|E shtunë, Qershor 24, 2017

Rajoni

Rikthehet gripi i derrit

Kosovë – Në Kosovë është rikthyer gripi i derrit. Gjatë 24 orëve të fundit, në Qendrën Emergjente të QKUK-së janë paraqitur 4 persona që dyshohet se janë infektuar me virusin H1N1, njofton transmetuesi publik. Njëri nga këto raste tashmë është diagnostikuar dhe është shtruar në klinikën infektive, kurse 3 të tjerët po presin rezultatin e analizave. “Nga mbrëmë kemi ...Full Article

Mali i Zi alarmohet nga ISIS

Mali i Zi – Myslimanët e Malit të Zi u tronditën, kur një video që paraqet një njeri të armatosur që bën thirrje që popullsia myslimane e Malit të ...Full Article

Plas policia në komunën e Likovës dhe Haraçinë

Maqedoni – Forca të mëdha policore janë vërejtur mbrëmë në disa vende në Komunën e Likovës dhe në Haraçinë. Dhjetëra policë të forcave speciale janë të vendosur në hyrje ...Full Article

Jahjaga – Nuk kemi luksin të bëjmë çdo vit zgjedhje

Pas dy javësh më 7 prill, në Kosovë do të bëhet ndërrimi i postit të presidentit. Atifete Jahjaga, e ardhur në këtë detyrë para 5 vjetësh, më 7 prill ...Full Article

17 vjet nga sulmet ajrore të NATO-s kundër Serbisë

Kosovë – Sot shënohet shtatëmbëdhjetë vjetori i sulmeve ajrore të forcave të NATO-s kundër caqeve serbe në Kosovë dhe në Serbi. Sulmet filluan më 24 mars të vitit 1999, ...Full Article

Zgjedhjet e parakohshme, nëse bashkëpunojnë PDK e LDK

Kosovë – Partitë politike opozitare vazhdojnë të insistojnë në mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme, si zgjidhje e vetme për të dalë, siç thuhet, nga kriza politike në të cilën ...Full Article

Sulltan Novruzi – Refugjatët kurdë e festojnë ndryshe

Greqi – Pavarësisht gjithçkaje po kalojnë, pavarësisht ndjenjave të dëshpërimit dhe trishtimit, kurdët në kampin Idomeni, mes Greqisë dhe Maqedonisë, kanë festuar Vitin e Ri persian që për ta ...Full Article

1200 refugjatë zhvendosen nga Elefsina në Janinë

Autoritetet greke zhvendosën mbrëmjen e së dielës grupe të mëdha të refugjatëve nga Porti i Elefsinës, drejt qytetit verior grek të Janinës, në kufi me Shqipërinë.  Sipas burimeve greke ...Full Article

Dukesha Camilla takoi gratë e dhunuara sexualishtë gjatë luftës në Kosovë

Kosovë – Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, së bashku me Dukeshën e Cornwall-it, Camilla, takuan sot një grup të grave të mbijetuara të dhunës seksuale gjatë luftës ...Full Article

Grupe refugjatësh nga Pireu drejt Konicës

Greqi – Autoritetet greke njoftuan se zhvendosën grupe të reja refugjatësh nga Porti i Pireut drejt Janinës ,qytetit kufitar me Shqipërinë. Mëngjesin e së premtes pesë autobuzë me refugjatë, ...Full Article
Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjarpër me dy koka në Apolloni?! (foto) https://t.co/rwq2rR64m7 https://t.co/lFxPoQQN9H
11,395 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u