|E mërkurë, Janar 24, 2018

Rajoni

AKR: Rrezikojmë , thikë pas shpine Amerikës

Raportet e Kosovës me aleatët e përhershëm nuk duhet të sfidohen asnjëherë. E kaluara na dëshmon se çdo veprim i pakoordinuar me ta, i ka kushtuar shume vendit dhe të ardhmes sonë, thuhet në një kumtesë të Aleancës Kosova e Re. “Në këto momente të rëndësishme dhe në këtë situatë të ndjeshme, i ftojmë të gjithë që të tregojmë maturi dhe të jemi të përgjegjshëm, ngase është në pyetje ...Full Article

Ministri Sefaj raporton në Komisionin për Integrime Evropiane

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj raporton sot para Komisionit për Integrime Evropiane. Raportimi I ministrit Sefaj para anëtarëve të Komisionit për Integrime Evropiane ka të bëjë me përmbushjen e obligimeve në kuadër të agjendës evropiane. Sefaj do të jetë në mbledhjen e Komisionit në ora 10:00.Full Article

Shqiptari hidhet para trenit

Greqi – Një shqiptar i ka dhënë fund jetës ditën e djeshme në Greqi, në një mënyrë tragjike. Siç bëhet e ditur, shqiptari, emri i të cilit ende nuk është bërë publike nga autoritetet greke, është hedhur në shinat e treni, në stacionin ‘Omonia’, duke gjetur vdekjen e menjëhershme. Ende nuk janë të qarta shkaqet, ndërsa dëshmitarë okularë kanë treguar se kanë parë shqiptarin të hidhet para trenit, pa ...Full Article

Haradinaj dorëzon raportin 100-ditor të punës së Qeverisë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i dorëzon sot në orën 12:00 raportin 100-ditor të punës së Qeverisë, presidentit Hashim Thaçi. Ndërsa duke filluar nga ora 13:00, Haradinaj  këtë raport ia dorëzon edhe kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, me të cilin pas takimit do të ketë konferencë për media.Full Article

Një parti e re shqiptare po lind në Maqedoni

Maqedoni – Do të lind subjekti i ri politik, me të edhe shpresa Xhelil Bajrami, ish ministër në Qeverinë e Maqedonisë në emisionin “Koha për Pyetje” në Medial mk, ekskluzivisht ka shpalosur iniciativën rreth themelimit të një subjekti të ri politik shqiptar, që do i prijë ai me bashkëpunëtorë. “Mund të konstatoj vetëm për emisionin tuaj se unë së bashku me disa shokë dhe veprimtarë të shquar kemi ndërmarrë ...Full Article

Vizat nuk hiqen as në mars

Kosovë – Zotimi i kryeministrit Ramush Haradinaj se pas tre muajsh (në mars) do të hiqen vizat është i pamundur që të realizohet. Kështu konsiderojnë njohësit e çështjeve të liberalizimit e të integrimit, të cilët thonë se gjashtë muaj së paku zgjasin vetëm procedurat pasi të merret vendimi për liberalizim. Ndërkohë, ky nuk është zotimi i parë i Haradinajt se vizat do të hiqen pas tre muajve. Të njëjtin ...Full Article

Pangalos/ Suliotët ishin shqiptarë, fjalët tona kanë rrënjë shqipe

Ish-ministri grek, Theodoros Pangalos, ka shkaktuar një “tërmet” të vërtetë pas qëndrimit të tij të bërë publik në rrjetet sociale, ku deklaronte se suliotët ishin shqiptarë. Përmes rreshtave, të postuar në Twittter, ai nënvizon se suliotët, që hodhën foshnjat e tyre nga Zalogo, si sot e 215 vjet më parë, duke preferuar më mirë të vdisnin se sa poshtëroheshin, ishin tërësisht shqiptarë. “Ato preferuan më mirë të vdisnin, se ...Full Article

Jasht Shkollave Shqipe të Luginës, mësimet terroriste islamike të Serbisë!

Nga Skënder Jashari – Kosovë – Në vazhdimësi kam reaguar, jo vetëm unë( personalisht), por edhe gjithë vëllezërit dhe motrat e mia( deri edhe në konfrontim fizik, kundër disa “ mësuesve” gjegjësisht hoxhallarëve të Serbisë që ia mësonin nxënësëve islamin talebanist-terrorist-vehabist)! Këta hoxhallarë, që gjatë Luftës së UÇPMB-së, luanin rrolin e: Informatorit- spijunëve për forcat serbe ( informata për numrin, pozicionet tona; informata për Luftëtarë tonë të dalluar-shumë të ...Full Article

Mesazhi i ”femrave të zhveshura në vitrina në Shkup” (video)

Maqedoni – Në Shkup ndodhi një ngjarje e pazakontë ku gjashtë femra të zhveshura nën tingujt e muzikës kërcyen dhe zbavitën qytetarët që kalonin aty pranë. Por gjithë kjo është bërë me mesazh nga Organizata Jo-qeveritare Star-Star dhe koalicioni për mbrojtjen e të drejtave seksuale të shoqërive të shtypura, shkruan Telegrafi Maqedoni. ”Punëtoret e seksit në Maqedoni çdo ditë përballen me dhunë nga anë të ndryshme. Klientët, makrot por edhe ...Full Article

Qeveri e madhe me suksese të vogla

Përfaqësuesit opozitarë ironizojnë me punën e shefit të Qeverisë Ramush Haradinajn, duke thënë se punën më të madhe në 100-ditëshin e parë e kishte që t’i emërojë 70 zëvendësministra. Sipas opozitës, Haradinaj nuk e ka mbajtur as premtimin që të hiqen vizat me BE-në brenda 90 ditëve. Në anën tjetër, zyrtarët qeveritarë thonë se Haradinaj gjatë kësaj periudhe kohore ka marrë shumë vendime të rëndësishme për zhvillimin ekonomik të ...Full Article
Page 5 of 151« First...34567...102030...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365