|E hënë, Gusht 21, 2017

Rajoni

Policia kap 390 kg canabissativa, prangos dhe ‘mbretëreashën’

Greqi – Policia greke ka goditur një rrjet të trafikut të kanabisit, në krye të së cilës qëndronte një grua greke 42 vjeçare, banuese në zonën e Atikës në qarkun e Athinës. Sipas gazetës greke “Protothema”, ajo ishte truri i trafikut të një sasie prej 392 kg kanabis të papërpunuar, sasi e cila u sekuestrua të dielën në Arta. ...Full Article

Serbia terrorizon familjen Jashari të fshatit Rahovicë të komunës së Preshevës, askush nuk reagon!

Kosovë – Terrori i Serbisë, mbi Shqiptarë ende  nuk  mbaroi, edhe  pse  të gjithë  i kemi ende  të  freskët  kujtimet  e tilla të kohës së Millosheviqit. Për më shumë, ...Full Article

Serbia i shtyn fshehtas Shqipëtarët  e Luginës që të shkojnë në Siri

Kosovë – Me shpërthimin e  konfliktit të Sirisë, i cili është  zgjeruar edhe  në Irak dhe Afganistan, gjatë  vitit 2012 e në vazhdim, ka bë që të  ketë ndikim ...Full Article

Ashton dekorohet sot në Kosovë

Ish-përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, do të qëndrojë në një vizitë disaditore në Kosovë, me ftesë të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Gjatë qëndrimit të saj ...Full Article

BLIC/ Serbët”prapa ktheu’, s’duam luftë

Gazeta kryesore e Beogradit “Blic” në numrin e saj të sotëm i ka kushtuar vëmendje të madhe zhvillimeve të fundit në Veriun e Kosovës, ku Serbia tentoi të fuste ...Full Article

Vuçiç kërkonte 100 koka myslimane për një serb, tani kërkon “drejtësi” për Haradinajn (video)

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq, i cili po thirret në sundim të drejtësisë kur po e kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi, ka qenë vetë pjesëmarrës në makinerinë ...Full Article

Mediat në botë: Kosova dhe Serbia në prag të “luftës”!

Agjencitë kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të parë në Kosovë. Ato kanë raportuar për reagimet nga Kosova ...Full Article

Mediat serbe – Krenar për makinistin, por u frikësua kur iu afrua Kosovës!

Jelenko Stefanoviq ka thënë se është krenar që iu dha “besimi që të drejtojë trenin që ishte duke shkuar nga Beogradi në Mitrovicë” “Vështirë më erdhën fjalët, para hyrjes ...Full Article

A po kërcënon Vuçiç Kosovën?!

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, përmes një konference të jashtëzakonshme për media, i është drejtuar gazetarëve në lidhje me çështjen e trenit serb të nisur për në Kosovë ditën ...Full Article

Kosova i thotë STOP trenit serb

Kosovë – Nisja e një treni serb nga Beogradi në drejtim të Mitrovicës ka shkaktuar reagim të fortë në Kosovë, udhëtim i cili konsiderohet si shkelje sovraniteti për vendin. Kryeministri ...Full Article
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365