|E shtunë, Janar 20, 2018

Rajoni

Riaktivizohet vullkani, panik tek banoret.

   Maqedoni – Tymi vullkanik, i cili sipas ekspertëve filloi të lëshohej mbrëmë në fshatit Kosel të Ohrit, ka shqetësuar banorët atje. Edhe pse vullkani nuk është aktiv, banorët e zonës i ka zënë paniku. Këta të fundit e lidhin këtë dukuri me reshjet e mëdha të shiut që kanë rënë ditët e fundit, si edhe me lëkundjet sizmike që janë ndjerë në zonë. Siç raporton agjencia e lajmeve Zhurnal ...Full Article

Poilicia greke kap 203 kg hashash.

Greqi – Sekuestrohen në kufi me shtetin grek 203 kg marijuanë. Bllokimi i drogës është bërë e mundur nga policia greke. Mësohet se droga ishte e ndarë në 5 çanta, dhe e fshehur në shkurre, në vendin e quajtur Loridah në Igumenicë. Ndërkohë, policia vijon kapjen e autorëve. Bëhet me dije se lënda nartoktike kishte si denstinacion tregun grek.  alb365.comFull Article

Partia e Foerte fushate nudo.

    Kosove – Partia karizmatike me kryetarin Visar Arifaj ka zgjedhur një formë shumë të veçantë për të kërkuar votën në zgjedhjet e 8 qershorit. Shumica absolute e kandidatëve të kësaj partie, po shkojnë drejt rrugës së Kryetarit të tyre duke pozuar gjysmë të zhveshur. Në web-faqen e tyre, paraqiten gjysmë të zhveshur, formë me të cilët po mundohen t’i bindin qytetarët që ti votojnë. Madje, ka pasur kandidatë ...Full Article

Thaçi picier.

  Prishtine – Misioni i Ri për kryeministrin në detyrë, Hashim Thaçi, do të thotë edhe të luash rolin e kuzhinierit. Ai kësaj radhe i hyri rendit të gatimit, duke e sprovuar vetën kështu edhe në bërjen e picave. E rolin e kuzhinierit Thaçi e demonstroi në restorantin e Ferizajt, Orchide. “Pas një dite me shumë takime me qytetarë, e sprovova vetën edhe në pizza me ndihmën e kuzhinierëve ...Full Article

E pa besueshme. Doktor pa diplome, 13 vjet drejtor ne spitale.

   Greqi – Kjo mund të jetë një shaka , por për fat të keq për mekanizmat e shëndetit publik dhe të qeverisë , kjo është realiteti i ashpër . Para disa ditësh , më 15 maj , urdhëroi Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Shëndetësisë Pelopida Kalliri revokuar emërimin e Drejtorit të Përgjithshëm për shumë qëllime Klinika Mjekësore Rajonale Skyros … për shkak se ata nuk kanë një ...Full Article

Kercenohet kryeministri Serb.

   Serbi – Mediat serbe njoftuan ditën e djeshme se kryeministri Aleksandër Vuçiç ka rënë pre e kërcënimeve nga policët e inkriminuar të vendit. Sipas mediave, një grup policësh të cilët mendohet se janë në poste të larta drejtuese në policinë e shtetit, kanë planifikuar disa sulme e kërcënime për kryeministrin serb, me qëllimin për ta mbajtur nën kontroll këtë të fundit. Policët e inkriminuar janë të frikësuar se ...Full Article

Kapen 60 kg hashash .

  Greqi – 60 kg marijuanë janë sekuestruar nga policia greke ditën e sotme .Lënda narkotike u pikas në kufi ku po transportohej me çanta nga 4 persona. Policia ka vënë në pranga një 28-vjeçar shqiptar. Sapo kanë vënë re që po ndiqeshin nga policia 4 trafikantët kanë braktisur çantat me lëndën narkotike dhe janë arratisur ndërkohë që policia ka mundur të arrestojë vetëm njërin prej tyre. I riu ...Full Article

Shkupi goditet nga bresheri, permbytjet dhe termetet.

  Shkup –  Uji pengoi ecjen e makinave, veçmas në pjesën e urave mbi lumin Vardar, ndërsa breshëri kokërrmadh shkaktoi edhe thyerje të xhamave në objekte të ndryshëm Një ditë me diell dhe aty-këtu pak e vranët, përfundoi shpejt për Shkupin që mbrëmjen e së dielës u trondit nga një tërmet dhe nga një rrebesh thuajse pafundmë shiu dhe breshëri me kokërr sa një ulli. Shkupi, një qytet i ...Full Article

Beogradi, e tmerrshme oferta e FSK-së për te ndihmuar Serbinë.

  Beograd – E ashtuquajtura zyrë për Kosovën ka kumtuar se është tmerruar me, siç ka thënë ajo, me cinizmin e autoriteteve të Prishtinës, që Beogradit i kanë ofruar ndihmën e njësive special të FSK-së. “Zyra për Kosovën është tmerruar me cinizmin dhe me pa korrektësinë e pushtetit të Prishtinës, i cili përmes të të ashtuquajturit ministër Agim Çeku, i ofroi Beogradit ndihmë të njësive special për mbrojtje nga ...Full Article

Greqia tundet nga termetet.

Athine – Sizmologët Alert janë vene pas tërmetit të fuqishëm prej 6.3 ballë të shkallës Rihter që ndodhi në 00:25 mesditë në mes të Lemnos dhe Samothrace , duke plagosur tre vetë dhe duke shkaktuar dëme të vogla . Deri tani të dhënat flasin për dëmet në aeroportet e Samothrace , Lemnos , në Muzeun Arkeologjik të Myrina dhe infrastrukturës IMBROS . Epiqendra ndodhet në lindje , me shkencëtarët ...Full Article
Page 150 of 151« First...102030...147148149150151
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365