|E hënë, Tetor 23, 2017

LAJMET KRYESORE

Modë

Gjashtë truke të stileve të rëndësishme të cilat mund t’i mësoni

Sado që të duam stilin e vajzave moderne, kur jemi në kërkim të dukjes unike kërkojmë ndihmë nga blogeret dhe moda të cilën mund ta shohim nëpër rrugët e metropoleve. Aty-këtu dëshirojmë të dalim nga regjimi i përditshëm i modës, të cilën e praktikojmë në punë, por edhe gjatë ditëve të lira dhe natyrisht në mbrëmje, transmeton Telegrafi. Mokasine me maja Në vend të këtyre mokasineve mbresëlënëse, këtu atletet ...Full Article

Ja ç’fustane vishen në “Oscar-et” e Londrës

Ceremonia e çmimeve “BAFTA” mbahet në Londër, në “Royal Albert Hall”. Yjet e Hollywood-it dhe kinematografisë britanike shkëlqyen në tapetin e kuq të çmimeve më të rëndësishme në vend, të konsideruara si “Oscar-et” e Britanisë së Madhe. Meryl Streep, Nicole Kidman, Eddie Redmayne, Jamie Dornan e shumë të tjerë ishin pjesë e pritjes, ku ishin gjithashtu të ftuar Kate Middleton dhe princi William. Nicole Kidman Meryl Streep Kate me ...Full Article

Modelet me karamele të përsosur (fotto)

Kontrasti më mbresëlënës me lëkurë të bujshme të larme ngjyrë të gështenjtë arrihet bashkë me ngjyrën e bardhë. Mbase është dimër, por pantallonat e shndritshme model të rrafshët përshtaten shkëlqyeshëm me këtë kombinim. Luksoze, mbresëlënëse dhe noshalancë elegante. Lëkura në nuanca okër janë kafshatë e shijshme mode, aq më parë nëse stilizohen si p.sh. veshjet nga revytë e Blumarina-s dhe Ravizza-s. Me siguri keni dëgjuar shprehjen: “për bukurinë duhet ...Full Article

Trend i ri – Thonjtë të kornizuar me tel (fotot)

Nëse dëshironi të dini se si bëhet ky manikyr, kjo është përgjigjja. Teli i hollë i lakueshëm përdoret për kornizimin e thonjve, ndërkaq në ta ngjitet me ndihmën e ngjitësit të veçantë të butë dhe në fund mbi tel dhe thua kalohet një shtresë llaku të tejdukshëm, në mënyrë që çdo gjë të jetë në vendin e vet. Ndërkaq teli i hollë i lakueshëm ofron mundësi të shumta për ...Full Article

Modele flokësh me ndihmën e lapsit (video)

Po qe se keni menduar që lapsi është vetëm për të shkruar, e keni shumë gabim! Me laps mund t’i bëni madje shtatë frizura! Gërshetat, bishtalecat, bishti i pazakonshëm, kombinimi i të gjitha këtyre… flokët gjithmonë kanë qenë dhe janë njëri ndër zbukurimet më natyrore të femrës të cilat kanë mundur të ndikojnë në tërë dukjen femërore, njësoj sikur edhe grimi. Mirëpo, sado që të jemi kreativë, shpesh silleni ...Full Article

“Gucci” hedh në treg parfumin “Shqipëria ime” (foto)

Përveç veshjes dhe grimit, që të dukemi sa më bukur shpesh të domosdoshme janë edhe produktet kozmetike. Të gjithë preferojnë markat e njohura, dhe rrallë herë në treg mund të gjenden produktet shqiptare, por në fakt ka edhe disa prej tyre që kanë bërë bujë në tregun ndërkombëtar. Mund edhe të mos e keni ditur por ekziston një parfum në treg me emrin “Shqipëria Ime”, i cili ka aromën ...Full Article

Këpucët ndikojnë në dukjen e vitheve

Është mirë e njohur që këpucët të cilat i bartim munden të ndikojnë mirë apo keq në dukjen e vitheve tona. Çdo tip i këpucëve të femrave ndikon ndryshe në vithet e femrave, kështu që kur i mbathim p.sh. atletet, vithet nuk na duken njësoj si kur mbathim sandale me platformë. Ja se si cili tip i këpucëve ka ndikim në vithet, transmeton Telegrafi. Atletet Kur mbathim atlete, vithet ...Full Article

Mango vjen me koleksionin e ri të pranverës (fotot)

Derisa ne po përballemi me temperaturat siberiane dhe me valën e re të acarit ekstrem, nga Mango na arrin freskia e vërtetë pranverore! Mica Arganaraz dhe Fredeerikke Sofie na çojnë në mbretërinë e koleksioneve të Mangos për sezonin e ardhshëm pranverë-verë, transmeton Telegrafi. Njëri ndër brendet më të njohura edhe zyrtarisht ka paralajmëruar sezonin e ardhshëm me fushatën e shkëlqyeshme reklamuese të mbushur me pjesë rrobash pranverore. Personazhe mbrojtëse ...Full Article

Lakuriqësi në fillim viti (fotot)

Personalitetet e famshme, por edhe disa më pak të famshme, kanë vendosur që edhe sivjet të promovojnë lakuriqësi. Në rroba të cilat zbulojnë më shumë sesa mbulojnë tri femra të famshme këtyre ditëve në Los Angeles, transmeton Telegrafi. Ndodhi që Chrissy Teigen pas disa muajve sërish të shfaqet në publik pa rroba. Në këtë fotografi ajo ka të veshur “vetëm fustanin”. Shfaqje lakuriqësie organizoi edhe mysafirja misterioze, atraktive e ...Full Article

8 fustane që vishen me çisme të shkurtëra (fotot)

Qoftë të dilni nga shtëpia në mëngjes, të shkoni në koncert muzikor apo të bëheni gati për të shëtitur në mbrëmje në qytet, ky kombinim lë gjithmonë përshtypje të mirë. Meqenëse këtë sezon na kanë arritur modele të ndryshme çizmesh, si edhe silueta interesante fustanesh, të gjatësive të ndryshme, kemi vendosur të veçojmë modelet më të mira + propozimin për çizmet të cilat mund t’i mbathni me to, transmeton ...Full Article
Page 7 of 15« First...4567891011...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KUJDES/ Kopilat po vjedhin lokale e banesa, policia konstaton https://t.co/JP1KBbfvmG via @wwwalb365com
10,375 people follow @ALB365