|E mërkurë, Janar 24, 2018

Rajoni

VV zyrtarizon Albin Kurtin kandidat për kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se sot do ta zyrtarizojë kandidaturën e Albin Kurtit për postin e kryeministrit. Gjithashtu, Vetëvendosje sot do ta shpalosë edhe listën e kandidatëve për deputet për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 11 qershor. Takimi mbahet në sallën e Sallën e Kuqe prej orës 13:00. Vetëvendosje në zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit do të garojë pa asnjë koalicion. Lista e ...Full Article

Artistë “klientë” të rrjetit shqiptar të kokainës

Greqi – Në Greqi, emra të njohur të botës së biznesit dhe të spektaklit dyshohet se përfshihen ndër klientët e një trafikanti shqiptar të kokainës, që u arrestua ditët e fundit. Policia po shqyrton një bllok shënimesh që u gjet në banesën e të arrestuarit dhe ku krahas shifrave për sasi të kokainës, janë shkruajtur numra telefonash celularë. 38-vjeçari shqiptar u arrestua në mesjavë, pasi më parë ishte vendosur ...Full Article

Gazeta serbe kërcënon me padi ambasadorin amerikan

Serbi – Një gazetë serbe i bëri thirrje ambasadorit amerikan në Beograd të kërkojë falje dhe tha se do ta padisë atë nëse nuk i tërheq fjalët. Ambasadori Kyle Scott e ka quajtur “plehër” gazetën Informer dhe e ka akuzuar atë për publikim të gënjeshtrave. “Ambasadori, pa asnjë arsye dhe provokim, ka fyer gazetën në mënyrën më vulgrare”, thuhet në një dekaratë të Informer-it. Në të njëjtën thuhet se ...Full Article

Mësuesi rrihet me 3 nxënës, njëri merr mjekim në spital

Kosovë – Në fshatin Mohlan të Suharekës ka ndodhur një situatë e pazakontë. Një nxënës ka pasur nevojë të marrë tretman mjekësor pasi është rrahur nga mësuesi i tij. Drejtori i kësaj shkolle që mban emrin “Naum Veqilharxhi”, Ali Kabashi ka treguar në Kosova Direkt se në këtë rast kanë qenë të përfshirë tre nxënës dhe një mësimdhënës. “Sipas informatave që posedojmë, ka ndodhur një perleshje mes mësimdhënësit dhe ...Full Article

Haradinaj – Na shihnin si “delja e zezë”, 2 vëllezër mu vranë në luftë

Ramush Haradinaj ka deklaruar se familja e tij është konsideruar si “delja e zezë”, pasi ishte kundër Jugosllavisë dhe Titos. “Neve ishim kundër të gjithëve, çdo gjë që nuk ishte Shqipëri dhe ishte Jugosllavi. Xhaxhai im bëri burg 11 vite në izolim dhe kur doli ishte me çrregullime edhe vdiq. Gjithë familja ishin të burgosur politik”. Më tej Haradinaj është shprehur se dy vëllezërit e tij janë vrarë në ...Full Article

“New York Times”: Erdogani po bëhet mit në serialet turke

Gjatë tre sezoneve bombastike, “Dirilis: Ertugrul” (Ringjallja: Ertugrul – i transmetuar në Shqipëri nën emrin Ertugrul) ka përshkruar fushatat mesjetare që turqit kanë ndërmarrë kundër armiqve të krishterë. Duke u… Gjatë tre sezoneve bombastike, “Dirilis: Ertugrul” (Ringjallja: Ertugrul – i transmetuar në Shqipëri nën emrin Ertugrul) ka përshkruar fushatat mesjetare që turqit kanë ndërmarrë kundër armiqve të krishterë. Duke u përqendruar në jetën e Ertugrul Beut, babait të Osman ...Full Article

Haradinaj/ Ndërkombëtarët të kryejnë punët ndërmjet Kosovës e Serbisë

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar një “24 mars të ’99-s” të dytë, nëse ndërkombëtarët vazhdojnë të mos i kryejnë punët, që sipas tij, kanë mbetur të hapura ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Haradinaj po ashtu ka kërkuar që udhëheqësit shtetërorë të mos nënshtrohen sikur deri tash për gjërat që bien ndesh me interesat e vendit. Ai ka qenë i ashpër në deklaratat e tij, ...Full Article

Erdogan i jep kartën e identitetit sirianes 7 vjeçare

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i dha të premten kartën e identitetit turke aktivistes shtatëvjeçare siriane, Bana Alabed, që kohët e fundit u arratis në Turqi nga qyteti sirian i Halepit, i shkatërruar nga lufta. Bana, nëna e saj, babai dhe dy vëllezërit e vegjël, që gjithashtu morën nënshtetësinë turke, ishin ndër mijëra njerëz të evakuuar nga Halepi i rrethuar nga regjimi i Esadit dhjetorin e kaluar. Menjëherë ...Full Article

Dhunohet Arbana Xharra, ish kryeredaktorja e gazetës “Zëri”

Kosovë – Arbana Xharra është sulmuar sot rreth orës 1 pas mesnate në një parking në Prishtinë, duke u rrahur brutalisht nga agresoret. Ngjarja ndodhi pas orës 1 te mesnatës, kur Xharra ishte kthyer nga Tirana, pasi ishte  ftuar në emision në një prej televizioneve. Ajo u dërgua në gjendje të rëndë në spital, ndërkohë motivet e kësaj ngjarje ende mbeten të paqarta. Pas aderimit të saj në PDK, Xharra ishte ...Full Article

Kongresi Amerikan viziton Kosovën

Kosovë – Një delegacion nga Dhoma e Përfaqësuesve e Shteteve të Bashkuara të Amerikes do ta vizitoj Kosovën ku do të takohet me zyrtarë qeveritarë dhe me përfaqësuesit e shoqërisë civile. Kongresmeni Bob Goodlatte nga Virginia, Kryesues i Dhomës së Përfaqësuesve për Gjyqësorin, do ta udhëheq delegacionin. Delegacioni do ta takoj Kryeministrin Isa Mustafa dhe Ministrin e Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj. Vlen të theksohet se të enjten delegacioni ...Full Article
Page 30 of 151« First...1020...2829303132...405060...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365