|E shtunë, Janar 20, 2018

njoftime

Njoftim i Kishës Orthodhokse Autoqefale e Shqiperisë

Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqiperisë me datën 23 Gusht 2017, kremton me madhështi Shën Kozmain nga Etolia, manastiri i të cilit gjendet në fshatin Kolkondas pranë Libofshës, Fier. Nje ndër pikat kryesore të besimit orthodhoks në Shqipëri dhe jo vetëm. Me këtë rast në këtë manastir, edhe këtë vit do të kryhet panairi kushtuar të Shenjtit duke filluar që nga mbremja e 23 Gushtit. I pranishëm për të drejtuar ...Full Article

Njoftim, kerkohet portier

Urgjent! Kerkohet nje portier per nje skuader te kategorise se pare ne Shqiperi! Te interesuarit te kontaktojne me Arber EmirinFull Article

Hotel FIERI kërkonë recepsionist

“NJOFTIM PER VEND TE LIRE PUNE “ Në kuadër të mundësisë së zgjerimit të aktivitetit, Hotel Fieri krijon dhe ofron mundësinë për pozicion pune! Profili i punes: RECEPSIONIT!! Te interesuarit duhet të plotësojnë kushtet e meposhtme: 1) Të kenë mbaruar arsimin e lartë ose të mesëm! 2) Njohuri të gjuhëve të huaja si Anglisht, Italisht dhe të tjera preferenciale. 3) Të kenë njohuri kompjuterike në programet bazë si : ...Full Article

Bashkia Fier njofton

Të gjithë qytetarët që u bënë pjesë e KQV-ve, GNV-ve dhe KZAZ-ve, në zgjedhjet për Kuvendin e Republikës së Shqipërisë (25. 06. 2017), duke filluar nga dita e sotme (dt. 1.08.2017) duhet të paraqiten pranë sportelit nr.5 të Postës Shqiptare Fier (Posta në qendër të qytetit), për të tërhequr pagesën. Faleminderit!Full Article

Njoftim për maturantët

NJOFTIM NGA MAS PER MATURANTET QE NUK KANE MUNDUR TE APLIKOJNE. Njoftohen të gjithë maturantët/kandidatët, që nuk kanë mundur të aplikojnë për në universitet, se mund ta kryejnë këtë proces nga dita e hënë e në vazhdim pranë DAR-it. Gjithashtu, ata do të kenë në dispozicion për të aplikuar edhe datat 28-29 korrik. Theksojmë se ky problem erdhi si rrjedhojë e fluksit të madh të aplikimeve. QSHA do të ...Full Article

Hotel Kristal Borsh (fotot)

Vlorë – Hotel Kristal ndodhet vetëm 150 metra larg bregut të detit në Borsh. Vilë me tre kate dhe 12 dhoma, orenditë të gjitha të reja. Dhomat janë me ajër të kondecionuar, me krevate marinari për fëmijë ku shumë qetë e lirshëm mund të rrinë një cift me dy fëmijë. Ka edhe dhoma qe femijet janë në paradhomë. Dhomat janë të paisura edhe me TV, frigorifer, guzhinë dhe tualete. ...Full Article

Njoftim – Të hënën hapet Tregu I Ri i Fruta Perimeve

Njoftim! Njoftohen të gjithë qytetarët se Tregu I Ri i Fruta Permeve Fier (pranë Gold Center, ish QTU) do të hapet ditën e hënë, datë 10 korrik. https://www.facebook.com/a.subashi26/videos/732468440265931/Full Article

Njoftim – Hidhet shorti për fituesit e banesave sociale

Ditën e martë, datë 11 korrik 2017, ora 11:00, në sallën e teatrit të Kukullave Fier (hyrja pas Prefekturës), për familjet e listuara me vendim të Këshillit të Bashkisë Fier që do të trajtohen me banesë me kosto të ulët, do të hidhet shorti për përkatësinë e apartamentit për cdo familje, organizuar nga Drejtoria e Përgjithshme e EKB-së.Full Article

Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri

Të nderuar qytetarë; Temperaturat e larta që po vazhdojnë të jenë prezent në Fier sikurse në të gjithë vendin kanë shtuar rrezikun e zjarreve. Bazuar në parashikimet e instituteve meteorologjike, në ditët në vijim niveli i temperaturave do të rritet edhe më shumë (mbi 40 grad celcius), duke arritur temperaturat maksimale të verës në datat 29 qershor e 1 korrik. Kjo situatë shton edhe më shumë rrezikun e zjarreve ...Full Article

Party/ Godfather Lounge Bar me Miss Universe Albania

Godfather Lounge Bar me Miss Universe Albania Ju Mirepret kete te premte ora 19:00 #MisUniverse #Party #Event #Dj #MusicFull Article
Page 4 of 15« First...23456...10...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365