|E premte, Janar 19, 2018

njoftime

Njoftim – Bashkia Roskovec njofton mbajtjen e mbledhjes së këshillit bashkiak

Njoftim për mbledhje! Ju njoftojmë se ditën e premte , datë 24. 11. 2017 ora 15:00, në sallën e mbledhjeve të Këshillit, do të zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak. Ju rikujtojmë se mbledhjet e Këshillit Bashkiak janë të hapura dhe të interesuarit janë të ftuar të marrin pjesë!Full Article

Njoftim – Të hënën Panairi “Qyteti im pa fëmijë në situatë rruge”.

Ditën e hënë, datë 20 Nëntor, në kuadër të “Ditës Ndërkombëtare të të drejtave të Fëmijëve”, Bashkia Fier dhe DAR Fier, në bashkëpunim me organizatën “Në familje, për familjen” do të realizojë Panairin me fokus “Qyteti im pa fëmijë në situatë rruge”. Ky organizim vjen në kuadër të projektit “Bashkë për fëmijët” dhe “ Përfshirja e Shoqërisë Civile për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri”, financuar nga ...Full Article

Bashkia Roskovec – Njofton për vende të lira pune

Informohuni për vendet e lira të punës dhe aplikoni nëpërmjet adresës së e-mail-it ose duke dorëzuar dokumentat pranë drejtorisë Juridike, në ambientet e bashkisë Roskovec. http://bashkiaroskovec.gov.al/drejtor-ekonomik/ http://bashkiaroskovec.gov.al/pergjegjes-finance/ Drejtor Ekonomik – Bashkia Roskovec Po të bëjmë një retrospektivë do të shohim se ndarja e parë territoriale, pas shkëputjes nga Perandoria Otomane është bërë në vitin 1923 dhe Krahina e Roskovecit është inkuadruar si njësi më vete nën emërtimin “Komuna Tregu ...Full Article

Neser në Prishtinë, ndahen çmimet vjetore për gazetarët

Neser ne oren 11.00, ne sallen e konferencave te Hotel Swiss-Diamond Prishtinë, zhvillohet ceremonia e ndarjes se çmimeve per fituesit e konkursit “Vangjush Gambeta”, per gazetaret e ekonomise nga Shqiperia, Kosova dhe Maqedonia. Veprimtaria e pervitshme e mundesuar nga JTI, eshte ngjarja me e rendesishme per anetaret e Unionit te Gazetareve Shqiptare. Ne veprimtarine, e cila zhvillohet per here te pare ne Prishtine, marrin pjese gazetare nga te gjitha ...Full Article

Shiten shtëpi, dyqane dhe troje

Truall dhe Magazinë në shitjeShitet truall dhe magazine ne ish kombinatin Misto Mame, Rruga Sabauidin Gabrani Tirane. Siperfaqja totale e truallit eshte 8200 m2 meter katrore nga kjo magazina 2600 m2. Nuk shitet me pjese te ndara dhe nuk jepet per bashkepunim me perqindje ndertimi. Plani rregullues i miratuar ka ndertime shumekateshe! Apartament 2+1 .Unaza e ReApartamen 2+1 Unaza e Re, prane Planet Market Disponojmë apartament në një pallat me ...Full Article

Bashkia Fier – Vend i lir pune

Kryebashkiaku Armando Subashi riformaton Qendren Kulturore te Femije ne Fier. Bashkia shpall vender e lira te punes. Nepermjet nje njoftimi zyrtar, Bashkia Fier, shpall vënde të lira pune ne disa profile, vendim ky i marre pas nga kreu i Bashkise se Fierit Armando Subashi. Nder te tjera ne njoftimin e Bashkise shkruhet: “Kushdo që është i interesuar dhe në përputhje me kriteret e kërkura, jeni të lutur të paraqisni ...Full Article

SHITEN BANESA DHE TOKË

Shes apartament 2+1, me hipoteke, pas GlobeShes apartament 2+1 me hipoteke, ne nje zone te qete e te rregulluar, pas Globe, ne Rrugen e Kavajes. Siperfaqja e pergjithshme 88 m2, me hapesira te mireorganizuara dhe plotesisht te shfrytezueshme, pa cepa apo shtylla. Shtepia eshte me kondicionim ne te treja ambientet, i rikonstruktuar sa u perket dyerve, mureve, tavanit, dritareve. Ballkon 8 Apartament cilesor shume prane Unazes se vogelPARA ...Full Article

Bashkia nis procesin e Buxhetimit me Pjesëmarrje

Duke filluar nga nesër, datë 25 tetor, Bashkia Fier nis procesin e Buxhetimit me Pjesëmarrje. Fillimisht do të jenë Njësitë Administrative ato që do të përfshihen në këtë proces dhe më pas qyteti. Njësia Cakran dhe Frakull, hapin turin e këtij procesi. Takimet do të zhvillohen në ambientet e Njësisë Administrative. Kalendari i takimeve, datë 25 tetor; * Njësia Administrative Cakran; ora 14:00 * Njësia Administrative Frakull; ora 16:00 ...Full Article

Portete në grafikë, ekspozitë personale e piktorit Nuri Korita

Fier – Në datën 27 tetor në orën 18 në galerinë e arteve pranë bibliotekës në fier piktori Nuri Korita hap ekspozitën vetiake me portrete në grafikë Autori ju fton të bëheni pjesmarrës të kësaj ekspozite. Ja disa prej punimeveFull Article

Trajnim për Kualifikimin e personave të interesuar në fushën e “Auditimit Ekonomiko-Financiar”.

INSTITUTE OF STRATEGIC STUDIES AND TRAINING Në Institutin ‘ISSAT’ do të fillojë Trajnimi Profesional “AUDITIMI EKONOMIK – FINANCIAR” Data e fillimit: 16 Tetor 2017 Trajnimi ka si qëllim Kualifikimin e personave të interesuar në fushën e “Auditimit Ekonomiko-Financiar”. Pjesëmarrësit në këtë Trajnim do të fitojnë njohuri teorike dhe praktike në: konceptet dhe metodat kryesore të kryerjes së Auditimit llojet e Auditimit fazat kyesore të Auditimit vlerësimi i gjendjes reale të ...Full Article
Page 2 of 1512345...10...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365