|E hënë, Tetor 23, 2017

LAJMET KRYESORE

Tatto

Rovena Stefa preferon tatuazhet (foto)

Rovena Stafa është e apasionuar pas tatuazheve. Këtë gjë ajo e tregon edhe teksa ekspozon disa tatuazhe që ajo ka bërë dhe i ka ekspozuar. Shikoni fotonFull Article

Tatuazhet janë si ilaç: Keni më shumë se një, jeni i shëndetshëm sikur molla

Një zbulim i ri na ka befasuar të gjithëve. Të gjithëve na janë të njohura rreziqet të cilat i bart me vete tatuazhi, mirëpo ai ka edhe përparësi shëndetësore, si p.sh. forcim imuniteti. Ja për çfarë është fjala. Pas tatuazhit të parë te njerëzit shihet rënie e imunoglobulinës A, antitrupa të sistemit imunitar derisa niveli i kortizoleve – hormonit të stresit është në ngritje. Mirëpo pas tatuazhit të dytë ...Full Article

Tatuazhet që do të mbizotërojnë në 2017 (fotot)

Këto tatuazhe dhe vendet ku duhen vendosur do të frymëzojnë këto në 2017. Tatuazhet janë një formë e guximshme e shprehjes së vetvetes. Mirëpo presioni për të zgjedhur drejtë figurën dhe vendin ku do e bëni tatuazhin është stresues. Zbuloni të gjitha tatuazhet më të bukura që do të mbizotërojnë në 2017.Full Article

Dafina – Ja tatuazhi tek cicat e mia (foto)

Këngëtarja Dafina Zeqiri nuk ka publikuar ndonjë projekt të ri muzikor që nga sezona e verës, ndërkohë që edhe në rrjetet sociale nuk ka qenë shumë aktive. Megjithatë fansat kanë patur mundësinë që ta ndjekin herë pas here në postimet e saj të shkurtëra në SnapChat ose InstaStory. Së fundmi, këngëtarja ka publikuar disa fotografi në Instagram, ku shfaqet mjaft elegante me një fustan të kuq të shkurtër, gjesa ...Full Article

Studimi – Meshkujt me tatuazh janë tradhëtar

Një pjesë e mirë e femrave janë treguar të matura kur vjen puna për të nisur një lidhje me një burrë me tatuazhe. Një studim i ri ka konfirmuar dyshimet e tyre duke zbuluar se meshkujt me art në trup kanë më shumë mundësi për të tradhëtuar. 2,500 burra dhe gra heteroseksuale u pyetën për mendimin e tyre për disa foto me meshkuj gjysmë të zhveshur.Disa imazhe ishin modifikuar ...Full Article

10 “sekrete” për historinë e domethënien e tatuazheve

Forma e tyre shpreh një “substancë”, një mendim, një emocion, një kuptim, që ka patjetër një vlerë, e cila duhet shfaqur gjithnjë para të tjerëve Trasgresioni është një kujtim i largët. Tatuazhi është “normalitet, pas të cilit ekziston një nevojë psikologjike, personale dhe specifike, shpesh sekrete. Tatuja është një kod, një mesazh i shifruar, dedikim i adresuar për një person, brenda ose jashtë vetes tënde, me të cilin mban ...Full Article

Pornostarja shqiptare zhvishet, vizaton shqiponjën në gjoks (fotot)

Një ndër aktoret më të nxehta të industrisë pornografike në SHBA, Alby Rydes, ka sjellë disa imazhe të reja në rrjetet sociale.  Alby, pornostarja e njohur shqiptare këtë herë është zhveshur komplet, por gjoksin e ka “mbuluar” me simbolin e flamurit kuq e zi.Full Article

Lori Hoxha e bën në gojë tatuazhin

Kemi parë tatuazhe në pjesë të ndryshme të trupit, madje edhe në zonën intime, por në gojë?! Eh, pasanikja shqiptare, trashëgimtarja e “Top-Channel”, Lori Hoxha, ka bërë një tatuazh brenda në gojë duke i habitur të gjithë Nuk dihet se çfarë domethënie ka ky tatuazh në gojë, por duket qartë që janë iniciale, për të cilat ajo nuk ka dëshirë që të flasë, një sekret që mesa duket s’ka ...Full Article

Messi befason me tatuazhin e ri (fotot)

Lionel Messi ka befasuar të gjithë me tatuazhin e ri, të cilin e ka shfaqur gjatë stërvitjes me përfaqësuesen e Argjentinës. Ylli i Barcelonës ka mbuluar me ngjyrë të zezë tatuazhin që e kishte në këmbën e majtë, duke e lënë vetëm numrin 10. Ende nuk dihet pse e ka bërë këtë Messi.Full Article

Ato që fituan luftën me kancerin, tani me tatuazhe në gjoks (fotot)

Kanceri i gjirit mund të trajtohet në qoftë se ju jeni me fat, por nuk mund të harrohet lehtë. Plagët që lë pas qëndrojë aty për vite – duke kujtuar kështu kohën e vështirë që ju keni përjetuar. Por disa gra kanë gjetur forcën për të eliminuar kujtimet e tyre të këqija duke krijuar art në gjoksin e tyre. Shumë nga këto to kanë bërë tatuazhe të cilat kanë ...Full Article
Page 4 of 6123456
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KUJDES/ Kopilat po vjedhin lokale e banesa, policia konstaton https://t.co/JP1KBbfvmG via @wwwalb365com
10,375 people follow @ALB365