|E martë, Janar 23, 2018

Modë

Ja veshjet që do të pushtojë sezonin e ri (fotot)

Veshjet më të efektshme na vijnë bashkë me kombinimet e pullave ngjyrë të kaltër dhe çizmeve të peshkatarëve të gjata deri mbi gjunjë me lëkurë ngjyrë të kuqe të zjarrtë. Nga këmisha-fustan Rag&Bone, nëpërmjet këmishës asimetrike Self Portret në një sup deri te Fendi-xhemperi, vijat janë në fokus për sezonin e ardhshëm pranveror, transmeton Telegrafi. Oferta e linjave dhe linjave të holla të të gjitha llojeve kurrë nuk ka ...Full Article

Veshje me një sup jasht, trendi i kësaj pranvere

Edhe gjatë sezonit të pranverës në trend do të jenë bluzat, këmisha me një sup jashtë. Këtë trend të ri do të mund ta shihni nëpër pasarela të ndryshme si dhe te të gjitha vajzat që e ndjekin modën. Nëpër koleksione të shumta janë prezantuar veshje të ndryshme si bluza, fustane këmisha të gjitha këto me një sup të hapur.Full Article

9 trendet e modës që do dominojnë pranverën dhe verën (fotot)

Çdo sezonë dizajnerët e modës implementojnë karakteristika dhe krijojnë trende të reja. Më poshtë i keni disa nga trendet më të mira të cilat do të vijnë këtë pranverë dhe verë.Full Article

“Make a jump” – Koleksioni sportiv i Mango-s, pranverë 2017

Mango paraqet koleksionin e ri “Make a jump” dhe prezanton pjesët kryesore të koleksionit të vet sportiv për sezonin e ardhshëm. Propozimet e reja të koleksionit sportiv i prezanton manekinia Charlene Högger, transmeton Telegrafi. Linja sportive sjell pjesë moderne veshjesh të cilat janë punuar nga pëlhura të ndryshme. Në të vërtetë, koleksioni është goxha i llojllojshëm dhe u përshtatet të gjitha llojeve të stileve. Sa u përket ngjyrave, ky ...Full Article

Ja çelsi i elegancëc së Melania Trump (fotot)

E pëlqeni ose jo zonjën e parë të Amerikës, një gjë nuk e mohoni dot: Ka stil dhe elegancë për t’u marrë shembull. Por krahas prerjeve perfekte dhe fizikut të hatashëm, Melania Trump duket se ka një tjetër as nën mëngë për t’u dukur perfekte. Në një hetim të vogël të stilit të saj ndër vite, zbuluam sekretin e saj: Zonja e parë ka një dobësi për ngjyrën e ...Full Article

Fustanet “Made in Albania” në mbrëmjen Oscars (fotot)

Mbrëmjen e djeshme u mbajt ceremonia e Çmimeve Oscars. Por nga Shqipëria nuk ishte vetëm këngëtarja  Bleona Qereti e cila mori pjesë. Në këtë event ishin pjesëmarrës edhe tre stilistë shqiptar, nëpërmjet krijimeve të tyre.  Aktorja amerikane Yvonne Orji ishte veshur me një fustan të dizenjuar nga stilisti Valdrin Sahiti. Po ashtu edhe Bleona Qereti e veshur me fustanin e dizenjuar nga Rezarta Skifteri. Dhe aktorja në foto e veshur me ...Full Article

Gigi Hadid sa nuk ra në sfilatën e Moschino-s

Ajo zakonisht ia del ta përballojë shumë mirë skenën, por Gigi Hadid ka hasur një problem me këpucët e saj teksa ka parakaluar në pasarelën e “Milan Fashion Week”, për prezantimin e koleksionit “Moschino Aw17”. Gigi ishte duke ecur veshur me një fustan të gjatë, këpucë me taka dhe pamje të ndryshme nga zakonisht, sepse mbante një paruke me flokë të shkurtër. Papritur ndodh incidenti. Modelja 21-vjeça rrezikoi të ...Full Article

Gjashtë truke të stileve të rëndësishme të cilat mund t’i mësoni

Sado që të duam stilin e vajzave moderne, kur jemi në kërkim të dukjes unike kërkojmë ndihmë nga blogeret dhe moda të cilën mund ta shohim nëpër rrugët e metropoleve. Aty-këtu dëshirojmë të dalim nga regjimi i përditshëm i modës, të cilën e praktikojmë në punë, por edhe gjatë ditëve të lira dhe natyrisht në mbrëmje, transmeton Telegrafi. Mokasine me maja Në vend të këtyre mokasineve mbresëlënëse, këtu atletet ...Full Article

Ja ç’fustane vishen në “Oscar-et” e Londrës

Ceremonia e çmimeve “BAFTA” mbahet në Londër, në “Royal Albert Hall”. Yjet e Hollywood-it dhe kinematografisë britanike shkëlqyen në tapetin e kuq të çmimeve më të rëndësishme në vend, të konsideruara si “Oscar-et” e Britanisë së Madhe. Meryl Streep, Nicole Kidman, Eddie Redmayne, Jamie Dornan e shumë të tjerë ishin pjesë e pritjes, ku ishin gjithashtu të ftuar Kate Middleton dhe princi William. Nicole Kidman Meryl Streep Kate me ...Full Article

Modelet me karamele të përsosur (fotto)

Kontrasti më mbresëlënës me lëkurë të bujshme të larme ngjyrë të gështenjtë arrihet bashkë me ngjyrën e bardhë. Mbase është dimër, por pantallonat e shndritshme model të rrafshët përshtaten shkëlqyeshëm me këtë kombinim. Luksoze, mbresëlënëse dhe noshalancë elegante. Lëkura në nuanca okër janë kafshatë e shijshme mode, aq më parë nëse stilizohen si p.sh. veshjet nga revytë e Blumarina-s dhe Ravizza-s. Me siguri keni dëgjuar shprehjen: “për bukurinë duhet ...Full Article
Page 8 of 16« First...678910...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365