|E hënë, Tetor 23, 2017

LAJMET KRYESORE

Modë

Ja fustani 1.8 mijë dollarë i Melania Trump

Zonja e Parë e Amerikës, Melania Trump, është shfaqur shumë e ëmbël me një fustan rozë, i cili ka kushtuar jo pak, por plot 1,795 dollarë. Veshja që Melania, dje, kishte zgjedhur për të marrë pjesë në krah të bashkëshortit të saj në Ohio, këtë herë i ishte besuar një emri femëror. Zonja e Parë ua ka besuar veshjet Dolce & Gabbana, Michael Kors dhe Dior në të kaluarën, ...Full Article

Gigi Hadid/ Bëhet ylli i parë që provon trendin e shumëpërfolur të Instagram-it

Ndryshe nga shoqja e saj Taylor Swift, e cila preferon buzëkuq me ngjyrë të kuqe, Gigi Hadid ka provuar diçka krejt tjetër! Hadid preferon ta theksojë stilin e saj me ‘pantallona të çmendur’ apo syze të shndritshme. Megjithatë, kur vjen fjala për zgjedhjen e ngjyrës së buzëkuqit, ajo kësaj here ka ‘rrezikuar’ gjithçka dhe ka vendosur të zgjedhë buzëkuq ngjyrë betoni apo ngjyrë hiri. Mbrëmjen e kaluar, Gigi kishte ...Full Article

Damat e Hollywoodit kanë zbuluar trend të ri

Edhe pse jemi mësuar që damat e famshme të bartin ndonjë trend të ri, i cili pastaj përhapet te femrat e gjithë botës, ky trend u ka pëlqyer edhe meshkujve dhe tërësisht i ka ngazëllyer. Mirëpo, nuk jemi të sigurt a do të ketë të njëjtin efekt edhe te femrat e tjera, sepse fjala është për të ashtuquajturat “pantallona të ngushta” në të cilat deri tani i kemi parë ...Full Article

Shtatë fustane që duhet ti ket çdo femër në garderobë (fotot)

Janë të rehatshme, të bukura dhe lehtë përshtaten me shumë aksesorë dhe këpucë. Cilindo fustan që do ta zgjidhni nga kjo listë, nuk do të gaboni! 1. Fustani afarist Edhe pse në vendin tuaj të punës mbase nuk ekziston kodi i caktuar i veshjes, gjeni një fustan të thjeshtë dhe me prerje strikte, të cilin do të mund ta vishni kur shkoni në intervista apo në takime të rëndësishme ...Full Article

Fustani ideal për verë që përshtatet me të gjitha veshjet

Fustani zë vend të veçantë në çdo gardërobë femërore. Pothuajse është i domosdoshëm. Nëse zgjidhni atë i cili ju rri mirë, do të keni çka të vishni për çdo çast dhe pasi që nuk jeni të detyruara ta përshtatni me pjesët e tjera, nuk keni nevojë të brengoseni. Reese Witherspoon Fustan i lehtë me dezen romantik gingham është bashkim i vërtetë i stilit retro dhe i fustanit mantel klasik. ...Full Article

Përsosmëria e bukurisë – Elajner i kaltër + buzëkuq vishnje

Nëse Kendall Jenner, Taylor Hill dhe motrat Gigi dhe Bella Hadid janë duke ecur në tapetin e njëjtë, padyshim se mund të vëni bast se ngjarja do të jetë e mirë. Gjenialja e makijazhit, Pat McGrath u ka dhënë modeleve si Gigi dhe Kendall, të dyja 21 vjeçe, qepalla të kaltra dhe buzë me ngjyrë të mbylltë vishnje për “New York Fashion Week”. Ky kombinim i hatashëm është tejet ...Full Article

STIL VEROR/ Kombinime për dalje me shoqëri, shëtitje apo plazh! (foto)

Vera është stina e vetme e vitit kur ngjyrat e zjarrta, modelet e pazakonshme, por edhe dezenët më të pazakonshëm jo që janë të lejueshme, por edhe të preferuara. Motivet e yjeve në fustane sërish janë në modë. Mund të zgjidhni motive subtile të yjeve në fanella të zakonshme apo në shalle të ngushta ose yje të theksuara në fustane dhe funde. Njësoj vlen edhe për veshje me tufna ...Full Article

Këto janë pantallona të përsosura verore (foto)

Ideale për temperatura të larta, por edhe për t’u kënaqur afër bregdetit! Deri tani me siguri disa herë ju kanë djersitur shumë xhinset dhe pantallonat e ngushta, para se ta kuptoni që është koha e fundit që t’i zëvendësoni me pantallona të shkurtra, ose të gjera. Derisa pantallonat e shkurtër, fundet dhe fustanet e shkurtra lehtësojnë “mbijetesën” në vapën e padurueshme, nuk përshtaten bash në të gjitha rastet, transmeton ...Full Article

Bikini që mundë ti vishni në 16 mënyra (video)

Nuk jeni të detyruara që blini shumë bikini për të shkëlqyer në plazh. Deti dhe plazhi janë të paimagjinueshëm pa bikini, pra falë këtyre truqeve të thjeshta, një bikini mund ta vishni në 16 mënyra tërësisht të ndryshme, transmeton Telegrafi. Me mënyra të ndryshme të lidhjes dhe me ndryshime të vogla estetike, një bikini praktikisht do të mund ta vishni çdo ditë – ndërkaq të gjithë do të mendojnë ...Full Article

Vera dhe trendi i kapeleve (fotot)

Ajo çka është më e rëndësishme gjatë stinës së verës është kujdesi që duhet të keni ndaj diellit të fortë. Kjo sidomos duhet të praktikohet kur jeni në pushime, pasi nëpër vendet bregdetare dielli është më i fortë dhe pasojat për kokëdhimbje dhe për lëkurën tuaj mund të jenë më të mëdha, shkruan revista Elle, transmeton Koha.net. Për t’u ruajtur nga dielli i fortë, është e nevojshme të lyeni ...Full Article
Page 3 of 1512345678...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KUJDES/ Kopilat po vjedhin lokale e banesa, policia konstaton https://t.co/JP1KBbfvmG via @wwwalb365com
10,375 people follow @ALB365