|E hënë, Tetor 23, 2017

LAJMET KRYESORE

Modë

Do ndryshoni nuancën e flokëve?! Siguroni tretësin e tyre

Në qoftë se dëshironi të ndryshoni nuancën e ngjyrës së flokëve pa i ngjyrosur, siguroni tretësin e tyre. Varësisht nga prodhuesit, ato mund të jenë në formë të shkumës, të lëngët apo në formë të kremit të dendur. Mirëpo, para se të përdorni, duhet të dini diç për to, transmeton Telegrafi. ▪ Meqenëse tretësit nuk përmbajnë amoniak, nuk mund t’i bëjnë flokët të shkëlqyeshme. Andaj, ato vetëm do ta ...Full Article

Ja 5 tendencat “beauty” për 2017

2017-ta do të sjellë një frymë të re feminiteti në bukuri, dhe bëhet fjalë për një version të gjallë të femrës, të detajuar me elementë floreale apo të shndritshme për flokë të shpupurisura. Viti i ri megjithatë do të jetë një farë vazhdimi i vjeshtë-dimër 2016, por me disa detaje të tjera të lukut, të rezervuar për pranverë-verë. Përsa i përket këtyre të fundit, në pasarela nuk kanë munguar ...Full Article

Ja veshjet që do të pushtojnë 2017

Për një gjë jemi të sigurt: ajo që sot është moderne, nesër nuk do të jetë. Mirëpo, gjithashtu, e dimë që trendët e modës kthehen në stilin e madh. Guxim, kjo është një nga fjalët kyçe të tendencave të këtij viti, transmeton Telegrafi. Njerëzit gjithmonë duan t’i përcjellin trendët e modës, ndonëse shpesh është ë pamundur. Më poshtë janë tendencat kryesore të vitit 2017, nga ku edhe mund të motivoheni. 1. ...Full Article

E kuqja, veshja për ndërrimin e viteve

Festë me miq apo në lokale shumë glamour nuk ka rendësi, look-u për Vitin e Ri duhet të zgjidhet gjithmonë më shume kujdes sepse do të jetë pikërisht me atë fustan që do të futeni në Vitin e Ri.  Ngjyra protagoniste është padyshim e kuqja, ngjyrë të cilën mund ta preferoni në shumë mënyra te ndryshme. Është e kuqja tipike e cila u shkon shumë biondeve, e kuqe më ...Full Article

Veshjet intime, arma më e fortë e një femre

Burrat i identifikojnë si ëndrra erotike, ndërkohë që për femrat janë më së shumti rehati. Në një mënyrë apo në një tjetër, lingerie (fjalë që vjen nga frëngjishtja, “linge” – veshje të brendshme ose këmisha nate të punuara nga materiale delikate si mëndafshi ose dantella) janë një element i rëndësishëm për të dy gjinitë. Veshjet intime, përveçse shprehin sensualtitet dhe rrisin pasionin në çift, në disa raste shërbejnë edhe ...Full Article

Ja si të bëni 7 gërshetat më të bukur (video)

A jeni të gatshme? Po ju paraqesin frizura të reja, më moderne në të cilat fokusimi kryesor është tek GËRSHETAT!  Edhe nëse jeni damë e cila vazhdimisht ndjek trendët, apo gjithmonë i mbani flokë klasike, me siguri këto ditë do të jeni e kënaqur me numrin e madh të frizurave të cilat janë njësoj të bukura dhe romantike dhe që paraqesin zgjedhje të përsosur për ditën tuaj të madhe! ...Full Article

10 mënyra të thjeshta për të lidhur shallin (video)

Kjo është koha ideale për të veshur shallet e mëdhenj dhe të trashë. Janë shumë të ngrohtë dhe me ta dukesh vërtet shumë bukur, qoftë kur i vesh me pallto, qoftë edhe me xhupa apo xhaketa. Të paktën një shall të madh duhet ta ketë secila nga ne në dollap. E vërteta është se një pjesë prej tyre mund të jenë të vështirë për t’u lidhur. Sidomos ata që ...Full Article

Provoni dimrin me të bardhën e dëborës (fotot)

E bardha është një nga ngjyrat që nuk duket edhe aq familjare për stinën e dimrit, megjithatë një nga ngjyrat simbol të fundvitit nuk mund të zhduket gjatë stinës së ftohtë, apo jo? Mënyrat më elegante për t’u veshur me të bardha këtë dimër Tani, trendet prej pambuku ose kashmiri të bardhë i thyejnë të gjitha rregullat e veshjeve të dimrit. E bardha mund të vishet në mënyra të ...Full Article

Vjeshtë – dimër, vishuni me Mango

Kur është fjala për veshjen, periudha para nesh do të mbahet në mend për larminë e pabesueshme dhe gërshetimin e stileve, si edhe kthimin paralel të disa epokave të modës. Vitet shtatëdhjetë të shekullit të kaluar shumë të gëzueshme hipi janë takuar me veshjet e viteve nëntëdhjetë, ndërkaq ky bashkim interesant i stilit i pasuruar me shkëlqimin e glamurit rok dhe me larminë e viteve tetëdhjetë, transmeton Telegrafi. E ...Full Article

Ja si kombinohet e kuqa dhe e zeza (fotot)

Shikoni disa modele më poshtë për të kuptuar sa e thjeshtë është për të krijuar veshjen e veçantë në një ditë feste kombëtare si e jona. Një prej nuancave të propozuara këtë vit nga skena dhe Javët e Modës në qytetet më në zë të modës ka qenë edhe e kuqja e gjakut, siҫ e njohim ne. Duke filluar që nga fillimvjeshta, për sezonin e ri vjeshtë/dimër 2016 nga ...Full Article
Page 8 of 15« First...56789101112...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KUJDES/ Kopilat po vjedhin lokale e banesa, policia konstaton https://t.co/JP1KBbfvmG via @wwwalb365com
10,375 people follow @ALB365