|E shtunë, Janar 20, 2018

njoftime

11 – 14 Maj, Panairi Kombëtar i Librit ”Fieri 2017”

Edhe pak ditë na ndajnë nga çelja e Panairit Kombëtar të Librit ”Fieri 2017”… Në datat 11 – 14 Maj, në sheshin para Turizmit do të qëndrojë i hapur panairi më i madh i librit, i cili është kthyer tanimë në një traditë për qytetin e Fierit. Ky panair synon t’i japë vlerën e merituar librit të printuar, si dhe të krijojë ura bashkëpunimi ndërmjet autorëve, lexuesve, përkthyesve, botuesve, ...Full Article

Bashkia Fier organizon aktivitete për 1 Majin

Cfarë do të ketë në 1 Maji? Bashkia Fier organizon një tjetër aktivitet madhështor. Natyra e mrekullueshme e Parkut Apolonia, ndërthurrur me larmi aktivtetesh arstike, argëtuese, nën shoqërinë e shërbimeve të kateringut do të krijojnë një panoramë dhe atmosferë të papërsëritshme. Nuk do të mungojnë as …. Më mirë ta shijoni vetë. Cdo gjë atë ditë do të jetë e vecantë. Eja dhe ti. Merr miq, familjarë e këdo ...Full Article

ITALGOLD/ Mbrrijnë bizhutë e fundit së bashku me sezonin turistik (fotot)

Sarandë –  Sezoni turistik dhe ai veror po vjen së bashku me bizhutë më të fundit të ITALGOLD, por jo vetëm. Bizhutë më të fundit për këtë sezon veror kan mbrritur tek PENELOPE dhe të dyja së bashku tek ARGJENDARI SARA në qytetin e mrekullueshëm të SARANDËS. Të gjitha I gjeni aty, aksesoret e floririt të italgold,  markat e ndryshme të oreve më me emër dhe origjininale si Romanson,Fosil, ...Full Article

PAA takim me Agron Dukën dhe qytetarë të ndryshëm

Në datën 9 Prill, ditën e diel , ora 11 në ambientet e kinoteatrit ‘Bylis’ Partia Agrare Ambientaliste  ( PAA ) organizon takim me kreun e partisë Agron Duka. Jan të ftuar të marrin pjesë anëtarë, simpatizantë dhe qytetarë të ndryshëmFull Article

PANAIRI KOMBETAR I LIBRIT- FIER (MAJ 2017)

PANAIRI KOMBETAR I LIBRIT- FIER (MAJ 2017) NJOFTIM! Njoftojmë të gjithë autorët, poetë, shkrimtarë, studiues, si dhe botues, se, duke nisur nga data 25 mars 2017, çelen pranimet për botimet që do të përfshihen në konkurs, në kuadër të Panairit të Librit “Fieri 2017”. Pranimet mbyllen në datën 30 prill 2017. Kriteret: -Librat të dërgohen të printuar (3 kopje). -Botimet (poezi, prozë, studime, si dhe letërsi për fëmijë), duhet ...Full Article

Ja 7 mënyrat për të emigruar në Kanada

Pak kohë më parë u dha lajmi se Kanadaja pranonte 300 mijë emigrantë çdo vit, jo emigrantë dosido por me profesione të caktuara. Për sa i përket emigrimit në Kanada do e keni shumë më të thjeshtë nëse jeni ose të pasur, ose të aftë. Për të qenë më konkretë, shikoni videon e mëposhtme dhe zbuloni cilat janë 7 kushtet që ju lejohet migrimi në këtë shtet.Full Article

Shitet makinë e markës ‘Audi A4’

Shitet automjet tip ‘Audi A4 ‘ me këto të dhëna 1.9 naftë TDI Viti prodhimit 2004 Kamio manuale me 7 marsha, me portobagazh Gjendja e makinës shumë e mirë 300 000 kilometra të kryera Shërbime të kryera në muajin dhjetor të 2016. Letra të paguara deri në muajin dhjetor të 2017. Çmimi është 4 mijë euro i diskutueshëm Të interesuarit të telefonojnë në nr Cel 0692416854      Full Article

N J O F T I M – D I T A E M I Q Ë S I S Ë SË GAZETARËVE

D I T A E M I Q Ë S I S Ë SË GAZETARËVE Datë 11 – 12 Shkurt 2017 – ( Edicioni i IV ) Tre vjet më parë dega e Unionit të Gazetarëve të Qarkut , Elbasan , inicoi “ veprimtarinë “Dita e Miqësisë” , si lejtmotiv bashkëpunimi dhe shkëmbimi përvoje si dhe trajtim te problematikave të Gazetarisë. Eshte i vetmi takim mes të gjithë pjestareve ...Full Article

Njoftim i klubit “Miqtë e Majacit”

Të nderuar miq, më datën 14 mars 2017 mbush 55 vjet që ka lindur Legjenda e Futbollit fierak e mbarëshqiptar Kujtim Majaci. Me këtë rast po përgatitet dhe një libër monografi për të. Tashmë dihet se ai ka qenë dhe mbetet lojtari më popullor i asaj kohe e deri më sot. Ju lutem, na sillni disa kujtime të veçanta, vlerësime, fotografi relike, poezi për këtë futbollist e për këtë ...Full Article

Bashkia Fier njofton

Bashkia Fier njofton të gjithë qytetarët se: Taksat dhe tarifat vendore, për të gjithë subjektet familjare që kanë kontratë me Shoqërinë e Ujësljellës Kanalizime Fier, duke nisur që nga muaji janar 2017, do të pasqyrohen me këste në faturën e këtij shërbimi. Për të gjithë qytetarët e tjerë, që nuk kanë kontratë me UZ Fier (në qytet, apo në Njësi Administrative) janë të lutur që këtë detyrim ta paguajnë ...Full Article
Page 5 of 15« First...34567...10...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365