|E shtunë, Janar 20, 2018

Politikë

BE “Stop” zgjerimit, Ballkani Perendimor rrezikon integrimin.

   Bruksel – I tërë Ballkani Perëndimor rrezikon mundësinë e afrimit me BE-në pas zgjedhjeve të fundit për Parlamentin Evropian. Kështu vlerësojnë ekspertë të BE-së, të cilët i kanë thënë “Zërit” se politika e zgjerimit të këtij unioni shtetesh evropiane mund të bëhet viktima e parë e rezultatit të zgjedhjeve të fundit. Sidomos në vendet veriore të Bashkimit Evropian, votuesit i kanë dhënë votën e tyre me të madhe ...Full Article

BE "Stop" zgjerimit, Ballkani Perendimor rrezikon integrimin.

   Bruksel – I tërë Ballkani Perëndimor rrezikon mundësinë e afrimit me BE-në pas zgjedhjeve të fundit për Parlamentin Evropian. Kështu vlerësojnë ekspertë të BE-së, të cilët i kanë thënë “Zërit” se politika e zgjerimit të këtij unioni shtetesh evropiane mund të bëhet viktima e parë e rezultatit të zgjedhjeve të fundit. Sidomos në vendet veriore të Bashkimit Evropian, votuesit i kanë dhënë votën e tyre me të madhe ...Full Article

Kryepeshkopi serb ne Tirane, AK : Provokim Kombetar.

Tirane – Aleanca Kuq e Zi reagon për vizitën e kryepeshkopit serb, i cili do marrë pjesë në ceremoninë e shenjtërimit të kishës së re “Krishti u ngjall”. Sipas AK-së, kryepeshkopi Irineru duhet të anuloj vizitën dhe kryeministri Edi Rama duhet të tërheq ftesën për të. “Irineu tha ‘Kosova zemra e Serbisë’”- kështu thuhet në reagimin e Aleancës Kuq e Zi. Sipas AK-së, vizita e kryepeshkopit serb është një ...Full Article

SBA , jemi skandalizuar nga akuza e Berishes.

  Tirane – Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar kundrejt akuzave të ish Kryeministrit Berisha në lidhje me punonjësit e kësaj ambasade. “Ambasada e SHBA në Tiranë është e skandalizuar me pretendimin e pabazë ngritur ndaj një punonjësi të ambasadës më herët sot nga Sali Berisha, gjatë një seance të parlamentit”, thuhet në deklaratën zyrtare të Ambasadës. Gjithashtu, Ambasada bën të ditur se Berisha pretendoi që ...Full Article

Kuvendi, te “palarat” dalin ne shesh.

   Tirane – Replika të vazhdushme ka pasur seanca e sotme parlamentare mes ish-kryeministrit Berisha, kreut të qeverisë Rama dhe deputetit demokrat Kastriot Islami. “ Në Hollandë kanë thënë se ky eshtë kryeministri më i madh. I ka thënë hollandezëve se vendi nuk ka prostitucion por prostituta dhe ato i merrni ju. Ka ofenduar PE duke u thënë se 90% e anëtarëve nuk dinë ndryshimin mes statusit dhe anëtarësimit ...Full Article

Kuvendi, te "palarat" dalin ne shesh.

   Tirane – Replika të vazhdushme ka pasur seanca e sotme parlamentare mes ish-kryeministrit Berisha, kreut të qeverisë Rama dhe deputetit demokrat Kastriot Islami. “ Në Hollandë kanë thënë se ky eshtë kryeministri më i madh. I ka thënë hollandezëve se vendi nuk ka prostitucion por prostituta dhe ato i merrni ju. Ka ofenduar PE duke u thënë se 90% e anëtarëve nuk dinë ndryshimin mes statusit dhe anëtarësimit ...Full Article

Vendimi i qeverise, zgjerohen varrezat e Fierit.

   Fier –  Kryebashkiaku Baftjar Zeqaj ka udhetuar paraditen e sotme drejt Tiranes per te dorezuar disa projekte  per zhvillimin e Fierit. Nje nder projektet ka mqene edhe zgjerimi i varrezave te qytetit Fier, projekt i cili ka marre OK-in e qeverise duke e miratuar  ate. Sipas burimeve te informacionit mesohet se tashme do te kaloje fondi per shpronesimet e siperfaqeve te tokes ku ndodhen aktualishte varrezat e qytetit. ...Full Article

Berisha, po na mohohet e drejta kushtetuese.

   Tirane – Ish kreu i shtetit, Sali Berisha, ka reaguar ndaj sherrit të ditës së sotme në Parlament. Ai është shprehur se e dashur miq, përpjekjet për të kontribuar në jetën parlamentare të vendit dhe përmbushur detyrimet kushtetuese si opozitë e vendit, kanë si përgjigje mohimin e të drejtave kushtetuese në Parlament nga Edvin Kristaq Rama dhe sulmin fizik ndaj deputeteve të opozitës. “Përfaqësuesit e aleancës së qelbësirave ...Full Article

Bushati, ja zgjidhja e toponimeve .

Tirane – Ngërçi i krijuar për rreth 150 mijë shqiptarët që jetojnë në Greqi dhe që kanë dokumente me vendlindje në një nga qytetet greke do të jetë pjesë e diskutimit sot në komisionin e jashtëm. Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati do të sqarojë marrëveshjen mes Greqisë dhe Shqipërisë mbi toponimet me anë të së cilës emigrantëve që kanë problem me formën e shkrimit të vendlindjes do të lëvizin ...Full Article

Sherri ne Kuvend, grupi i PD-se padi penale tre deputeteve te PS-se.

  Tirane – Pas sherrit të sotëm mes deputetëve Gent Strazimiri, Xhemal Qefalia dhe Armando Prenga grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka bërë kallëzim penal në Prokurorinë e përgjithshme ndaj deputetëve të mazhorancës për “Goditje për shkak të detyrës”. Grupi parlamentar i PD-së ka kallëzuar penalisht deputetët Armando Prenga, Xhemal Qefalia dhe Gentian Bejko. Në kallëzimin penal drejtuar Prokurorisë së Përgjithshme thuhet se deputetët e mazhorancës të përmendur më ...Full Article
Page 307 of 309« First...102030...305306307308309
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365