|E martë, Tetor 24, 2017

LAJMET KRYESORE

Sport

Ronaldo mposht Messin, përsëri më i miri. Voton edhe Shqipëria

Ronaldo ka marrë 43.16 % të votave në garën për “The Best”, duke lënë prapa Messin me 19.25 për qind. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, e ka fituar për herë të dytë më radhë çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë në botë, që kur FIFA u nda nga France Football, e cila e vetme do të dhurojë “Topin e Artë” në dhjetor, raporton Gazeta Express. Sezoni ...Full Article

FIFA/ Ja kush fitoi çmimet për vitin 2017

Tifozët e Celticut kanë fituar çmimin si më të mirët për vitin 2017. FIFA ka zgjedhur tifozët e Celtic si më të mirët për vitin 2017 para atyre të FC Copenhagen dhe Borussia Dortmund. Buffon është zgjedhur nga FIFA portieri më i mirë për vitin 2017. Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka lënë prapa Keylor Navasin dhe Manuel Neuer për ta fituar çmimin “Portieri i vitit 2017” nga FIFA, ...Full Article

Ja 15 fituesit e çmimit “Golden Boy”

Mbappe është fitues i çmimit “Golden Boy” për vitin 2017. E përditshmja italiane, “Tuttosport” ka njoftuar sot se sulmuesi francez i PSG-së, Kylian Mbappe ka fituar çmimin për lojtarin e ri më të mirë në botë “Golden Boy”, transmeton Gazeta Express. Francezi deri të ky çmim erdhi pas paraqitjeve fantastike me Monacon sezonin e kaluar dhe me PSG-në në fillim të këtij sezoni. Ai ndihmoi Monacon që të fitonte ...Full Article

Edhe me 10 lojtarë PSG barazon me Marseille

Marseille dhe PSG kanë ndarë pikët, duke barazuar 2:2 në kuadër të Ligue 1 Marseille nuk ka arritur të mbajë rezultatin ndaj PSG-së me 10 lojtarë (Neymar karton të kuq), pasi ka barazuar në stadiumin e tyre “Velodrome” me rezultat 2:2. Golat për skuadrën vendëse i shënuan Luiz Gustavo dhe Thauvin, ndërsa për PSG-në shënuan Neymar dhe Cavani. Pas këtij barazimi, PSG mban vendin e parë më 26 pikë, ...Full Article

Strakosha ‘i vogël’ rinovon kontratën

Portieri shqiptar, Thomas Strakosha ka qenë lajm në mediat italiane ditëve të fundit. Pritja e penalltisë ndaj Paulo Dybalas ka bërë që Strakosha të përmendet shumë anë e mbanë Italisë. E menjëherë pas famës së madhe Lazio intervenoi duke ia vazhduar kontratën reprezentuesit shqiptar deri në vitin 2022. Strakosha rinovoi kontratën e tij me skuadrën e Lazios, pasditen e sotme dhe nuk harroi të shprehë gjithë kënaqësinë e tij ...Full Article

Kane ka këtë përgjigje për Real Madridin

Harry Kane nuk e ka ndërmend të largohet nga Tottenhami Sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane e ka një lajm të mirë për tifozët e skuadrës londineze. Reprezentuesi i Anglisë, i cili po kërkohet nga Real Madrid, thotë se nuk e ka ndërmend të largohet nga Spurs. “Unë tashmë kam thënë që unë dua të qëndroj sepse po jetojmë një moment të shkëlqyer”, ka deklaruar Kane për tabloidi britanik, Mirror, ...Full Article

Montella: Fanella e Milanit e rëndë, lojtarët lodhen

Milani nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola 0-0 ndaj AEK Athinës në kuadër të Ligës së Evropës. Në tri ndeshjet e fundit ‘Rossonerët’ nuk kanë shënuar fitore, duke humbur dy ndeshje në Serie A. Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella ka thënë se është një moment i vështirë. “Është një moment i vështirë për t’u shpjeguar. Krijuam shumë raste, por nuk mundëm të shënonim. Vërshëllimat? Mendoj ...Full Article

Ansi Agolli: Dikur kontrollohej për dron në Serbi, sot luan kundër Atleticos

Kanë kaluar më shumë se tre vite që nga nata e paharrueshme e Beogradit, teksa Ismail Morina lëshoi dronin në Serbi. Në fakt janë mediat spanjolle që e kanë risjellë edhe njëherë historinë e asdaj mbrëmje, por duke e lidhur me kapitenin e kombëtares sonë, Ansi Agolli. Arsyeja është e thjeshtë, ai luan me Qarabag, skuadër që sfidon sonte Atletico Madrid. Gazeta “Marca” në një shkrim të gjatë evidenton ...Full Article

Partizani i Beogradit në “luftë” kundër Skënderbeut me uj e bukë me vete

Këtë të enjte në ‘Elbasan Arena’, Skënderbeu do të përballet me një prej rivalëve më të vështirë të grupit në Ligën e Evropës, e kjo jo vetëm në planin sportiv. Partizani i Beogradit do të luajë ndaj korçarëve në një situatë, ku niveli i sigurisë do të jetë mbi normalen, diçka që ka ngjallur reagime në shtypin serb, më shumë sesa llogaria për pikë dhe futboll në fushë. Gazeta ...Full Article

Partizani i Beogradit – Skënderbeu, ndeshja do luhet pa tifozë

Skënderbeu këtë të enjte do të pres skuadrën e Partizanit të Beogradit në kuadër të Europa Leagues Presidenti i korçarëve, Ardjan Takaj, në një intervistë për Top Channel zbulon marrëveshjen me skuadrën serbe për të lënë jashtë tifozët e skuadrave udhëtuese në të dyja këto takime. “Do të jetë vetëm delegacioni i tyre me rreth 50 veta, ashtu siç do të jetë edhe i joni në Beograd. Kjo duhet ...Full Article
Page 1 of 19212345678...2030405060...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365