|E hënë, Tetor 23, 2017

LAJMET KRYESORE

Modë

Ja sandalet më të bukura, i veshin dhe yjet në Hollywood

Damat më të njohura këtë sezon kanë vendosur që të dalin në shëtitje në trendët aktualë, ndërsa në mesin e tyre edhe aksesorë më efektivë: sandalet! Po ju paraqesin modelet më të bukuar të sandaleve për pranverë dhe verë të cilat mund t’ju shërbejnë si inspirim! Aktorja Reese Witherspoon është fotografuar në shëtitje relaksi në qytet, kur i kemi vërejtur papuçet e saj relaksuesse. Manekinia e bukur Kendall Jenner ...Full Article

Modeli i bikineve që do të dominojnë verën e 2017 (video)

Vera pothuajse është në prag, ndërkaq gjykuar sipas vlerësimeve të revistës “Sports Illustrated”, ekziston një model i bikineve, i cili do të jetë shumë i popullarizuar! Në kampanjat e tyre bikinet më provokuese kanë prerje në formë trekëndëshi në pjesët e sipërme dhe të poshtme, transmeton Telegrafi. Edhe pse është model provokues, janë të punuara me shumë stil dhe pikërisht janë të dedikuara për joshje në plazhe. Sipas vlerësimeve ...Full Article

Darkë speciale me atë, ja çfarë të vishni (fotot)

Sezoni i darkave në ambient të jashtëm është duke trokitur. Imagjinoni një mbrëmje romantike, mes qirinjve, buzë një pishine me njeriun e zemrës. Situata duket tejet ndjellëse, por çfarë duhet të veshim për ta kompletuar mbrëmjen në mënyrën e duhur?! Ne ju sjellim disa kombinime interesante, se çfarë mund të vishni këto darka në ambient të hapur, në mënyrë që të dukeni bukur, edhe kur orëve të vona fillon ...Full Article

Veshjet në rrugë, respektoni rregullat (fotot)

Zbuloni tendencat kryesore të imponuara nga vajzat moderne që qarkullojnë në rrugët e qyteteve kryesore të modës. Në foto janë dhënë disa stile veshjesh që ju mund t’i përdorni gjatë këtij sezoni në përditshmërinë tuaj. Çanta e vogël Një çantë e vogël me rrip të gjatë është një trend i stilit të rastësishëm, por edhe elegant. Telefoni Ah, nuk mund të jesh në modë nëse nuk ke një telefon ...Full Article

Si t’i vishni kombinimet bardhë-zi këtë pranverë!

Kombinimi i këtyre dy ngjyrave gjithmonë është elegant, modern dhe në trend. Kombinimi i veshjeve bardhë-zi bën pjesë në klasiken, e cila gjithmonë do të jetë në modë, transmeton Telegrafi. Është e përshtatshme për çdo rast, nga rastet solemne, shkuarja në punë deri te shëtitjet e pasdites në qytet, por janë dukshëm edhe praktike, sepse një numër i madh femrash i kanë në dollapë pjesët themelore të cilat lehtë ...Full Article

Si t’i kombinoni dhe t’ivishni xhinset e ngushta (fotot)

Nëse keni figurë të harmonishme dhe linjë të shkëlqyeshme si të Melanie Griffithit, me siguri këto xhinse nuk do t’i hidhni vetëm për shkak që nuk bëjnë pjesë në majë të listës modeleve, të cilat aktualisht janë në trend. Aktorja e njohur i ka kombinuar xhinset nga teksasi i zbardhur me fanellën e thjeshtë ngjyrë të bardhë dhe teksturën mbresëlënëse kardigan me ngjyrën bezhë neutrale. Për tonet neutrale është ...Full Article

Vapë/ Tani xhinse me zinxhir që të ajrosni bythën (foto)

Asnjë historian nuk ka mundur ta parashikojë “apokalipsin e xhinseve” në vitin 2017. Keni vapë? Tani u prodhuan xhinse me zinxhir nga pas që kur keni vapë, hapni zinxhirin dhe e ajrosni bythën. Trende të ndryshme kanë filluar të popullarizohen, duke filluar nga xhinset e grisura nën kofshë e deri te këto xhinse nga Vetements, të cilat kanë një zinxhirë sikur të xhaketës, por që shërben për ta shfaqur ...Full Article

Rihanna sjellë koleksion diamantësh

Përveç që dikur Rihanna solli këngën ”Diamonds”, ajo tashmë ka gati dhe koleksionin e tyre më të ri. Duke pyetur pse diçka e tillë nuk ndodhi më herët, Rihanna menjëherë sjell përgjigjet pasi ajo veçse ishte në përfundim të një pune speciale për të. Kjo pasi ylli i muzikës botërore, Riri, përveç që dikur solli këngën ”Diamonds”, ajo tashmë ka gati dhe koleksionin e tyre më të ri për ...Full Article

Çanta që po korr sukses

Në rast se keni vrarë mendjen për çantën e blerë këtë pranverë, ajo e ka një emër: Gabrielle. Çanta e dizajnuar nga Karl Lagerfeld ka marrë emrin e themelueses së Chanel (ndonëse të gjithë e njihnin si Coco, ajo quhej Gabrielle) dhe është padyshim çanta e re më e rëndësishme e shtëpisë prestigjioze të modës, që prej prezantimi të modelit Boy në vitin 2011. Dhe sigurisht nuk përbën çudi ...Full Article

Pranvera dhe kombinimi i së gjelbrës (fotot)

Pa marrë parasysh a është fjala për nuancat e buta të mentës, nuanca të ngrohta ngjyrë gëlqereje apo ngjyra e errët e gjelbër e malit, femrat kryesisht u shmangen. Të gjelbrën lehtë mund ta kombinoni me ngjyrat të cilat janë të kundërta me atë të paletës bazë, transmeton Telegrafi. Mirëpo, mos u ndalni vetëm në këtë dhe guximshëm kombinoni me nuancat e tjera. Kështu e gjelbra smerald do të ...Full Article
Page 5 of 15« First...23456789...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KUJDES/ Kopilat po vjedhin lokale e banesa, policia konstaton https://t.co/JP1KBbfvmG via @wwwalb365com
10,375 people follow @ALB365