|E hënë, Tetor 23, 2017

LAJMET KRYESORE

Modë

Sytjena mbi fanellë, këmishë. Trendi i sezonit (fotot)

Fustanet me modele dhe materiale na rikujtojnë këmishët seksi të natës, ndërkaq pantallonat komode të mëndafshta na asociojnë në pjesën e poshtme të pizhameve, ndërkaq sytjenat dolën mbi këmishë dhe triko me fyt. Ky trend mode i guxitshëm ka filluar bashkë me koleksionet SS16 në pistën e J.W. Andersonit dhe Dries Van Notenit, ndërkaq e kanë mirëpritur trenderet e prira për eksperimentime si p.sh. Taylor Tomasi Hill apo Chriselle ...Full Article

Vajza – Ja pantallonat që do dominojnë verën (fotot)

Në zyrë, në det, në mal e në qytet, pantallonat mund të jenë aleati perfekt i pamjes verore.Mjafton të zgjedhësh modelet e përshtatshme dhe bëhet një alternativë fituese e fundeve. Tendenca për verën 2017 përziejnë ngjyrat bazë dhe stampa origjinale. Rikthehet modeli pajama style, mbeten ato ‘cropped;’ me bel të lartë dhe ato modeli pallat. Shihni galerinë për të krijuar idenë tuaj.Full Article

Vera – Veshje me ushqimet e kafshët tuaja të preferuara (fotot)

Koleksioni i ri për rrobat e meshkujve ka të bëjë me disa veshje në të cilat bëjnë pjesë ushqimet e preferuara të meshkujve. Të gjitha këto veshje morën vëmendjen e të gjithë botës pasi ishte një stil i vecantë që jo të gjithë mund ta bëjnë pjesë të garderobës. Ndër to  ka imazhe të picës, të ananasit, të birrës dhe të pulës. Ndërsa të tjerat përfshijnë pamje të përgjithshme ...Full Article

Si të dukeni shtatlartë

Shumica e femrave ëndërrojnë të kenë këmbë të gjata, por kjo ëndërr mund të bëhet realitet me disa manipulime të vogla. Yjet e njohur nuk kanë të gjitha këmbë të gjata, por shpesh të krijojnë iluzionin se janë të tilla. Pse të mos e bësh edhe ti të njëjtën gjë? Ndiq këto këshilla për të krijuar iluzionin e këmbëve të gjata. Zgjidh veshje të ngushta E di pse shumë ...Full Article

Sandalet më të bukura për verë 2017

Fjala e fundit e modës janë gurët e çmuar (jo të vërtetë) me të cilët janë zbukuruar sandalet. Përveç qindra llojeve të takave, që tashmë mund të gjejnë veten të gjitha, sepse ka të ulëta, më të larta, katrore,etj., ngjyrat e sandaleve, këtë verë, dekorohen edhe me gurë. Janë pak të ngarkuara dhe nuk do të keni nevojë për bizhuteri të tepërta ose veshje me ngjyra të forta.Full Article

Bella Hadid, perëndeshë akulli me fustan të tejdukshëm

Bella Hadid na lë gjithmonë pa fjalë, por pas këtij fustani s’na mbetet veçse të pyesim: “A mund të ketë më pas kësaj?” Në mbrëmjen plot glamour të amFAR Gala dje, Bella u shfaq me një fustan krejtësisht të tejdukshëm me një tyl të bardhë dhe të stolisur me aq shumë gurë të çmuar, saqë dukej si një magji akulli! Ndonëse fustani zëre se s’ishte, ta mbaje veshur kishte ...Full Article

Bëjeni vet fundin tuaj që është hit i sezonit (video)

Ndiqni njërin ndër trendët më interesantë të kësaj pranvere dhe nuk do të shpenzoni para, por as nuk do të keni nevojë për rrobaqepëse. Në të vërtetë, fjala është për këmishën-fund dhe ju nevojitet vetëm një minutë që ta bëni, transmeton Telegrafi. Sipas shumë blogisteve të modës, por edhe sipas modelisteve të pistave luksoze të modës, këtë sezon në modë është fundi i cili lidhet përpara dhe në mënyrë ...Full Article

Ja çfarë të vishni që të dukeni më e re nga ç’jeni (fotot)

Supermodelja franceze, disenjatorja dhe shkrimtarja Ines de la Fressange, përvojën e vet shumëvjeçare në industrinë e modës ka vendosur ta shkrijë në rrëfyesen më të re të stilit. Ish-muza e Karl Lagerfeldit dhe këshilltarja për brendin Roger Vivier, supermodelja franceze Ines de la Fressange shumëçka di për stilin, andaj nuk është për t’u habitur që libri i saj i quajtur “Chic parisien”, i botuar më 2011, është bërë bestseller ...Full Article

Femrat çmenden për këtë tip mbathjesh (fotot)

Shumica fotografohen në veshje të tilla dhe zonat e tyre intime i publikojnë në rrjetet shoqërore. Për meshkujt nuk është edhe aq lehtë. Sado që të luftonit kundër kësaj, sytë jua mundin arsyen… Në mënyrë që të tërheqin më shumë joshjen e meshkujve, femrat në Azi gjithnjë e më shumë blejnë sytjena me thimtha artificialë dhe brekë të cilat kanë formë të pubit venerik, përkatësisht krijojnë iluzion sikur rrobat ...Full Article

Ja çfarë të bëni me çorapet e nailonit (video)

Çdo femre kush e di se sa herë i janë shqyer tërësisht çorapet e reja. Në vijim po ju japim disa truke se si t’ju rrinë çorapet e najlonit të rrëshqitshme, ndërkaq të mos këputet asnjë fije e vetme. Vetëm duhet t’i ndiqni këto veprime: Para mbathjes lyeni me losion të duarve këmbët dhe shputat, në mënyrë që të jenë të lëmuara dhe të mos i dëmtojnë çorapet e ...Full Article
Page 4 of 1512345678...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KUJDES/ Kopilat po vjedhin lokale e banesa, policia konstaton https://t.co/JP1KBbfvmG via @wwwalb365com
10,375 people follow @ALB365