|E martë, Janar 23, 2018

Rajoni

Haradinaj – Jam krenar për ju

Lideri i AAK-së dhe ish komandanti i UÇK-së, Ramush Haradinaj, përmes një statusi në Facebook ka përshëndetur të gjithë mbështetësit e tij në këto ditë sa ishte në arrest në Francë. Haradinaj tha se me këtë çka ka parë këto ditë e kanë bërë që të ndihet shumë krenar. Postimi i Haradinajt në Facebook: “Të nderuar qytetarë, Gjithë këto ditë dhe nga të gjitha anët e Globit, me zërin ...Full Article

Haradinaj lirohet me kusht (video)

Gjykata në Colmar të Francës, pas shqyrtimit të dokumentacionit për rreth një orë, ka vendosur që Haradinaj të lihet i lirë me kusht që të mos dalë nga Franca dhe të lajmërohet tek autoritetet dy herë në javë. Avokatja e Haradinajt, Rachel Lindon ka kërkuar nga gjykata lirimin e tij, ku pas shqyrtimit të dokumentacionit, Gjykata në Colmar vendosi që Haradinaj të lirohet me kusht, raporton Gazeta Express. alb365Full Article

BLIC – Pacolli po paguan për lirimin e Haradinaj

Serbi – Gazeta më e madhe serbe po raporton se kryetari i Aleancës Kosova e Re dhe ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli është shprehur i gatshëm që të paguaj për lirimin me kusht të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili u arrestua të mërkurën e kaluar nga autoritetet franceze. Gazeta “Blic” në numrin e saj të sotëm ka botuar një artikull në të cilin ...Full Article

Protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti të Serbisë të vitit 2014. Protesta mbahet me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” në qytetet Prizren, Gjilan, Pejë, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj dhe fillon në ora 11:55Full Article

Dacic: Shqiptarët e diasporës po përgatisin sulme

Serbi – Serbia ka informacion se diaspora shqiptare ka në plan marrjen me dhunë të ndonjë prej misioneve diplomatike dhe konsullore të Serbisë, ka thënë se ministri i jashtëm serb, Ivica Dacic. Siç ka thënë, qëllimi i veprimit të tillë është detyrimi i Serbisë që të heqë dorë nga kërkesa për gjykimin e ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Dacic tha se me këto të dhëna të inteligjencës janë ...Full Article

Ambasadori rus në Greqi gjendet i vdekur

Greqi – Ambasadori rus në Greqi, Andrei Malanin, është gjetur i vdekur në apartamentin e tij në qendër të Athinës, raporton agjencia ruse e lajmeve Sputnik. Vdekja e tij u zbulua pasi ai nuk kishte shkuar në punë si zakonisht dhe nuk përgjigjej telefonatave të kolegëve të tij. Pas kësaj, zyrtarët e ambasadës kishin lajmëruar policinë, ku pasi e thyen derën e gjetën të vdekur ambasadorin rus. Hetimet janë ...Full Article

Tërmet 4.7 ballë në Greqi

Greqi – Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.7 ballë ka tronditur Greqinë ditën e sotme. Sipas qendrës sizmike evropiane, epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 13 km nga qyteti i Patrës, 179 km nga kryeqyteti i Athinës. Raportimet tregojnë se thellësia e tërmetit ka qenë 5 km në zonën detare, ndërsa është pasuar dhe me lëkundje të tjera të tokës të cilat janë ndjerë në gjithë pjesën perëndimore ...Full Article

Shala: Haradinaj u arrestua që të mos takohej me Trump-in

Deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, dyshon se kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj është arrestuar pasi dikush në Kosovë “ndihej i rrezikuar nga humbja e pushtetit”, pasi Haradinaj ishte paraparë që të takohej me presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump. Ndonëse Shala nuk përmend emra konkretë se kush mund të qëndrojë prapa arrestimit të Haradinajt në Francë, vëllai i liderit të AAK-së, Daut Haradinaj, përmes një statusi në ...Full Article

Meta: Do t’i shkruaj homologes serbe për arrestimin e Haradinajt

Kosovë – Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës që i ka bërë Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës – pas arrestimit të kryetarit të kësaj partie, Ramush Haradinaj, nga autoritetet franceze me një urdhërarrest të lëshuar nga Serbia për krime të luftës – tha se shpreson që kjo çështje do të marrë fund shumë shpejt pasi Haradinaj është qytetar i Kosovës dhe jo qytetar i Serbisë. “Dua ...Full Article

Pse Kosova nuk ka arrestuar asnjë  kriminel lufte!

Nga Skënder Jashari* Kosovë – Problemi filloi nga qershori 1999, e që   realisht vendosja e  Misioneve  të huaja të përkohshme, tashmë botërisht  janë  cilësu me shumë  mangësi, e që  të tillat  misione  vendosen  zakonisht  në vende ku nuk ka shtet-ligj, pra veçmas në vendet  e Afrikës!  Realisht  barazimi i vendit tonë, me  vendet  afrikane është  absurditet që s’do duhej  pranuar! Kjo nuk ndodhi në  Kroaci! Pjesën më të  madhe ...Full Article
Page 50 of 151« First...102030...4849505152...607080...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365