|E shtunë, Janar 20, 2018

Politikë

Kokëdhima – Qeveria skenar për falimentimin e bizneseve të vogla

Kreu i Partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, ka denoncuar skenarin djallëzor të qeverisë për falimentimin e bizneseve të vogla. Në deklaratën e Kokëdhimës theksohet se qeveria po përgatit falimentin e mijëra bizneseve të vogla pasi pengojnë zgjerimin e supermarketeve dhe qendrave tregtare në pronësi të miqve të kryeministrit Rama. Deklarata e plotë Sot, në Shqipëri ushtrojnë aktivitetin mbi 90 mijë subjekte, që sigurojnë bukën e gojës përmes dyqaneve të vogla ...Full Article

Shehi – Bashkëpunimi PD-LSI s’më duket frutdhënës

Aleatët e Lulzim Bashës e shohim me skepticizëm bashkëpunimin PD-LSI. Kreu i LZHK, Dashamir Shehi, i ftuar në studion e Report Tv u shpreh se kjo aleancë e nisur si një bashkëpunim kundër Edi Ramës, duhet të jetë e përkohshme – pasi sipas tij, LSI asnjë përputhshmëri me objektivat dhe interesat e PD për përfaqësimin e të djathtës. “Kemi dhënë gjykimin tonë, që aleanca është me ne, ne që hymë në ...Full Article

Reagon Basha për shkarkimin e Çakos

Pak minuta më parë me propozim të ministrit të Brendshëm, Haki Çako është liruar nga detyra drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako. Në lidhje me këtë lajm të fundit reagoi edhe kreu i opozitës Lulzim Basha. Ai e cilësoi si një vendim të vonuar, duke shtuar se Çako është thjesht “koka e turkut” që pritet nga Edi Rama. “Është hap i vonuar, tjetër tregues i krizës ...Full Article

Protesta/ Basha thërret aleatët në zyrë

Tiranë – Paraditen e sotme pritet që kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha të mbledhë aleatët me qëllim organizimin e protestave. Pjesë e këtij që do të mbahet në selinë e PD-së mësohet se do të jetë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, lideri i PR-së, Fatmir Mediu. Ndërkohë që pak para këtij takimi Basha është takuar me dy nënkryetarët e PD-së Edmond ...Full Article

PS planifikon fitoren edhe në zgjedhjet e 2019-ës

2018 do të jetë një vit i rëndësishëm për të majtën, e cila ka nisur të skicojë fitoren për zgjedhet e ardhshme lokale që do të mbahen në vend. Dokumenti strategjik me 9 pika është miratuar dje në parim nga asambleja kombëtare e PS-së, ndërsa pritet që urdhrat dhe këshillat të shpërndahen në bazë brenda muajit janar. Një ndër pikat e planit, parashikon rritjen e veprimit politik të strukturave të ...Full Article

Ngjela – Pritet arrestimi i 10 deputetëve në Shqipëri

Avokati Spartak Ngjela teksa komentoi zhvillimet politike në vend, deklaroi se reforma në drejtësi është si një lojë shahu, ndërsa kryeprokurorja e re është ‘mbretëresha’. I ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’ në ‘Neës24’ Ngjela pohoi se kryeprokurorja Arta Marku ka mbështetjen e ndërkombëtarëve, duke shtuar se kjo u pa edhe në vizitën e ambasadorit Donald Lu një ditë pas zgjedhjes së saj në këtë detyrë. Madje Ngjela tha se ...Full Article

Rama – Kryebashkiakëve të PS/ Dështuat me reformën e ujit, nuk ka rikandidim

Kryeministri Edi Rama teksa ka folur ditën e sotme në Asamblenë e PS, u ka kërkuar kryetarëve të bashkive të kësaj partie, që nëse do të dështojnë në reformën e ujit, nuk do të rikandidiohen. Kryeministri u shpreha se i ka ardhur fundi kohës kur qeveria lufton për të vendosur ligjshmërinë, ndërsa nga ana tjetër bashkitë nuk bëjnë asgjë për shkak të votave. “Për Reformën e Ujit u bëj ...Full Article

Situata gri në PS/ Balla – Keni 20 ditë kohë për reagim

Partia Socialiste ka nisur sot mbledhjen e një prej forumeve më të rëndësishme në partie, siç është asambleja kombëtare. Sekretari i përgjithshëm, Taulant Balla teksa ka prezantuar një raport në lidhje me rezultatin e fundit të zgjedhjeve brenda partisë, ku ai paraqiti një situatë gri në disa organizata të partisë për të cilat vendosi edhe një afat  prej 20 ditësh për të ndryshuar. “Qeverisja jonë përbëhet nga 3 pjesë, ...Full Article

Basha – Ramën ta rrëzojmë me protesta (video)

Fier –  Kryetari i PD, Lulzim Basha ishte ditën e sotme në Fier, ku mori pjesë në 27-vjetorin e themelimit të degës në këtë qytet. Nga këtu, Basha ka bërë edhe një herë thirrje që shqiptarët të dalin në protesta, për të rrëzuar këtë qeveri, sipas tij, të korruptuar dhe inkriminuar. “I bëjmë thirrje kurajos më të lartë të qytetarëve t’i bashkohen Partisë Demokratike për rrugën e daljes. Partia ...Full Article

PS mbledh asanblenë, priten ndryshime në ‘kupolën’ e partisë

Mblidhet sot Asambleja e Partisë Socialiste, ku pritet që të kete dhe një analizë për 100 ditët e para të qeverisjes së majtë. Ministrat e qeverisë “Rama2”, do të bëjnë bilancin e realizimit të objektivave që prezantuan tre muaj më parë në asamblenë e 7 tetorit. Kjo është analiza e parë që qeveria bën për qeverisjen e saj e vetme, ndërsa peshën ia ka vënë dhe bashkëqeverisjes me qytetarët. Se ...Full Article
Page 4 of 309« First...23456...102030...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365