale për te pestin vit radhazi. 63 vjeçarja është fotografuar gjatë ngjitjes së një mali, me ...Full Article

Këmishat e meshkujve bëhen fustane të reja (video)

Shikoni katër mënyra gjeniale që këmishën e të dashurit tuaj ta shndërroni në fund dhe fustan, transmeton Telegrafi. Me pak kreativitet dhe fantazi do të keni fustan me kujtime personale. Po ju zbulojmë disa veprime se si vetë ta realizoni këtë ide interesante:Full Article
Page 2 of 1512345678...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KUJDES/ Kopilat po vjedhin lokale e banesa, policia konstaton https://t.co/JP1KBbfvmG via @wwwalb365com
10,375 people follow @ALB365