|E shtunë, Janar 20, 2018

Politikë

Ja emrat e Sekretarëve të Përgjithshëm të Ministrive

Një ditë më parë, nga punimet e Asamblese se Pergjithshme, kryeministriEdi Rama ka prezantuar zv/ministrat e qeverisë së tij. KEshtu, Ramakalargyar nga pistet kryesore ne cdo ministri cdo emer qe ishte propozuar nga partitet aleate, duke sjelle keshtu mes 33 emrave edhe personalitete te njohura si brenda dhe jashte vendit. Po dje gjatë asamblesë socialiste, janë bërë publikë edhe emrat e Sekretarëve të Përgjithshëm të ministrive. Duket se nuk ...Full Article

Rama – Në 10 ditë 10 kryetar të PS në qarqe do dorëhiqen

Sekretari organizativ i PS-së Bashkim Fino foli hapur lidhur me problematikën e zgjedhjeve brenda partisë dhe kërkoi dorëheqjen e 10 kryetarëve partie në qarqe brenda 10 ditëve. Fino tha se në 120 njësi administrative në raport me 383 PS ka dalë me rezultat të dobët “Kam dhe një pretendim për kryetarët e partisë. Janë 61 kryetarë partie të zgjedhur, do zgjidhen mbas dy vitesh, nuk ka zgjedhje tani, por ...Full Article

Paralajmërimi/ Rama – S’do ketë më këngëtar që punojnë si gardian burgu

Me tone të ashpra kreu i qeverisë i është drejtuar anëtarëve te Asamblesë Kombëtare, por për të dëgjuar këtu edhe opozita e cila nuk i ka ndalur akuzat për emërime politike. Ai ka njoftuar nisjen e një operacioni te dyte te madh, pas atij kundër kanabisit, operacionin kombëtar kundër rrjeteve kriminale. “Na duhet pastrim në të gjitha nivelet, pastrim fizik në rrugë, institucione, zyrat e shërbimeve, në të gjitha ...Full Article

Gramoz Ruçi jep dorëheqjen

Tashmë që mban postin e kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, ka dhënë dorëheqjen nga një funksion i rëndësishëm që mbante në Partinë Socialiste. Ish-kreu i grupit socialist në Kuvend, këtë të shtunë dha dorëheqjen nga posti i Sekretarit të Përgjithshëm të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste. Këtë vendim Ruçi e bëri të ditur në nisje të mbledhjes së Asamblesë që mban sot PS-ja. Detyra që ai mban ...Full Article

Rama publikon sot emrat e zv.ministrave të rinj

Sot pritet të mblidhet Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste, ku kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të publikojë dhe emrat e zv.ministrave. Por kur pak orë na ndajnë nga mbledhja e saj, dalin emrat e parë të zëvendësve të ministrave. Mësohet se në ministrinë e Brendshme do të shtohet një zëvendës ministër, Rovena Voda duke bërë që Fatmir Xhafa të ketë katër zëvendës. Ky shtim vjen pasi, ministrisë së ...Full Article

Ambasadori italian: Krimi nuk është fenomen shqiptar

Drejtësia ka qënë në fokus të fjalës së ambasadorit Italian Alberto  Cutillo i cili sikurse ambasadori amerikan Lu ishte i ashpër në fjalën e tij duke kërkuar më shumë veprim në luftën kundër krimit të organizuar. Ambasadori Italian në Shqipëri, Alberto Cutillo gjatë një takimi në Korçë u shpreh  se Shqipëria duhet të bëjë më tepër për të luftuar grupet e mëdha kriminale. Më tej Cutillo shtoi së është ...Full Article

Basha: Zgjedhjet janë përgjegjësia ime

Për herë të parë, kreu i opozitës Lulzim Basha pranoi se përgjegjësia për rezultatin e zgjedhjeve të 25 qershorit, ishte e tija. Gjatë një interviste për Top Channel, Basha ka deklaruar se ai e ka bërë analizën lidhur me humbjen e zgjedhjeve, si dhe ka marrë përgjegjësit që i takojnë atij si kryetar. “Përgjegjësia kryesore për rezultatin e zgjedhjeve natyrisht i takon kryetarit, më takon mua. Unë e kam ...Full Article

PD merr vendimin drastik, seanca shtyhet për orën 18

Pasi përjashtoi Lulzim Bashën nga seanca plenare dhe duke hasur në rezistencën e këtij të fundit për të lënë sallën, kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi shtyu seancën për orën 18:00. Në një deklaratë të shkurtër për mediat ai ka theksuar se po hyn në sallë që t’i bashkohet grupit parlamentar të Partisë Demokratike. Tani po shkoj që ti bashkohen grupit të deputetëve. Vendimi im është i njëjtë me atë ...Full Article

Nisma/ Rama – Ti je shërbëtori im…

Pas deklaratave të djeshme nga ana e kryeministrit Edi Rama dhe zv.kryeminsitres Senida Mesit në lidhje me certifikatat që nxirreshin nga gjendja civile, kreu i ekzekutivit e trajtoi si çështje të rëndësishme dhe në një konferencë të posaçme për shtyp. Gjatë fjalës së tij në komunikimin me gazetarët Rama vuri theksin pikërisht te mesazhi që do të përçohej te qytetarët që ‘asnjëri prej tyre nuk ka pse vuan më ...Full Article

Murrizi i PD-së/ Në parlamentin e Shqipërisë janë 15 spiunë, ja ku fshihen

Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi, sfidoi disa ditë më parë ligjvënësit shqiptarë, teksa publikoi përgjigjen e Autoritetit për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit për raportin e tij me ish-Sigurimin. Deputeti Murrizi, gjatë një interviste për Shqiptarja.com thotë se, vetëm një deputet i është përgjigjur sfidës së tij, duke iu drejtuar komisionit, për të verifikuar nëse ka pasur apo jo lidhje me ish-Sigurimin. Ai është deputeti Romeo ...Full Article
Page 30 of 309« First...1020...2829303132...405060...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365