|E shtunë, Tetor 21, 2017

LAJMET KRYESORE

Tatto

Po nuk bëre tatuazh nuk je trendy

Prej kohësh tashmë në Sqipëri ka hyrë një trend i ri i cili po “infekton” në masë të rinjtë shqiptarë, aqsa pa të, nuk quhesh si person “trendy”. Nëse nuk  ke  tatuazh nuk je  në  modë. Të paktën  ky  është  dhe  trendi  i  të  rinjve  shqiptarë. Ata vendosin të pikturojnë në trup simbole  nga  më  të  ndryshmet, për t’i patur si kujtim. Për çdo punim në  lëkurë duhet  të  ...Full Article

Sara Kapo si Amber Rose dhe me tatuazhe (fotot)

E kemi parë kohët e fundit me flokë tejet të shkurtra. Se kujt i përngjan me këtë stil të flokëve, ajo tregon vetë. Sara Kapo, vajza e aktores shqiptare Ema Andrea njihet për një ‘look’ jo të zakonshëm për një femër. Me flokët e prera shumë shkurt me të cilat u shfaq për herë të parë në videoklipin e Ledri Vulës, bëri goxha përshtypje. Tani që i ka rritur ...Full Article

Rita Ora me tatuazh të ri (fotot)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka bërë një tatuazh të ri. Kështu ka bërë të ditur ajo, përmes rrjetit social Instagram, në të cilin ka postuar fotografi nga realizimi i tatuazhit të ri në shpinë. Ditë më parë, Rita bëri të ditur po ashtu se ka rreth 20 tatuazhe në trupin e saj dhe se më i preferuari i saj është një tatuazh në dorë.  Full Article

Bën tatuazh në sy, humbet shikimin

Një modele ka humbur shikimin në syrin e saj të djathë pasi bëri tatuazh në sy. Catt Gallinger nga Kanadaja vendosi të ndryshonte ngjyrën e së bardhës së syrit duke e kyther në të purpurt por procedura shkoi keq. 3 javë pasi ka bërë operacionin, Catt  ka ndjerë shqetësime dhe bëri vizitë mjeksore.  Por menjëherë pas marrjes së trajtimit, syri i saj u mbyll.  24-vjeçarja ka shpërndarë fotografitë në internet ...Full Article

Paris Jackson, topless dhe me tatuazhe të reja

Padyshim që Paris Jackson është shumë e lumtur për tatuazhet e saj të reja. Dhe vajza e Mbretit të popit ka dashur që ti ndajë tatuazhet e bërë mes gjoksit të saj ma fansat duke publikuar disa fotot topless. 19-vjeçarja mbuloi gjoksin me emoji lule ndërsa nxorri ekspozoi format e saj.    Full Article

Tifozi tatuazh festimin e Cristianos në “Camp Nou”

Një djalosh tifozë i zjarrtë i Cristianos ka bërë tatuazh në këmbë festimin e portugezit në “Camp Nou”. Goli i bukur dhe festimi që bëri Cristiano Ronaldo në finale të Superkupës së Spanjës ndaj Barcelonës, ka gëzuar tej mase tifozët e “Los Blancos”, në veçanti ata të portugezit. I tillë është ky tifoz nga Argjentina, që ka bërë tatuazh festimin e portugezit në “Camp Nou”.Full Article

Valon Behrami shpreh dashurinë për vendlindjen me tatuazh në këmbë (fotot)

Valon Behrami ka bërë një tatuazhe të jashtëzakonshme në këmbë, ku përshkruan historinë e jetës së tij Mesfushori i Watfordit, Valon Behrami edhe një herë tjetër ka treguar dashurinë e madhe që ka për qytetin e tij të lindjes Mitrovicën dhe për Kosovën. Ai ka treguar tatuazhin e tij të ri, ku thotë se është e gjitha jeta e tij në të. “E gjithë jeta ime në një kryevepër ...Full Article

Tatuazhi kamionistit po çudit rrjetet sociale (video)

Kenny Olrenso ka bërë diçka me të cilën është bërë fytyra kryesore e rrjeteve sociale. Ky vozitës i kamionëve ka vendosur që në gjoksin e tij të bëj tatuazh duar të vogla duke vozitur kamion, transmeton gazetametro.net Kjo është bërë sensacion i vërtetë dhe rrallë kush do të kishte guximin të bënte diçka të tillë.Full Article

10 kuriozitete mbi historinë dhe domethënien e tatuazheve

Disa studime tregojnë se rreth 30 % e personave që kanë tatuazhe kanë menduar t’i heqin Trasgresioni është një kujtim i largët. Tatuazhi është “normalitet, pas të cilit ekziston një nevojë psikologjike, personale dhe specifike, shpesh sekrete Tatuja është një kod, një mesazh i shifruar, dedikim i adresuar për një person, brenda ose jashtë vetes tënde, me të cilin mban nj dialog interior të vazhdueshëm dhe një kontakt viziv ...Full Article

Ja VIP-at me tatuazhe në vende intime (fotot)

Tatuazhet gjithmonë kanë qenë një trend mjaft i ndjekur. Shumë njerëz dëshirojnë të kenë një tatuazh kuptimplotë dhe ta bëjnë atë në një vend perfekt. Vitet e fundit janë shtuar shumë tatuazhet në çdo pjesë të trupit, por ata më të përfolurit dhe që njerëzit kanë kuriozitet për t’i parë janë në zonat intime. Edhe disa personazhe shqiptare kanë bërë tatuazh në zonat intime dhe kjo gjë kuriozon më ...Full Article
Page 1 of 6123456
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365