|E shtunë, Qershor 24, 2017

Rajoni

Kosova edhe për këtë vit rrezikon liberalizimin e vizave

Në Bruksel nuk kanë dashur të komentojnë paralajmërimin e kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, për heqjen e vizave pa Ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, me kusht, dhe që, nëse kushti nuk përmbushet, atëherë pas një kohe të rivendoseshin vizat. Por në mesin e diplomatëve të vendeve anëtare të BE-së ekziston një dyshim se ...Full Article

Theret me thikë shqiptari

Francë – Mediat shqiptare kanë bërë të ditur se një 18-vjeçar shqiptar është therur me thikë në Caen të Francës, raporton albinfo.ch. Ngjarja kishte ndodhur në mes të ditës ...Full Article

Një Task Forcë speciale kundër kërcënuesve e shantazhuesve të gazetarëve

Kërcënimi ndaj Berat Buzhalës pos që është serioz, është një sinjal i qartë që policia duhet urgjentisht ta formojë një Task Forcë speciale e cila do të merrej me ...Full Article

Presidenti të papunëve: Dilni e vrisni përdoruesit e drogës

Filipine – Presidenti Filipinas Rodrigo Duterte vijon luftën kundër përdoruesve të drogës duke mos njohur limite. Pasi legalizoi vrasjet e përdoruesve të drogës, ai tanimë u bën thirrje personave ...Full Article

Grafite “Kosova është Serbi” në një shkollë fillore

Kosovë – Parullat “Kosova është Serbi” dhe shënime të tjera kundër shtetit të Kosovës të shkruara në një shkollë fillore në Plemetin të Obiliqit, janë dënuar ashpër nga akterë ...Full Article

4 shqiptarët që kanë terrorizuar Greqinë (fotot)

Greqi – Policia greke ka publikuar fotot e 4 grabitësve shqiptarë, që gjatë vitit të kaluar terrorizuan Greqinë. Ata akuzohen për grabitje të shtëpive të personazheve VIP në shtetin ...Full Article

Peticioni i 600 intelektualëve për lirimin e Haradinajt

Kosovë – Në Bibliotekën Kombëtare bëhët prezantimi i peticionit të nënshkruar nga 600 intelektualë të Kosovës, të cilët kërkojnë lirimin e menjëhershëm të ish-komandantit të Zonës Operative të Dukagjinit, ...Full Article

Skender Jashari ( i Grupit të Dobrosinit) ndjekja politike  e porositur nga Serbia !

Kosovë – Në Gjykatën  Themelore në Gjilan,  më 19.04.2017, e mërkur, filloi  seanca e shqytimit  gjyqësor, në rastin e  Grupit të Lëvizjes së Lirisë( në  medie i njohur si ...Full Article

Protesta/ Studentët kundër Vuçiçit president

Serbi – Studentët serbë sot kanë rinisur protestat e tyre, për të kundërshtuar zgjedhjen e presidentit të ri, Aleksandar Vuçiç, duke pretenduar se ka pasur parregullsi të mëdha në ...Full Article

Erdogan – Një fjalim ndryshe nga të mëparshmit (video)

Me mbylljen e numërimit të votave për ndryshimet kushtetuese të propozuara nga Presidenti Recep Tayip Erdogan, është bërë e ditur (ende jo zyrtarisht) se referendumi është mbështetur nga rreth ...Full Article
Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjarpër me dy koka në Apolloni?! (foto) https://t.co/rwq2rR64m7 https://t.co/lFxPoQQN9H
11,395 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u