|E hënë, Tetor 23, 2017

LAJMET KRYESORE

Tatto

KNT – Konventa Ndërkombëtare e Tatuazhit përmes fotografive

Fansat e tatuazhit janë mbledhur sot në Londër për të marrë pjesë në Konventën Ndërkombëtare të Tatuazhit. Fotografi i The Telegrpah, Geoff Pugh, ka qenë atje u ka bërë fotografi disa prej vizitorëve. Më poshtë mund t’i shihni fotografitë. alb365/Express/Full Article

Vjen tatuazhi që kontrollon celularin tuaj (video)

Zhvillimi teknologjik nuk ka të ndalur dhe risia më e re po vihet në jetë. Bëhet fjalë për tatuazhet, nga të cilët do të mund të komandohen telefonat celularë si Smartphone-t dhe pajisjet e tjera digjitale. Tatuazhet mund të përdoren duke dërguar edhe informacione si dhe mund të shtohen kontaktet. Tatuazhet mbështeten në fletë ari dhe që janë të ndjeshme për prekjen e një personi, ndërsa ekrani do të ...Full Article

Tatuazhet shkaktojnë sëmundje vdekje prurëse

Ngjyra e cila përdoret për tatuazhe nuk është e kontrolluar dhe shumë dyqane tatuazhesh punojnë pa ndonjë licensë apo kontrollë. Studimi i fundit ka dalur me rezultate shokuese ku tatuazhet janë ndër shkaktarët e kancerit. Substanca e cila përdoret për tatuazhe mund të shkaktojë kancerin e lëkurës dhe kështu boja që përdoret për to po konsiderohet potencialisht vdekje-prurëse. Ngjyra e kaltër, jeshile dhe e zezë i kritikuan gjithashtu edhe ...Full Article

Këto janë tatuazhet më të këqija

Ju mendoni se edhe kur klientët gabojnë në dizajnimin e tatuazheve që duan apo në drejtshkrimin e fjalëve, të njëjtën gjë duhet të bëjë dhe ai që i bën ato. Disa nga këto foto të shpërndara në rrjet, tregojnë gabime trashanike në të shkruarit e fjalëve apo edhe në dizajn, ku përfundimi ka qenë jo ai i prituri. Por është e rëndësishme të thuhet që shumë prej tyre janë ...Full Article

Tatto, Shqipëri – Rumani, festa në Fier

Fier – Djemë fierakë kan bërë tatto para fillimit të takimit Rumani – Shqipëri  për ndeshjet e Euro 2016. Ja fotot alb365Full Article

Me tatto edhe aktori shqiptar në Amerikë Julian Gjaci (foto)

Ky është statusi në faqen e tij zyrtare në facebook i aktorit shqiptar ne Amerikë Julian Gjaci Me nje Çante dhe nje Enderr ne kryeqytet per Te permbush misionin… Endrra vazhdon ne kryeqytetin e botes tani … Aktor nuk do thote Te genjesh , por Te jesh Real dhe konkret , I vertete … Te jesh I tille ne nje bote genjeshter esht e veshtire dhe e lodhshme , ...Full Article

Pornostarja shqiptare dhe domethënia e tatuazheve në prapanicën e saj (fotot)

Ylli shqiptar i filmave për të rritur, Alby Rides, vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes me fotografitë eksplicite që publikon. Ajo njihet edhe për numrin e madh të tatuazheve që i ka të vizatuara në trupin e saj. Ndër figurat e shumta, në të pasmet e saj ajo i ka të bëra tatuazh picën dhe marihuanën, ndërsa e ka shpjeguar arsyen pse i ka bërë këto. “Për të ...Full Article

Burri që ka mbi 500 tatuazhe (foto e video)

Një burrë nga India i fiksuar pas thyerjes së rekordeve të librit Ginis, ka bërë tatuazhe në trup të 336 flamujve, dhe ka hequr të gjithë dhëmbët në mënyrë që të mund të fus në gojë 500 pipza të lëngjeve dhe më shumë se 50 qirinj të ndezur. Har Parkash Rishi, i cili pretendon se ka vendosur më shumë se 20 rekorde, tani e quan veten Ginis Rishi, transmeton ...Full Article

Sytë e Michael Jackson’it tatuazh në dorën e vajzës së tij (foto)

Vajza e Michael Jackson kaloi një traumë të jashtëzakondshme pas ndarjes nga jeta të mbretit të pop-it. Tashmë ajo është rikuperuar, e ndërsa ka vendosur që të gdhendë një tatuazh me detaje nga babai. “Kuptimi i jetës është i përfshirë në secilën shprehje të jetës. Është i pranishëm në pafundësinë e formave dhe fenomeneve që ekzistojnë në gjithë krijimin. Asnjëherë mos i harroni rrënjët tuaja dhe gjithmonë jini krenar ...Full Article

Rikthehen në trtend tatuazhet poshtë gjoksit

Pse tatutë e dekoltesë poshtë gjoksit janë kaq IN! Ja disa tatuazhe që do t’ju bëjnë t’i doni edhe ju! Tatuazhi i Rihanna-s në vitin 2012 u bë shumë i famshëm: perëndesha egjiptiane Isis që simbolizon femrën në shumë kuptime frymëzoi shumë vajza nëpër botë që të bënin të njëjtin tatuazh si ylli i muzikës. Frymëzoi edhe ish-Miss Kosovën, Morena Taraku, që të bënte një tatuazh identik me atë ...Full Article
Page 5 of 6123456
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet: KUJDES/ Kopilat po vjedhin lokale e banesa, policia konstaton https://t.co/JP1KBbfvmG via @wwwalb365com
10,375 people follow @ALB365